MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Uwaga! Droga Jubileuszowa na Śnieżkę zamknięta

Wiadomości: Region
Czwartek, 20 grudnia 2012, 17:50
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2012, 9:19
Autor: KPN
Karkonoski Park Narodowy informuje, że z dniem dzisiejszym (20 grudnia br. ) została zamknięta dla ruchu turystycznego na sezon zimowy Droga Jubileuszowa na Śnieżkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~ 20-12-2012 18:37
KPN to tylko zamykać potrafi... a kiedy zamkną Raja za przekręty, nepotyzm i kolesiostwo ?
~ 20-12-2012 21:10
Zaniedbania i zaniedbania brak oznaczeń szlaków i ich zimowe otyczkowania jstny bałagan i nieróbstwo bez żadnej odpowiedzialności za odwiedzających KPN.Jeszcze pomysł Raja wymyślenie opłat za wstęp.Pytam za co???
~ 20-12-2012 23:57
ludzie w górach musi być bezpiecznie
~jjj 21-12-2012 0:21
Jak czytam te komentarze (z 18:37 i 21:20) to sobie myślę - idźcie czym prędzej kochani na Drogę Jubileuszową i spadnijcie do Kotła Łomniczki. Będzie dwóch *w mniej.
~do 00:21 21-12-2012 1:15
Ty * wyzywasz od *, a sam to byś spadł nawet z krawężnika. Jakbyś miał jakieś pojęcie o warunkach w górach to byś wiedział, że na grzbiecie jest max. 5 cm śniegu. Były już w listopadzie takie dni, że było 0,5 m i droga na Śnieżkę była otwarta. Więc sam widzisz, że trochę nielogiczne te działania Raja i S-ki (nie po raz pierwszy zresztą). Człowiek rozsądny jak widzi, że warunki są nieodpowiednie, to sam nie idzie i nie potrzebne mu są żadne zakazy. A tacy jak ty, którzy od razu jak tylko wyjdą z domu, muszą gdzieś spaść, niech lepiej nie ruszają się z domu.
~fico 21-12-2012 10:03
Witam krytykanta co z kilku nicków pisze. Brak rozsądku, brawura, nagłe pogorszenie warunków i wiele innych czynników, wpływa na bezpieczeństwo turystów. Nie będzie strażnik parku stał na szlaku i co godzinę zmieniał tablicę sprawdzając pokrywę śnieżną lub inne warunki. Kiedyś wspominane pewnie przez Ciebie kamerki też nie dają poczucia bezpieczeństwa. Nikt tak naprawdę nie zakazuje Tobie wstępu na Drogę Jubileuszową. Co prawda spotkanie ze strażnikami nie będzie pewnie miłe, ale jest też inny aspekt tej sprawy. Gdy mimo zakazu są ślady poruszania się w miejscu niedozwolonym, inni turyści nieprzygotowani na skrajne warunki też tam pójdą. CZY CHCESZ ICH MIEĆ NA SUMIENIU ? Teraz pewnie będziesz obrzucał błotem wyzywając od ..... nie mam aż takiej fantazji. Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
~ 21-12-2012 14:23
Pierwszy atak zimy w tym roku w Karkonoszach/ na początku listopada/, spowodował już śmierć człowieka. Mężczyzna, który zginą, ponoć był bardzo doświadczonym turystą, znał Karkonosze, był dobrze wyposażony, często organizował po górach wycieczki. A JEDNAK ZGINĄ. Jemu jest już wszystko jedno, ale rodzina i najbliżsi cierpią. Ile jeszcze ludzi musi zginąć aby dotarło do niektórych /pustostanów /,że Karkonosze naprawdę potrafią zabić. Cwaniaczkom i kombinatorom zawsze i wszystko będzie nie na rękę.Ale jak poleziesz na zamknięty szlak i coś ci się stanie to pomyśl również o tych ludziach, którzy potem muszą cię szukać z narażeniem własnego życia i zdrowia oraz o rodzinie, która będzie przychodziła zapalić ci świeczkę.
~rozsądny 21-12-2012 17:37
Widzę, że odezwał się fico - znaffca turystyki karkonoskiej. Tej wirtualnej, na Google Maps. Macie już wolne w szkole, że tak nadajesz? To zajmij się nadrabianiem zaległości szkolnych. Co do tego turysty, który zginął, to zginął on NA OTWARTYM SZLAKU, A NIE ZAMKNIĘTYM! Czy to oznacza, że należy pozamykać wszystkie szlaki w górach, bo zawsze znajdzie się nieodpowiedzialny turysta? Oczywiście, że nie. Odrobina logiki się kłania. Góry są niebezpieczne, i nie tylko w zimie. Nic nie zastąpi rozsądku w górach, a zakazy są tylko dla tych, którzy tego rozsądku nie mają. 21-12-2012 14:23 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*), spamujący pod różnymi nickami niemal każdy wątek poświęcony turystyce, jak widać zalicza się do tych bez rozsądku.
