MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 czerwca 2017, 11:37
Aktualizacja: 11:48
Autor: UM
Fot. Archiwum
Rozpoczął się proces zmian w organizacji ruchu w centrum miasta. Zmieniono już zasady wyjazdu z ulicy Sobieskiego w kierunku Podwala oraz placu Księdza Kardynała St. Wyszyńskiego, w najbliższych dniach znikną widoczne na zdjęciu tablice, które kumulowały ruch na jednym pasie Podwala i uniemożliwiały wjazd z tej ulicy w stronę Obrońców Pokoju – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W wyniku wdrażanych zmian ten „lewoskręt” będzie wyeliminowany, co oznacza, że samochody będą przejeżdżać ulicą Podwale dwoma równoległymi pasami, co powinno udrożnić ruch.

Jednocześnie nastąpią zmiany na przejściach dla pieszych na tym odcinku. Zielone światło dla pieszych będzie się zapalało naraz na wszystkich przejściach, więc wyeliminowana będzie sytuacja postoju co kilkadziesiąt metrów dla aut jadących Podwalem, bo ta zmiana pozwoli na płynną jazdę całym tym odcinkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Maraton zumby w Siedlęcinie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Obserwer 27-06-2017 15:42
Zobaczymy czy ktoś poniesie konsekwencje za poprzednie błędnie podjęte decyzję . Między innymi o budowie galerii i organizacji ju ruchu w tym newralgicznym miejscu miasta.
~ityl 27-06-2017 17:43
Jadąc w stronę miasta na ul Grunwaldzkiej k/ Lidla robią się korki jak samochody skręcają w lewo do lidla albo do szkoły czy mieszczącej się tam wulkanizacji. To jest problem jak stanie jeden z drugim i chcą skręcić i cały ogon samochodów musi za nimi stać. Ciekawe co z tym zrobią.
~ 27-06-2017 18:21
zobaczymy we wrześniu jak wróca ludzie z urlopów..
~do ityl 27-06-2017 23:20
Do Lidla nie ma skrętu😂 Tam podwójna ciągła przecież😏
rymcycymcy 28-06-2017 1:05
...a wystarczyło znieść ograniczenia prędkości ! :) ...nie ma innej metody likwidacji korków !
~Mariusz Synówka 28-06-2017 7:02
do ~ityl (17:43): Przed wyjazdem ze stacji BP jest znak C-6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo). Znak ten odwołuje dopiero skrzyżowanie Grunwaldzka/Mostowa/Osiedle Robotnicze, więc do tego skrzyżowania w myśl obowiązujących przepisów manewr skrętu w lewo nie jest dozwolony. Każdy kierowca jadący od al.Jana Pawła i skręcający w lewo w kierunku Lidla, Wulkanizacji i Szkoły Tańca popełnia wykroczenie. To sprawa dla Ruchu Drogowego KMP.
~emera 28-06-2017 10:21
Tylko ronda. W innych miastach działają płynnie. I niech nikt nie mówi, że niema miejsca. A ile pieniędzy zostanie w kasie miasta, teraz wydawanych na konserwację durnych świateł.
~ 28-06-2017 11:30
Dobrze, że Pan Łukaniuk w ogóle coś działa, a nie zakłada rączki, jak Pan Wandzel i mówi, że się nie da. Lekiem na korki są oczywiście ronda, ale gdy ich nie ma trzeba zsynchronizować światła, by nie trzeba było zatrzymywać się co kilkadziesiąt metrów. Podczas budowy galerii popełniono błąd nie budując kładki i pozwalając na wyjazd samochodów na ul. Podwale.
~Olo 28-06-2017 11:53
"najbliższych dniach znikną widoczne na zdjęciu tablice". Na jakim ZDJĘCIU ??????????????????
~mich " 29-06-2017 14:16
Co te dwa pasy na Podwalu dadza jezeli sie one koncza za mostem na ka...le Mlynowka?Udroznilo by to ruch tylko wtedy jak by dwa pasy dochodzily az do Ul Konstytucji 3-Maja.Ale wiadomo waski most na uL Mostowej.Jak pojedziesz lewym pasem to Cie przyblokuja za mostem na Mlynówce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Spotkanie z A. Banieckim

Z Leszkiem na Śnieżkę

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%