MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uszkodzony wał przeciwpowodziowy

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 18 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Gdyby w ostatnich dniach z gór spłynęły potoki roztopionego śniegu, przynajmniej dwie dzielnice Legnicy znalazłyby sie pod wodą.

Firma budujaca autostradę uszkodziła wał przeciwpowodziowy. Dziura w wale przekracza 6 metrów. Pracownicy pobliskiego przedsiębiorstwa wodociagowego twierdzą, że w ubiegłym tygodniu widzieli jak kilkimetrowy nasyp rozkopują pracownicy firmy budującej autostradę. Swoje obawy zgłosili szefowi wydziału Zarządzania Kryzysowego w Legnicy. Jednak do tej pory nikt nie naprawił zabezpieczenia. Dziś o sprawie dowiedzieli się policjanci. Ich zdaniem gdyby w tej chwili doszło do roztopów, woda zalałaby dwie sporą część miasta - od lotniska do osiedla Sienkiewicza. Do tej pory nie wiadomo dlaczego szef wydziału sztabu kryzysowego odpowiednio nie zareagował. Od kilku godzin jest on niedostępny dla dziennikarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie motocykla z fordem

Wokół wotum zaufania

Bilety MZK też podrożeją?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 18-03-2005 22:02
gdzie te pieniądze które gmina dostała na budowe wału przy oczyszczalni tam to jest dopiero kleska ekologiczna a nam karze się płacić podatki od nieruchomości.Dziś już tam wylewa się z koryta rzecznego i podtapia okolice. jestem Ciekaw jak skarzone znów bedą okoliczne tereny.Czy ktoś się zainteresuje tym a tak ważnym PROBLEMEM. Może jakiś Prokurator zajmie sie tą sprawą i rozliczy Kusiaka i Czernow!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Wypalał kable, dostał mandat

Giną woreczki na psie odchody

Zamknięte szlaki w Rudawach Janowickich

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
483
Tak
20%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%