MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Uwaga pasażerowie MZK i kierowcy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Fot. MZK
Przystanek komunikacji miejskiej znajdujący się na ulicy Wolności (Zajezdnia) w kierunku Cieplic został wyłączony z eksploatacji.

Przyczyną jest niebezpieczne osunięcie się skarpy. W ciągu kilku dni poziom przystanku obniżył się o kilkanaście centymetrów, a w nawierzchni zatoki oraz jezdni pojawiły się liczne pęknięcia. Przystanek przeniesiono nieco dalej, teraz pasażerowie będą wsiadać i wysiadać z autobusów przy budynku Metalowca. Zmiany nastąpiły także w organizacji ruchu. Niebezpieczne miejsce zostało oddzielone zaporami, a na feralnym odcinku ulicy Wolności wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Kierowcy powinni w tym miejscu jechać szczególnie ostrożnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Promesy dla strażaków  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~qba 17-08-2006 15:01
jechałem ostatnie na rowerze dołem od strony tej skarpy i byłem w szoku co z nią sie dzieje! ciekawe co bedzie z tym dalej...
~Napo 17-08-2006 15:08
Czy mi sia zdaje że widzę niedawno położoną nową nawierzchnię ?
~Michaił 17-08-2006 15:31
Tak w Jeleniej Górze wykonuje się remonty i inwestycje drogowe. Popatrzcie na inne ulice w mieście.
~mieszczuch 17-08-2006 15:56
W UM Jelenia Góra konieczna jest wymiana kadry i szeregowych pracownikow odpowiadających za remont dróg w mieście. Prowadzony przez nich nadzór nad jakością robot wskazuje iż ich wiedza zawodowa jest nijaka. Nie mowiąc juz o jakimkolwiek poziomie inteligencji zawodowej. Przykładów jest wiele. Chociażby niemożliwość modernizacji "świateł" na skrzyzowaniach w parenaście miesięcy po dość gruntownym remoncie nawierzchni drogowej w rejonie tego skrzyżowania. Powód ta koszty związane z burzeniem i naprawieniem tej nawierzchi przy modernizacji. Niemożliwość, od kilkunastu lat, takiego ukształtowania nawierzchni ulicy w rejonie skrzyzowania ulic Kurpińskiego i Karłowicza aby można było pokonać to skrzyzowanie bez przeskakiwania przez rozlewisko, nawet po lipcowych ulewach. Panowie drogowcy przeklinamy wasze działania po każdym deszczu. W rejonie wyżej opisanej awarii budowlanej nastąpi zapewne awaria instalacji wodociągowej, a wtedy będzie to już katastrofa buowlana.
~Bodzio 17-08-2006 16:13
Przeciesz przed położeniem nowej nawieżchni wzmacniali cały odcinek nasypu od byłej izby wytrzeżwień do przystanku.Kogoś trzeba za to rozliczyć.
~patol 17-08-2006 16:44
no to co....jeden przystanek w ta czy w ta...bede mial na czym spac jak bede pijany wracal do swojej budy:) i odczepcie sie od tych drogowcow jak im placa tak robia!
~Kocham Olę F . 17-08-2006 16:59
Tam było kiedyś wysypisko śmieci , ta skarpa jest usypana ze śmieci , nie ma co , to będzie się powtarzać coraz częściej .
~beton 17-08-2006 23:12
OO loool cały czas tu czytam komenty Patola który nie miał dzisiaj internetu bo była awaria w dialogu!! Weż sie lamerze uspokoj i znajdz sobie innego nicka i nie spuj reputacji mojemu sasiadowi. Ja nie wiem jak moze ludzi bawić sie podszywanie pod innych :/ TO jest szczyt chamstwa.
~Do Bodzio 18-08-2006 10:37
kolo przystanku juz nie wzmacniali, bo i po co?? SKANDAL ZA SKANDALEM "remonty" drog w naszym miescie to czyste wyrzucanie pieniedzy w bloto (tu w skarpe)
~przejazdem 18-08-2006 11:33
Jakość robót drogowych była, jest i jescze chyba długo będzie bardzo złej jakości. Miliony złotych w Jeleniej Górze przechodzą do kieszeni drogowców partaczy. Za kilka lat ulice dziś remontowane znowu będą dziurawe i z krzywymi chodnikami, rozsypującymi się płytkami i krawężnikami. Prezydent powinien przynajmnie raz w tygodniu wyjść na spacer ulicami miasta i przynajmniej raz w tygodniu rowerkiem przejechać się po ulicach i zaułkach, po to, by zobaczyć jak miasto naprawdę wyglada pod jego zarządem. Jeśli jest prawdziwym gospodarzem powinien widzieć, że poprzez swoją indolencję (a nie daj Boże wyrachowane działanie) przykłada rękę do złodziejstwa. W czasie kadencji obecnego i poprzednich Prezydentów zmarnowano zapewne w ten sposób miliony publicznych (naszych) pieniędzy. Jakie są ulice, place i chodniki przy ulicach prawie każdy niby widzi. Ta niemoc społeczeństwa wobec decydentów publicznych pieniędzy powinna się wreszcie skończyć!!!!!
~do beton 18-08-2006 16:49
smieszny jestes tek samo jak ci wszyscy patole!! ty idioto kogo to interesuje?! pogadaj z tym swoim sasiadem zeby lepiej swoich rodzicow zagonil do aa czy cos takiego.sam pisal ze pija codziennie,i niech w koncu wylaczy tego kompa bo rzygac sie chce od tych d...lnych komentarzy!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta

Szansa na remont "zameczku"

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Nowy przystanek w Łupkach

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
391
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%