MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Utrudnienia w Jakuszycach!

Wiadomości: Region
Sobota, 2 marca 2013, 11:31
Aktualizacja: 11:35
Autor: 112
W związku z Biegiem Piastów, który odbywa się dzisiaj i zakończy jutro (02–03 marca) na Polanie Jakuszyckiej są utrudnienia, a na odcinku DK–3 Jelenia Góra – Jakuszyce jest wzmożony ruch pojazdów. Parkowanie na Polanie jest zabronione.

Na parkingach wyznaczonych dla gości, pracowników, sędziów, autobusów oraz służ porządkowych i mediów mogą zatrzymać się jedynie auta posiadające odpowiednią przepustkę. Dla turystów kursują darmowe autobusy ze Szklarskiej Poręby i Harrachova.

- Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli – podkreśla Edyta Bagrowska.

- Ponadto apelujemy do kierowców, aby: nie zostawiali w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika. Samochody pozostawili w garażu lub na parkingu strzeżonym, gdyż są to najbezpieczniejsze miejsca.
Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt staje się łatwym łupem dla złodziei – przypomina rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Paliła się słoma

Ewakuacja w SP nr 15

Komentarze (7) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-03-2013 11:39
Jak tu zdążyć przed 9.00 ...jak już po 11:00 ! :)
~Lover 2-03-2013 13:14
I love JG City !
~kasssss 2-03-2013 15:45
Najpierw info ze calkowity zakaz parkowania na polanie teraz ze wyznaczone miejsca dla zawodnikow. Busy sa darmowe tylko dla zawodnikow tak zeby nie bylo zaskoczenia :). Co z innymi miejscami typu parking kolo CPN itd ? tez ograniczenia ? . Planuje jutro zalapc sie w busa darmowego z Zabobrza, ktos moze jechal takim dzisiaj? jak warunki ?
~ 2-03-2013 16:39
Warunki bdb i załap się na busa bo jest takowy tzn darmowy. :)
~redaktorzyna 2-03-2013 17:50
Czy nie można normalnie zatytułować ? Takie coś kojarzy mi się niezmiennie z dużymi opadami śniegu. A tu bieg Piastów
~Zdzichus 2-03-2013 20:58
No faktycznie jak dzisiaj około 13 otworzyłem "kamery Jakuszyce" to aż się przeraziłem w normalną niedzielę więcej tam ludzi niż dzisiaj. Nie przesadzajcie z tymi "tłumami"
~lukaszek99 3-03-2013 1:42
W tym roku bylo mniej kibicow niz w porzednich latach !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uratowali desperata

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
880
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%