MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uwaga na tlenek węgla

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 stycznia 2017, 13:46
Aktualizacja: 16:03
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Archiwum
Wczoraj (17.01) jeleniogórscy strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do zgłoszeń dotyczących wysokiego stężenia tlenku węgla. Pierwsza interwencja miała miejsce o godzinie 15.20. W jednym z budynków przy ulicy Francuskiej. Strażacy, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili pomiary na stężenie tlenku węgla i okazało się, że wśród 3 osób przebywających w budynku stężenie w wydychanym powietrzu jest tak duże, że zagrażało ich zdrowiu, a nawet życiu. U jednej z osób stwierdzono aż 230 ppm, u drugiej 180 ppm, trzecia osoba miała 50 ppm.

Na miejsce zostały wezwane zespoły ratownictwa medycznego, który przewiozły poszkodowanych do jeleniogórskiego szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzenia dalszych pomiarów i wyeliminowaniu zagrożenia. Prawdopodobną przyczyną zaczadzenia, była nieszczelność pieca stałopalnego.

Do drugiego zdarzenia strażacy wyjechali o godzinie 19.40. Starsza pani poinformowała oficera dyżurnego, że prawdopodobnie ulatnia się czad, bo bardzo źle się czuje. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili pomiary i wykluczyli obecność dwutlenku węgla. Okazało się, że przyczyną złego samopoczucia kobiety były kłopoty zdrowotne. Po przyjeździe ambulansu strażacy przekazali kobietę ratownikom medycznym.

St. aspirant Krzysztof Zakrzewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze apeluje do mieszkańców, żeby wyposażyli pomieszczenia, w których istnieje ryzyko wystąpienia czadu w mierniki tlenku węgla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozbój w mieszkaniu

Wpadka podczas kontroli drogowej

Zderzenie forda i opla

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~co2 18-01-2017 14:34
chyba tlenku a nie dwutlenku węgla :-)
~maku 18-01-2017 14:53
Szanowny Panie Redaktorze. Czy Pan odróżnia dwutlenek węgla od tlenku węgla? Jest to wiedza elementarna. Przy jej braku proponuję zmienić zawód, bo to wstyd.
~yffuy 18-01-2017 21:07
kupujcie czujniki wykrywające tlenek węgla/czad- to może uratować życie !!!
~ 18-01-2017 22:01
Tlenku węgla czy dwutlenku węgla - na tym portalu to jedno i to samo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pod wpływem alkoholu wiózł pasażerów do Niemiec

Włamanie do sklepu w Starej Kamienicy

Sprawdzian w górach

Wybory: Zwycięstwo PiS

Zatrzymany z narkotykami

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%