MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Uszkodzony wał przeciwpowodziowy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 18 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Gdyby w ostatnich dniach z gór spłynęły potoki roztopionego śniegu, przynajmniej dwie dzielnice Legnicy znalazłyby sie pod wodą.

Firma budujaca autostradę uszkodziła wał przeciwpowodziowy. Dziura w wale przekracza 6 metrów. Pracownicy pobliskiego przedsiębiorstwa wodociagowego twierdzą, że w ubiegłym tygodniu widzieli jak kilkimetrowy nasyp rozkopują pracownicy firmy budującej autostradę. Swoje obawy zgłosili szefowi wydziału Zarządzania Kryzysowego w Legnicy. Jednak do tej pory nikt nie naprawił zabezpieczenia. Dziś o sprawie dowiedzieli się policjanci. Ich zdaniem gdyby w tej chwili doszło do roztopów, woda zalałaby dwie sporą część miasta - od lotniska do osiedla Sienkiewicza. Do tej pory nie wiadomo dlaczego szef wydziału sztabu kryzysowego odpowiednio nie zareagował. Od kilku godzin jest on niedostępny dla dziennikarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont drogi nr 3462

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Bardzo słabe wyniki matur

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 18-03-2005 22:02
gdzie te pieniądze które gmina dostała na budowe wału przy oczyszczalni tam to jest dopiero kleska ekologiczna a nam karze się płacić podatki od nieruchomości.Dziś już tam wylewa się z koryta rzecznego i podtapia okolice. jestem Ciekaw jak skarzone znów bedą okoliczne tereny.Czy ktoś się zainteresuje tym a tak ważnym PROBLEMEM. Może jakiś Prokurator zajmie sie tą sprawą i rozliczy Kusiaka i Czernow!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Owocna współpraca

Spotkanie z przeszłością

Wiadukty prawie gotowe

Serca pełne nakrętek

Zatrzymany za narkotyki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
840
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%