MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Ustrzelili migawką „Izerskie róże”

Wiadomości: REGION
Niedziela, 1 lutego 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: rylit
Fot. rylit
W Gryfowie Śląskim po raz czwarty przyznano symboliczne nagrody konkursu fotograficznego organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „Zakwisie”.

Wyniki tego zostały podane do publicznej wiadomości już w czasie trwania finału WOŚP w Mirsku. Jednak wszystkie prace biorące udział w konkursie można było podziwiać dopiero na wystawie zorganizowanej w salach gryfowskiego ratusza. Wernisaż wystawy odbył się w piątkowy wieczór, 30 stycznia.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie był zgłoszenie swojej fotografii zrobionej w obrębie Gór Izerskich i ich pogórza. Wydawało by się, że jest to miejsce odlegle od Jeleniej Góry. Okazuję się jednak, że geograficznie północna część tego regionu sięga aż do rzeki Kamiennej przepływającej przez Cieplice i część stolicy Karkonoszy.
Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego, nie mógł osobiście wręczyć nagród. Uczynili to sekretarz gminy Jerzy Andrzejczak oraz przewodniczący Stowarzyszenia „Zakwisie” Andrzej Woźniak.

Grand Prix i nagrodę w kategorii „Ludzie” zdobyła Ilona Cichoń mieszkanka okolic Gryfowa, członkini Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W kategorii „Architektura i przyroda” nagrodzono Pawła Jakubowskiego. Nagrodę w kategorii „ Krajobraz” zdobył Paweł Rubaj, a w kategorii „Inne” doceniono niżej podpisanego, Ryszarda Literackiego z JTF.

Andrzej Woźniak podkreślił rolę konkursu w promowaniu tego regionu, a także zaprosił wszystkich fotografujących do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wizyta profesora

Utrudnienia na trasach rowerowych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

ciotkaz 1-02-2009 12:09
Jeszcze jedno piórko do pana kapelusza, panie Ryszardzie! Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
rymcycymcy 1-02-2009 22:28
No Ago ...Ty to lubisz takie rybne klimaty ! ;) Co oni tam tak ciągną ? ...zwykły kalosz, czy jakieś firmowe obuwie ? ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na Polanie praca wre!  

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
772
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%