MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Uwaga! szpital zastrajkuje

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2007, 16:57
Autor: DOB
Fot. Krzysztof Knitter
We wtorek będzie strajk ostrzegawczy w szpitalu wojewódzkim: zamknięte zostaną praktycznie wszystkie poradnie i nie będzie planowych zabiegów.

Żądania jeleniogórskich lekarzy są zbieżne z postulatami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który zorganizował protest. OZZL domaga się m.in. podwyżki płac do 5 tys. zł brutto dla lekarzy bez specjalizacji i 7,5 tys. zł brutto dla lekarzy ze specjalizacją.

Nieczynne będą praktycznie wszystkie poradnie szpitala. Nie będzie planowych zabiegów. Pracować będą oddział intensywnej terapii, oddział ratunkowy, chemioterapia, poradnia paliatywna. – Na innych oddziałach będą dyżury – mówi Maciej Biardzki, dyrektor szpitala. – Obsada będzie okrojona, ale i tak większa niż np. podczas weekendów. Jak twierdzi, w sytuacji zagrożenia życia na pewno nikt nie zostanie bez opieki. – Może się natomiast zdarzyć, że odeślemy do domu osobę z bólem głowy – mówi dyrektor.

Jak szacują organizatorzy, we wtorkowym strajku weźmie udział ok. 300 szpitali w Polsce. To jednak dopiero początek. Jeśli rząd nie spełni oczekiwań protestujących, 21 maja (poniedziałek) rozpocznie się strajk bezterminowy. Wtedy pacjenci naprawdę mogą mieć kłopoty z dostępem do specjalistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~niezadowolony z opieki medycznej 14-05-2007 17:46
Pielegniarki zarabiaja za malo, ale lekarze?? Niekoniecznie. Poza tym jesli podniesiono by place nawet dwukrotnie, to i tak im bedzie za malo...
~mycha 14-05-2007 17:57
skoro lekarzom jest tak źle ( w co wątpię) to przecież mogą szukać pracy za granicą .
~do niezadowolony z opieki medycznej 14-05-2007 18:00
dokładnie. poza tym dla chorych np. na raka kazdy dzień jest ważny - a lekarze nie będą wykonywać zabiegów? Przysiegę hipokratesa mają głęboko w d...załatwiają prywatne sprawy za nic mając życie pacjenta...
~m13 14-05-2007 18:43
dzieki za rade lekarze na prawde szukaja pracy za granica za np. 1200 funtów za dwa dni pracy w weekend ale to drobiazg i teraz 50 % mlodych lejkarzy wyjezdza wiec jesli zabraknie starszych to nikt was nie bedzie leczyl jak to jest ze nikt sie nie oburza z plac wysokich radcow prawnikow poslow a lekarze maja byc i prac`owqac za marne grosze mimo ze powierza im sie to co najcenniejsze czyli zdrowie i zycie
~NIEZADOWOLONA ZE STRAJKU 14-05-2007 19:10
LEKARZE ZAMIAST LEPIEJ I PRZEDE WSZYSTKIM W MIARĘ MIŁO ZAJMOWAĆ SIĘ PACJENTAMI TO WOLĄ STRAJKOWAĆ.LEKARZOM ZAWSZE BĘDZIE MAŁO.A WYSTARCZY ZOBACZYĆ JAK JESTEŚMY TRAKTOWANI GDY NA PRZYKŁAD MUSIMY SKORZYSTAĆ W NIEDZIELE ZE SZPITALA W NAGŁYM WYPADKU,MAJĄ KOMPLETNIE NAS W DUPIE CZEGO DOŚWIADCZYŁAM OSOBIŚCIE,A CZEKAĆ POD POKOJEM MUSISZ PONAD GODZINĘ,GDY CHIRURG SIEDZI I KAWKĘ SOBIE PIJE,A GDY ZROBIĄ CI JUŻ PRZEŚWIETLENIE TO OD NOWA MUSISZ CZEKAĆ W KOLEJCE;ŚMIECH NA SALI;TO POWINNO SIĘ WKOŃCU SKOŃCZYĆ A LEKARZE NIE POWINNI NAM ROBIĆ ŁASKI ŻE NAS PRZYJMĄ NA KASE CHORYCH,GDZIE DO SPECJALISTY TRZEBA CZEKAĆ PONAD MIESIĄC TO JEST TYLKO MOŻLIWE W POLSCE;BEZNADZIEJA I NA CO IDĄ NASZE PIENIĄDZE
~amu 14-05-2007 21:43
jakos nigdy ie strajkują prywatne gabinety tam zawsze jest pacjent moze liczyć na poradę, dziwne nieprawdaż ?!
~olo 14-05-2007 21:53
A dlaczego tylko dwukrotna średnia krajowa? Czemu nie więcej? Ja tez chcę zarabiać więcej, ale nie mam co zamknąć, aby utrudnić ludziom życie.Chociaż akurat lekarzom pracującym w szpitalach należy płacić więcej, niedawno byłem w naszym szpitalu na chirurgii i jestem pełen uznania i szacunku dla odpowiedzialnej i cięzkiej pracy chirugów.
~ROPOiWzK 15-05-2007 7:40