~Eljot Ness 21-12-2012 18:55
KPN -Państwo w Państwie ,nie mają pieniędzy na oznakowanie i remont szlaków ,a na luksusowe terenówki i wycieczki to kasa jest ! OBŁUDA !
~abc 21-12-2012 19:42
I ciągłe wydawanie publikacji na kredowym papierze, których nikt nie kupuje. Pracownicy zamiast chodzić w teren i pilnować swojego dobytku siedzą w bibliotekach i piszą "mondre" książki ku pamięci przyszłych pokoleń, bo w KPN-ie to przecież sami urodzeni naukowcy pracują...
~zdziwiony 21-12-2012 21:51
Może kredowej "bibuły" jest za wiele. Może dyrektor czy pracownicy KPN się nie podobają. Nie zmienia to faktu, że zasady udostępniania KPN w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych to ustawowo wymagany dokument w formie oficjalnego Zarządzenia Dyrektora Parku. Pkt.21 załącznika nr 2. do właściwego zarządzenia mówi, które odcinki szlaków są zamykane w sezonie zimowym. Pkt.22. zastrzega jeszcze możliwość zamknięcia innych odcinków szlaków, z innych powodów i określa sposób informowania o tym oraz oznaczania tegoż. Czy się komu to podoba czy nie odpowiada za to prawnie Dyrektor KPN - dzisiaj X jutro może być Y,Z. Idą święta(długie w tym roku),a KPN to instytucja jak każda inna. Nie trzeba wielkiej wyobraźni by fakt oficjalnego zamknięcia tego szlaku i poinformowania o tym zrozumieć.
~fico 21-12-2012 21:51
do rozsądnego........ Dobry nick "rozsądny". Myślisz, że teraz będziesz mądrzejszy ?
~ 22-12-2012 1:39
Zdziwiony-pomylony jak zwykle bredzi bez ładu i składu, fico zazdrości innym nicka... a może rozsądku... Wybierzcie się choć raz w góry, chłopaki, a potem wypowiadajcie się na forum. Póki co, nawet nie widzicie, jakie robicie z siebie pośmiewisko na forum...
~ 22-12-2012 7:24
... a Ty fico myślisz, że Bedziesz teraz fico? Człowieczku fico, uzdrawianie świata zacznij od siebie, albo zamilcz!!!
~fico 22-12-2012 11:42
Czemu coraz mniej rzeczowej polemiki na forum ? Czy pieniacze działają na czyjeś polecenie? Pozostaną jedynie fachowcy z TIK - taków ?
~ 22-12-2012 12:08
To wasze pseudo-doświadczenie, umiejętności, super wypasiony sprzęt za kilka tysięcy, a w szczególności arogancja do jakichkolwiek służb porządkowych, czy to w górach czy na drodze są po prostu śmieszne, wychodzi buractwo i brak poszanowania. To prawda- cwaniaczkiem jest się zawsze we własnym kraju bo ''o take Polskie my walczyli".W niemczech czy gdzie indziej za granicą jesteście malutcy, bo dosolą wam taką karę, że się os...acie. Wy wszechwiedzący, o najmądrzejsi, nieśmiertelni, po prostu boscy prorocy - idźcie i nauczajcie- proście, a będzie wam dane - najlepie pałą po pustostanie , który macie zamiast głowy. Wesołych Świąt.
