MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Uszkodzona klatka bezpieczeństwa uniemożliwiła dalszą jazdę [FOTO, VIDEO]

Wiadomości: Rajd Polski
Czwartek, 4 października 2012, 0:03
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2012, 0:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Szybko zakończył się 69. Rajd Polski dla załogi Felix / Łukasz Włoch. Już na drugim odcinku załoga wyleciała z drogi dachując, niestety ucierpiała klatka bezpieczeństwa i delegat FIA postanowił, że dalsza jazda nie będzie możliwa. Wielka szkoda gdyż duet bardzo starannie przygotowywał się do tego rajdu, odbywając trzy sesje treningowe na szutrowych drogach Warmii i Mazur.

Załoga wystartowała też w Rajdzie Warmińskim zajmując szóste miejsce. Białostocko-jeleniogórska para nie osiągnęła założonego rezultatu którym była meta Rajdu Polski i w miarę rozwoju walka o podium w grupie N.

Wrzesień był bardzo pracowity dla Łukasza Włocha, który przejechał pięć rajdów. Zaczęło się w Braniewie pod rosyjską granicą. Później słowacki Rajd Koszyc zaliczany do Mistrzostw Europy Centralnej, Mistrzostw Słowacji, Węgier i Polski. Dalej Rajd Wisły w Jastrzębiu Zdrój. Wspomniany Rajd Warmiński w którym startował m.in. Staniszewski, Hołowczyc, Bębenek, Rzeźnik, Dul, około 12 zawodników w mocnych samochodach z napędem na cztery koła. Felix/Włoch odbyli też testy z Bryanem Bouffier , zwycięzcą słynnego rajdu Monte Carlo. Na testach był też Abdulaziz Al-Kuwari . Katarski kierowca pokazał pierwszy raz w Polsce auto Mini Cooper RRT.

- Dużo przygotowań poszło na marne. Mam nadzieję że chociaż mój kierowca wyciągnie wnioski i zacznie więcej słuchać. Z Felixem bo taki ma pseudonim sportowy Paweł Danilczuk jechało mi się fajnie. Nie boi się, dobrze czuje samochód i myślę, że jeżeli będziemy dalej współpracować to uda się osiągnąć fajne wyniki. Bardzo żałuję, że nie udało się przejechać więcej odcinków, mieliśmy świetny opis i chcieliśmy cieszyć się jazdą. Pierwszy raz w Polsce rozegrano odcinek kwalifikacyjny i kolejność podczas wybierania pozycji do startu był taka jak na tym odcinku. My mogliśmy wybrać pozycję od dwudziestej albo niezbyt korzystną w pierwszej trójce, wybraliśmy drugie miejsce na drodze licząc że pojedziemy śladem Kajetanowicza. Taktyka była taka, pierwszą pętlę przetrwać, na drugiej atak. Niestety dach na drugim odcinku pierwszej pętli przekreślił nasze marzenia o mecie w Mikołajkach. Delegat techniczny zauważył zagiętą klatkę bezpieczeństwa i na jego wniosek dyrektor zakazał nam dalszej jazdy. Z drogi zdjęła nas policja i pozostało z pozycji kibica patrzeć karnie jak jadą inni, a my staliśmy czerwoni ze wstydu jak buraki – powiedział po rajdzie Łukasz Włoch.

Co czułeś wisząc na dachu w pasach zaraz po wypadku?

- Ogromne "zdenerwowanie" na mojego kierowcę, że nie posłuchał i to że jak najszybciej chcę stanąć na kołach żeby pojechać dalej. Widziałem, że jest dużo kibiców i dadzą radę postawić nas na koła, ale żeby to uczynić musieli złamać drzewo. Wykazali się ogromną siłą i chęcią pomocy za co bardzo im dziękuję. Teraz po tylu rajdach przyjechałem do mojej ukochanej Jeleniej Góry naładować baterie. Ciesząc się piękną złotą jesienią Karkonoszy pójdę w góry odwiedzę moje ulubione miejsca. Odpocznę przed ostatnią eliminacją Mistrzostw Polski w której przyjdzie nam walczyć o mistrza Polski albo o obronę drugiej pozycji w klasie ósmej – dodaje Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Kiedy zniknie ten wykop?

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jelonek123 4-10-2012 0:13
Ech nie ma to jak delegat FIA, przecież wóz wyglądał na nienaruszony ;). Panowie, jeżeli jeszcze raz będziecie chcieli strzelić w plener (oby nie..) to celujcie w łąkę, a nie w drzewa :)
~ 4-10-2012 11:55
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=04QLnHYf2rk#! od 2:02
~Ciocia S. 4-10-2012 13:31
Przyczyną nie była uszkodzona klatka ale błąd załogi lub jednego z nich.Tytuł artykułu odbiegający od prawdy i rzetelności dziennikarza.
~ 4-10-2012 16:12
Nie pojechali dalej bo uszkodzona była klatka, to była przyczyna wycofania. Co innego w jaki sposób uszkodziła się ta klatka. ;-)
~Ciocia S. 4-10-2012 16:21
A klatka to sama się uszkodziła, czy uszkodzenie klatki było spowodowane błędem kierowcy ? Kolego wyżej, czytaj art. a nie błędny tytuł, który usprawiedliwia kierowcę.
~ 5-10-2012 10:12
Ciocia S. Odróżniasz awarię od uszkodzenia. Awaria może się przytrafić a Uszkodzenie może być spowodowane czynnikiem ludzkim. Nikt tu nie broni kierowcy i mowa jest o uszkodzeniu a nie awarii. Więc czytaj bez emocji. CO dziennikarz miał napisać że kierowca jest umysłowy a pilot jeszcze bardziej?
~Ciocia S 5-10-2012 14:40
Ciocia doskonale rozróżnia jedno i drugie zaś Ty kolego nie czytasz ze zrozumieniem. Napisane jest : "Już na drugim odcinku załoga wyleciała z drogi dach...jąc, niestety ucierpiała klatka bezpieczeństwa i delegat FIA postanowił, że dalsza jazda nie będzie możliwa." Wylecieć można z drogi przez błąd pilota lub kierowcy albo defekt np. układu kierowniczego.Można też omijać jakąś przeszkodę co może skutkować " opuszczeniem drogi. Może spaść głaz na dach i uszkodzić klatkę. Awaria tez może wynikać z błedu człowieka np. złego dokręcenia jakieś części co spowoduje uszkodzenie, ale również może być spowodowana czynnikiem nie zależnym od nas.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Siatkarki już z nagrodami

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
362
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%