MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Utwardzą pobocza dla rowerzystów

Wiadomości: Podgórzyn
Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 10:24
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 13:07
Autor: WAC
Fot. WAC
Powiatowi Jeleniogórskiemu udało się pozyskać, za pośrednictwem Euroregionu Nysa, środki unijne dzięki którym zostaną wyremontowane z myślą o rowerzystach trzy odcinki dróg na terenie gminy Podgórzyn.

Otrzymana dotacja jest wynikiem działania Powiatu Jeleniogórskiego i Kraju Libereckiego, które wspólnie złożyły wniosek o dofinansowanie. W ramach zadania zostaną utwardzone pobocza dróg. Chodzi o odcinki Podzamcze – Zachełmie, przy Stawach Podgórzyńskich i z Podgórzyna (przy stacji paliw) w kierunku Przesieki.

Wartość inwestycji to około 30 tysięcy złotych. Termin jej realizacji to koniec listopada. Obecnie rusza procedura przetargowa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-06-2020 10:42
30000 zł????? tak malo? na co to wystarczy? czy autor artykulu nie podal blednej kwoty?
~frodo 1-06-2020 13:09
do: ~ (10:42)
Może wystarczy na udeptanie pobocza kaloszem czyli utwardzenie ? :) inną sprawą jest to, że dobrze że ktoś o tym pomyślał - rowerzystów tam sporo a jest niebezpiecznie przez ilość zakrętów
~ 1-06-2020 23:29
Jak wy to chcecie utwardzić? Kamieniami jakimiś? Przecież na nic więcej nie starczy pieniędzy. Jadąc rowerem szosowym będę miał do wyboru jazdę po kamienistym poboczu, jazdę po dziurawym asfalcie blisko krawędzi lub jazdę środkiem pasa po względnie równej nawierzchni. Jak myślicie, który wariant będzie dla mnie najbezpieczniejszy i który wybiorę? Oczywiście, że jazdę środkiem pasa. Po żwirowym albo gruntowym poboczu nie da się jechać szosówką, a dziury przy krawędziach asfaltu na drogach koło stawów i do Podzamcza to normalka. Wolę jechać środkiem pasa, niż podziurawić opony albo przelecieć przez kierownicę po wpadnięciu w dziurę.
~Foka 2-06-2020 8:41
do: ~ (23:29)
Kółko Siedlęcin wybudowało drogę rowerową ze zużytego asfaltu (okolice Jeżowa) ale zabrało im to prawie rok. Pewnie tym sposobem za taka cenę będzie ten projekt zrealizowany..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PZN na kręgielni

Ruszyła procedura ws. referendum

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oszczędności i inwestycje

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1543
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%