~ 22-12-2012 15:56
@ 22-12-2012 12:08 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (178.235.*.*): Nie wiesz o czym piszesz. Zacznijmy do tego, że to owe służby porządkowe mają wiele arogancji wobec tzw. szarych obywateli (mam tu na myśli kpn-iarzy). Jak inaczej wytłumaczyć fakty zamykania szlaków bez poinformowania o tym społeczeństwa (np. czarny do Końskich Łbów), pod pretekstem ochrony przyrody, gdy wiadomo, że chodzi zwyczajnie o to, że KPN-owi nie chce się remontować tych szlaków (zielony przez Bażynowe Skały), zmuszanie przewodników sudeckich do pseudoszkoleń w KPN-ie, tworzenie zaporowych stawek dla właścicieli schronisk za wywóz śmieci, dla dziennikarzy za publikowanie zdjęć z KPN-u i wiele innych. Myślą, że ciemny lud kupi durne tłumaczenia, ale ludzie mają więcej rozumu niż oni. Tak to jest, gdy
~ 22-12-2012 16:00
Cd. Tak to jest, gdy na wysoko postawione stołki trafiają nie fachowcy i pasjonaci, ale znajomkowie różnych prominentów, ludzie z nadania politycznego czy zwykli nieudacznicy-wazeliniarze. A jak tłumaczyć fakt, że dyr. KPN nawet palcem nie kiwnął pomimo wielu zgłoszeń o lamaniu prawa w Karkonoskim Parku Narodowym przez tzw. Tik-Taków? To nie jest arogancja? Takich kwiatków znalazłoby się dużo więcej. Niestety, ale władza w Polsce wciąż rządzi się PRL-owską mentalnością i tak jest traktowana - nie jako przedstawiciel praworządności, ale wręcz przeciwnie - jako bezprawie i siedziba patologii. Najpierw uczciwość władzy wobec społeczeństwa, później szacunek społeczeństwa wobec społeczeństwa - nie na odwrót.
~ 22-12-2012 16:06
Oczywiście miałem na myśli w ostatnim zdaniu szacunek społeczeństwa wobec władzy. A ile jest w KPN-ie patologii, o których zwykli śmiertelnicy niewiele wiedzą, wie każdy, kto choć trochę poznał od wewnątrz tę instytucję. I arogancji kpn-iarzy wobec społeczeństwa również. wystarczy tu wspomnieć powszechne wśród nich mniemanie, że my rządzimy Karkonoszami, więc góry są dla nas, możemy robić w nich co się nam podoba, ale mieszkańcy i turyści to jest takie piąte koło u wozu. Jeżdżą sobie np. limuzynami po Karkonoszach bez żadnego powodu, a turystów łapie się za zejście ze szlaku 1 m. Komuś się tam role pomieszały, bo oni nie rządzą w Karkonoszach, tylko się nimi opiekują z nadania społecznego. To jest szacunek wladzy wobec społęczeństwa? Nie rozśmieszaj mnie.
~ 22-12-2012 20:36
Fico, a kto stoi za Twoimi plecami? Kto dziala na Twoje polecenie? Mysle, ze warto miec po swojej stronie nawet pieniędzy, niz nie miec nikogo! Mając sprzymierzeńców, udowadniamy, ze nasze poglądy i walka warta jest świeczki... Ty fico natomiast szukasz zaczepki... Napiszesz do kogoś krytyczny opinie i czekssz na odpowiedz jak piesek na karmę... To cała Twoja radość życia... Smutne!
~zdziwiony 22-12-2012 21:34
tpnet 83.27.,nawet donos obywatelski trzeba umieć napisać i odpowiednio zaadresować żeby był skuteczny. Żeby zaś się nie ośmieszać i nie "spalić podejścia" trzeba wiedzieć jakich tematów nie ruszać bo druga strona ma na to "żelazne kwity". Ile już czasu "obszczekujesz" tych i owych i jakie są tego efekty? Ja bawię się od słynnego spotkania na "Odrodzeniu" czyli z przerwami 2 miesiące i efekty już się pojawiły, tzn. pojawiać w nadmiarze "odkrycia" tych i owych przestały.
~@zdziwek 22-12-2012 22:01
Ty zdziwiony pewnie w pisaniu donosów jesteś specjalistą. Tak jak w trollowaniu na forach. Ośmieszaniu się zresztą też. Podziel się z nami tą fachową wiedzą, to może napiszemy mały donosik do twojego dostawcy internetu i skończy się twój śmietnik na forum.
~zdziwiony 22-12-2012 23:06
tpnet 83.30., droga wolna, idź sobie jak chcesz na Śnieżkę, pisz sobie gdzie chcesz swoje "donosiki". tylko żebyś się nie zdziwił.
~@zdziwek 23-12-2012 0:41
Wow, zdziwiony odkrył swoje nowe powołanie. Znalazł się opiekun zabłąkanych dusz w górach. Tylko kompletny * słuchałby twoich pomylonych rad.
~zdziwiony 23-12-2012 13:27
Mea culpa, mam na sumieniu uratowanie kilkudziesięciu * w tych pagórkach. W Nowym Roku życzę dużo szczęścia - bardzo się niektórym przyda.
