MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Uwaga na fałszywych sprzedawców pościeli

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:17
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2018, 6:59
Autor: 112
Jeleniogórska policja poszukuje trzech oszustek, które pod pretekstem sprzedaży pościeli okradły starszą kobietę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych oraz złota biżuteria.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze 13 sierpnia zostali powiadomieni przez 79 -letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilku tysięcy złotych oraz złotej biżuterii. Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 11.00 w Jeleniej Górze. Kobieta wpuściła do mieszkania dwie młode kobiety, które proponowały jej zakup pościeli. W czasie kiedy kobiety zagadywały pokrzywdzoną, do mieszkania weszła trzecia i wykorzystując jej nieuwagę ukradła pieniądze oraz biżuterię. Po ich wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
12%
Smuci
3
12%
Złości
17
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Urodzinowy prezent z finałem w sądzie

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~konstytucyjna pała w ruch 16-08-2018 14:28
Moją teściową okradli elektrycy ze spółdzielni, którzy sprawdzali gniazdka. Mieli przyrząd, który "im sie zepsuł" i wypadał z gniazdka. Teściowa musiała więc go trzymać, podczas gdy oni "mierzyli napięcia" w reszcie mieszkania. Mimo, że jej mówiliśmy i ostrzegaliśmy, zachowywała się jak ostatni d...l. Pieniądze (3000) trzymała pod pościelą w szafie. TAM GDZIE KAŻDY NATYCHMIAST sprawdza, a starym sie wydaje, że to najlepsza skrytka. Poza tym "oni wyglądali jak elektrycy" - mówiła. Sprawa dotyczyła większej ilości mieszkań okradzionych w ten dzień na tym osiedlu. I co? Ano goowno. 6 lat minęło, a milicja ani słychu-ani dychu. Piszę "milicja", bo ich działania obecne nie różnią się ani na jotę od ówczesnych. Zerowa wykrywalność i podległ0śc polityczna. A miało być fajnie, prawie jak w Anglii.TFU!
~ryszard ironia ? 16-08-2018 22:53
do: ~konstytucyjna pała w ruch (14:28)
c...na nie znajdziesz ?
~Alert 21-08-2018 12:04
Uwaga!!! Ta podejrzana 3 nadal grasuje w blokach na Różyckiego!!! Pod pozorem sprzedaży pościeli i koców wpadają do mieszkań starszych mieszkańców, a potem scenariusz jak w artykule...
~No, tak 29-08-2018 18:44
do: ~Alert (12:04)
Skoro grasuje, to zgłaszać na policję i złapią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Autem w stragan

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zerwany dach w Komarnie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2208
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%