W prawie każdym numerze Nowin Jeleniogórskich, jest błagalne ogłoszenie dyrektora Szpitala w Jeleniej Górze o odpisanie 1% z podatku na rzecz Szpitala: pieniądze potrzebne: na Tomograf komputerowy, nowy sprzęt do endoskopii, odział onkologii itp., itp. Szpital nie ma pieniędzy!!?, Przypadkiem dowiedziałem się, że pan dyrektor świadomie zrezygnował, tak pi x oko z kilkuset tysięcy rocznie. Jak to jest, w tym nieszczęsnym jeleniogórskim szpitalu nie robi się a...liz krwi, moczu z działających w Jeleniej Górze przychodni lekarskich, tylko pobrany materiał do badań jest codziennie wysyłany do laboratoriów w: Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Jaworze? Jeżeli pobrana krew dotrze do np. Wałbrzycha za kilka godzin to wynik a...lizy można sobie w buty wsadzić (Prawie wszystkie a...lizy krwi należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 2-4 godziny). Jako przewlekle chory, jestem zmuszony często korzystać odpłatnie z usług szpitalnego laboratorium w JG, bo mam pewność, że krew pójdzie do badania natychmiast i wynik będzie w 100% pewny. Wiszące w poczekalni certyfikaty dobrze świadczą o jakości pracy tego laboratorium. Wisiały, bo teraz je zdjęto. Przecież to, co najmniej paranoja, pobrana do probówki krew, cały czas „żyje”. Co mi z tego, że tamci dokładnie wykonają badania, jak po paru godzinach od momentu pobrania krwi jej parametry się zmienią. Lekarz zaordynuje kurację wg otrzymanego wyniku a potem martw się człowieku, dlaczego leki nie skutkują. Tamtym laboratoriom opłaca się codziennie wozić krew po kilkadziesiąt kilometrów i jeszcze na tym zarabiać. Kilka lat temu wszystkie Jeleniogórskie POZ’ety, robiły badania w Szpitalnym laboratorium. Ciekawe, dlaczego pan dyrektor nie podpisał umów z jeleniogórskimi POZ’tami. W przychodni na Wiejskiej codziennie pobiera się krew u kilkudziesięciu pacjentów, a inne przychodnie?? Przecież to mogłaby być całkiem niezła suma do zarobienia w ciągu roku. Niech to będzie nawet 100,00 zł dzienne na czysto, to razy ilość „dni pobraniowych” – kupa forsy w obce ręce. Panu dyrektorowi i tak zwanemu działowi marketingu (jak Boga kocham jest taki w szpitalu) się nie opłaca? Opłacało się za to dyrekcji szpitala zlikwidować pralnię, bo podobnież była nieopłacalna i zwolnić przy tym kilkanaście osób. Była szpitalna pralnia mogła oprać przy odpowiednim marketingu pół Jeleniej Góry i jeszcze by na tym zarobiła. Lepiej wozić zasr….ą pościel do pralni we Wrocławiu. Nawiasem mówiąc wrocławska pralnia ma taką samą maszynę pralniczą jaka jest w Jeleniej Górze tylko 2 lata młodszą. Pewnie tą samą regułą kierują się w przypadku krwi, Zwolnią z pracy kilka osób z laboratorium i już nie będzie przynosiło strat, kilka osób pójdzie na zasiłek, ale to pieniądze z innej bajki. Pozdrowienia wk…y- pacjent Ps Mam jeszcze kilka uwag, co do szpitala, ale to może innym razem.
~Izabella 15-05-2007 8:39
A może popracują w markecie za głodową pensję?Jak im tak mało!
~joten52 15-05-2007 8:59
Moja żona w ubiegłym roku w styczniu złamała na lodzie rękę. Paskudnie, obie kości przedramienia, tuż przy nadgarstku, z przemieszczeniami i odpryskami. Ponieważ mam do szpitala 400 m, taksówką za 4 minuty bylismy na izbie przyjęć. (to było przed godzina 7 rano). Po zarejestrowaniu przypadku, kazano żonie usiąść i czekać na lekarza, kltóry akurat konczy dyżur i zaraz przyjdzie. Po godzinie oczekiwania zainterweniowałem u pielęgniarki. oczywiście zaraz opieprzyła mnie podniesionym głosem, że ona nic nie wie ( bo się personel zmienił),że mamy czekać jak kazali.