~do/-/ 23-12-2012 14:27
To, że KPN jeździ brykami po parku to według Ciebie czym ma jeździć? Latać na miotle? Przecież na całym świecie odpowiednie służby w trakcie wykonywania swoich czynności służbowych używają pojazdów silnikowych. Wtedy ich działanie jest szybsze i skuteczniejsze. Proponujesz by np. GOPR po poszkodowanego używał bryczki konnej? Policja czy strażnicy do interwencji jechali hulajnogą? Według Ciebie będzie ekologicznie i bezpiecznie?
~Jerzy 23-12-2012 16:15
Do 14:27: Nie rozumiesz co czytasz i nie znasz faktów, bo problem jest nie w tym, że KPN-iarze używają samochodów w pracy, tylko że jeżdżą niepotrzebnie albo w prywatnych interesach. Na przykład rzeczą znaną, wielokrotnie poruszaną tu na forum jest fakt, jak to dyr. KPN w godzinach pracy jeździ służbową terenówką robić zdjęcia do prywatnych albumów, sam sobie wystawiając zezwolenia na wstęp do niedostępnych miejsc. Te kolumny samochodów na Dzień Świętego Wawrzyńca na Śnieżkę (w który to dzień od czeskiej strony nie wjechał ANI JEDEN samochód!), to pewnie też z konieczności? Tak więc nie znasz faktów i niepotrzebnie zabierasz głos, skoro niczego mądrego nie masz do powiedzenia.
~do Jerzy 23-12-2012 17:33
A kto według Ciebie ma wystawić zezwolenie dyrektorowi na wjazd do KPN samochodem? Biskup?, kominiarz, a może Duch Gór? Czy kwestia którą poruszasz tzw. prywata osób - powiedzmy sprawujących władzę- zwalnia nas od przestrzegania prawa? Mażemy bezkarnie np. kraść w sklepach bo sprzedawca zawyża ceny?, nie płacić za benzynę bo jest za droga?. Czy według Ciebie powinna w górach zapanować całkowita samowolka-tory motokrosowe, budki z piwem na każdym szlaku, karuzele, lunaparki itd. Ja umiem czytać. W/w artykuł informuje , że szlak został zamknięty dlatego, że poruszanie się nim zimą może być niebezpieczne i tyle. Czy zakaz ruch na ulicy dla kierowcy jest ustawiony ot tak sobie i można się do niego nie stosować? Jeśli widzisz jakieś nieprawidłowości to są od tego odpowiednie służby.
~do 17:33 24-12-2012 2:23
Widać, że nie rozumiesz, co czytasz. Przeczytaj jeszcze raz mój post, pomyśl chwilę nad nim, a potem pisz komentarz. Nie na odwrót. Poza tym nie zauważyłem, żeby turyści łamali prawo i nie przestrzegali przepisów (poza kilkoma przypadkami opisywanymi tu w komentarzach na forum), natomiast realizowanie prywaty przez dyrektora za państwowe pieniądze JEST ŁAMANIEM PRAWA I TAKIE COŚ KWALIFIKUJE DO NATYCHMIASTOWEGO OPUSZCZENIA ZAJMOWANEGO STOŁKA. Coś czuję, że jesteś jednym z tych, którzy też malwersują publiczne pieniądze i dlatego nie widzisz w tym niczego zdrożnego.
~zdziwiony 24-12-2012 14:28
W ten Świąteczny Czas i na Nowy Rok życzę Wszystkim aby przypadki łamania prawa, nieprzestrzegania przepisów i narażania bezpieczeństwa własnego i innych ograniczały się tylko do tych "reklamowanych" w Jelonce. Szczególnie Spokojnych Świąt życzę pozostającym w tym czasie na służbie wszelakiej i pracującym ciężko ku zadowoleniu Gości odwiedzających te Góry :)
~Obserwator 24-12-2012 16:19
Również chciałbym życzyć wszystkim Jeleniogórzanom sprawnego działania służb porządkowych, aby działały w sposób mądry, rozsądny, a nasze pieniądze były wydawane na to, na co są przeznaczane. Bez krętaczenia, malwersacji, oszukiwania - jak to się niestety często dzieje w naszym życiu publicznym. Życzę także czytelnikom wielu sensownych komentarzy na tym forum, aby mniej było przypadków spamowania, trollowania, bezsensownego zakłócania dyskusji przez niektórych czytelników - "wiedzących więcej i lepiej" we własnym mniemaniu, a może tylko zakłócających za wszelką cenę niewygodne dla siebie dyskusje. Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1094
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%