MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uwaga! Nadchodzi Super W!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: RED
Fot. Organizator
Rusza kampania pozyskiwania wolontariuszy do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, która po raz pierwszy za sprawą Stowarzyszenia "Wspólne Miasto" zawita do Jeleniej Góry. Liderem rejonu jeleniogórskiego został Paweł Gluza.

SZLACHETNA PACZKA to projekt krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA realizowany w całej Polsce przez licznych partnerów, jakich udało się pozyskać małopolskiej organizacji. W tym roku WIOSNA do współpracy zaprosiła także Wspólne Miasto reprezentowane przez Pawła Gluzę.

W największym skrócie akcja polega na organizacji paczek dla biednych rodzin w okresie przedświątecznym. Wolontariusze w tym celu udają się do potrzebujących z krótką ankietą, na podstawie której decydują czy daną rodzinę włączyć do akcji oraz jakiego wsparcia należy jej udzielić. Następnie zebrane informacje pojawią się na stronie internetowej SZLACHETNEJ PACZKI, a osoby chcące udzielić pomocy będą mogły wybrać konkretną rodzinę i odpowiedzieć na najpilniejsze jej potrzeby.

- SZLACHETNĄ PACZKĘ od innych akcji tego typu wyróżnia sposób pomagania potrzebującym. Darczyńca ma szansę dokładnie poznać potrzeby rodziny, której udzieli pomocy - mówi Paweł Gluza. Warto nadmienić, że potrzebującym nie przekazujemy żadnych pieniędzy. Darczyńcy kupują konkretne produkty i przygotowują z nich paczkę, którą wolontariusze dostarczają rodzinom.

Teraz najważniejszą kwestią jest pozyskanie wolontariuszy. Im więcej ich będzie, tym większej ilości osób uda się pomóc. Szkolenie dla wolontariuszy zaczyna się jutro, 9 października 2010 (sobota) godz. 13:00 w Biurze Stowarzyszenia "Wspólne Miasto" ul. Konopnickiej 1 (II p.) Jelenia Góra.

Więcej szczegółów:
www.superw.pl
www.szlachetnapaczka.pl
www.wspolne-miasto.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Bosskie kobiety

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Meg 8-10-2010 9:27
czy wolontariuszem musi byc osoba pełnoletnia?
~g.niedzielny 8-10-2010 9:36
Nic bardziej upokarzającego dla zdrowego, pełnego sił do pracy człowieka, jak otrzymywanie jałmużny w postaci pieniędzy, darów... No! Będę jak komuniści wpierał idee: GODZIWA PRACA DLA WSZYSTKICH! Gdy ta już będzie, takie akcje niepotrzebne będą, gdyż nawet jeśli znajdą się jakieś rodziny upośledzone społecznie czy finansowo, stanowić będą margines, który społeczność lokalna, we własnym zakresie sama będzie mogła skutecznie wspierać. Ot co!
~g.niedzielny 8-10-2010 10:59
~tomekkk mam firmę... zatrudniam... praca jest ludziom potrzebna, nawet na 1/4 etatu... ludzie bez niej idiocieją, degradują się, tracą poczucie swojej wartości... Praca dla wszystkich! to nie slogan to żądanie, które kieruję dla parlamentarzystów, radnych, premiera, ministrów, prezydentów miast! Twórzcie warunki sprzyjające powstawaniu nowych firm, a stworzą one nowe miejsca pracy! Będzie praca, będzie dobrze, wszystkim! Podkreślę raz jeszcze mniejsze konsekwencje dla społeczeństwa ma sytuacja gdy pracy w bród, niż gdy jej nie ma. A co!!
~Kubicusss 8-10-2010 12:10
Widać że Wspólne Miasto rozpoczyna kampanie wyborczą szkoda że tylko przed wyborami. Przez 4 lata nic nie zrobili a teraz znowu na szybko akcje. Już 4 lata temu park mi obiecywali na Zabobrzu a parku jak nie było tak i nie ma na darmo się tylko podpisywałem pod listą poparcia. Niestety tak to już jest z politykami :(
~Ło matko! 8-10-2010 13:16
Kurde! Wybory powinny się odbywać co tydzień. Od razu wszyscy działacze ruszają swe doopy. Normalnie idę nadać paczkę. Czy będzie szlachetna? Zobaczymy.
~do Ło Matko! 8-10-2010 14:50
Paczka pewnie że będzie szlachetna bo kampania się zaczyna :D
~tomekkk 8-10-2010 15:36
g.niedzielny - całkowicie się z Tobą zgadzam odnośnie niefinansowego/socjologicznego znaczenia pracy dla człowieka, jednak (być może mylnie) odebrałem Twoją wypowiedź, jako stwierdzenie, że praca się każdemu należy. Nie należy się. O pracę trzeba walczyć (przynajmniej przy obecnej sytuacji rynkowej) i trzeba chcieć pracować. Wiele osób, które sobie skalkulują, że zarobią np. tylko o 200zł więcej niż mogą uzyskać darmowej pomocy od państwa, nie podejmuje pracy, bo tak jest wygodniej. Nie sądzę, aby poprawa makrootoczenia funkcjonowania przedsiębiorstw (choć tu też się zgadzam: takie zmiany są potrzebne) przełożyła się na zmianę mentalności boleśnie dużej części naszego społeczeństwa. ALE chyba mamy mały offtopic ;) Akcje takie jak Sz. Paczka raczej odbieram pozytywnie, zwłaszcza, że można tu precyzyjnie skierować pomoc. Raczej nie będziemy żyli w utopii, gdzie każdy ma pracę, więc jeśli ktoś chce bezinteresownie pomagać, to dlaczego nie? Ja jestem na tak :) Pozdrawiam.
~ksssss 8-10-2010 21:58
Oto dowód na to, że WM rzeczywiście nic nie robiło: http://www.wspolne-miasto.pl/rmlodych.html Pozdrawiam ;)
~Jacek 8-10-2010 22:37
ale zrobili a gdzie efekty ?? na stronie brak konkretów.
~Paweł Gluza 8-10-2010 23:07
Witam! Tak, wolontariuszem może być osoba niepełnoletnia, jeśli tylko uzyska zgodę swoich rodziców bądź opiekunów prawnych. Szczegóły na jutrzejszym szkoleniu, na które serdecznie zapraszam!
~Anty paczka 11-10-2010 8:04
Z|zajmijcie się raczej konkretnymi problemami - wolontariat powinien iść w stronę realnej - fizycznej pomocy osobom starszym, schorowanym, niepełnosprawnym - umierającym - Pomoc przy domowych hospicjach, zrobieniu zakupów, załatwieniu jakiejkolwiek sprawy - rozejrzyjcie się wokół ile jest ludzkich tragedii - Paczkami na święta powinna się zająć raczej Pomoc Społeczna i Caritas - zresztą wg badań ponad 60 % siana z ustawy o pomocy społecznej idzie w błoto. Raczej nie popieram - pomysł jest prosty , miałki i obcykany tysiąc razy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Większość za zmianą

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Kustosz z nagrodą

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

IMGW: spodziewana mgła

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%