Żona już półtorej godziny siedziała jęcząc z bólu. Po kolejnenej interwencji okazało się, że pan lekarz po dyżurze poszedł sobie już do domu, choć wg informacji miał zejść i załatwić sprawę. Obecny teraz lekarz nie przyjdzie, bo ma właśnie planowany obchód. Po mniej więcej trzech godzinach czekania doprosiłem się o środki przeciwbólowe dla zony. Ręka spuchła potężnie, zrobiła sie sina, no szlag człeka trafia. Około 11 przyszedł pan lekarz, obmacał, (trwało to ok 30 sekund!!!) i zlecił - a jakże - rentgena. Tam siedzieliśmy około godziny czekając, aż nas łaskawie wezwą. Ręka w przegubie była już dwukrotnie gruba. Gdybym nie podwiązał żonie ręki szalikiem, to by wisiała jak cep, nawet temblaka nie mieli. Około 14 pokazały sie zdjęcia, następnie (przywożono co chwila kogoś z wypadku - sezon narciarski, wypadki na śniegu a więc miał pierwszeństwo) około 15 żonę zabrano do składania ręki. W pełnej oczywiście narkozie, bez bowiem lekarz stwierdził, że w tym stanie nikt nie wytrzyma bólu. Nie wiem jak byli w stanie dobrze złozyć rękę napuchniętą jak balon. Jedno jest pewne: nie byli w stanie i spieprzyli robotę (oczywiście winien był pacjent, bo był trudny do decoś tam chodziło o przemieszczanie kości). Po 2 tygodniach, kiedy pod gipsem ręka wróciła do swoich rozmiarów, po prześwietleniu kontrolnym okazało się, że ręka jest źle złożona i trzeba ja łamać ponownie. Tego żona już nie wytrzymała. Nie wyraziła zgody na taki zabieg i teraz ma zrost z około 0,7 cm przesunięciem główek kości. „Dzieki” temu dłoń ma ograniczony zakres ruchomości, prócz tego boli mimo prawie półtora roku od wypadku. TAKICH MAMY LEKARZY I ICH STOSUNEK DO PACJENTA. Nie żałuję dziadów, nie zasługują w żadnym przypadku na trzykrotne pensje przeciętnego rodaka. Jeśli ja nie zrobie buta, to nie bedzie miał w czym chodzić i też go prędzej czy później szlag trafi z różnych powodów. Niechy wszystko ma swoje rozsądne proporcje. PS. Mam w rodzinie lekarza ortopedę. Żyje jak pączek w maśle. Wielki dom, posesja, najnowsza Toyota. Rozumiem, że ma to z tej nędznej pensji. A może... Mam powiedzieć jak i dlaczego?
~pacjent 15-05-2007 9:15
Domy, samochody luksusowe wycieczki wakacje - za co to wszystko ? Jezeli zarabialiby mało to siedzieliby w ogródku przydomowym albo odpoczywali na polu namiotowym :) Większa część lekarzy to poprostu chamy i łapówkarze i nic więcej- w głowach im się poprzewracało
~ja 15-05-2007 9:18
tak malo zarabiaja???a tylko spojrzec jakie maja domy i samochody. co maja powiedziec ludzie którzy maja 600 zl miesiecznie??? na oplty i przezycie!!!!
~hyra 15-05-2007 9:32
Grzesiu N. jak zwykle wylał swoje żale... Jeszcze cię chyba nie było tylko na stronie bravogirl.pl?
~perełka 15-05-2007 11:13
Wszystkie problemy naszego kraju pochodzą z nieudolnej polityki rządzących. Obecnie zbieramy żniwo po roku 1989.I co 4 lata nowe partie, nieco inne pomysły ale te same twarze. Trzeba słuchać , interesowac sie polityką i chodzić na wybory, bo potem jest tylko żal i flustracja. A na efekty trzeba czekać długo.
~DANUTA Ż. 15-05-2007 12:13
ONI STRAJKUJĄ CAŁY CZAS.
~Do joten52 15-05-2007 12:30
Gratuluję odwagi, ale ryzykuje Pan (mniemam płeć męska, bo pisze o żonie), bo łatwo zidentyfikowac pacjenta. Na przyszłośc może skończyć się gorzej niż źle poskładane kości...
~Bezrobotny 15-05-2007 12:31
A gdzie ja mam strajkować?
~Do joten52 15-05-2007 12:48
Na wszelki wypadek, pomodlę się o zdrowie dla Pana i Pańskiej małżonki;-)
~joten52 15-05-2007 15:15
Kochani, dziękują za współczucie, ale daję sobie radę. Także w kryzysowych sytuacjach. Niechby mnie spróbowali szykanować, to nie chcę być w ichniejszej skórze. Opisałem tylko dlaczego walczę z tą białą bandą na każdym kroku odbierając ich arogancję i butę. I żeby było śmieszniej mam w rodzinie KILKU lekarzy. Wiecie jeki jest ich stosunek do reszty swiata? "Pacjent, to taki d...ń, który myśli, że jak nie da w łapę to bedzie bieda. Dlaczego więc ma dać komuś innemu, skoro może dać mi?" Takie jest często ich CREDO.
~alfa 15-05-2007 16:01
joiten 52 , jestem z Tobą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samochód poleasingowy – czy warto?

Porządki przy cmentarzu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Roboty na Dworcowej

Powstają pola nadziei

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
946
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%