MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Uśmiech ludzi interesu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 maja 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:51
Autor: Ania
Fot. Ania
Młodzi przedsiębiorcy są zadowoleni z wzięcia udziału w Festiwalu Przedsiębiorczości Boss. Podkreślają, że dzięki temu przedsięwzięciu mogą zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów.

W jego ramach w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Wydział Gospodarki Regionalnej w Jeleniej Górze odbyło się wiele darmowych szkoleń dotyczących m.in. negocjacji, autoprezentacji i giełdy.

Boss to symbol zdania „Bardzo odważy start w samodzielność”. Uczestnicy przedsięwzięcia powtarzają je wielokrotnie. Można je było usłyszeć zarówno podczas szkoleń, jak i w trakcie walnego zebrania, które odbyło się w miniony piątek. Jego celem było podziękowanie ludziom współpracującym i wspierającym organizację oraz nadanie statusu nowoprzyjętym osobom „Członka Studenckiego Forum BCC” .

- Z roku na rok zainteresowanie festiwalem jest coraz większe. Miałem przyjemność studiować we Wrocławiu, gdzie takie wydarzenia są na porządku dziennym – mówi Paweł Szpecht, przedstawiciel PEC Jelenia Góra, przedsiębiorstwa wspierającego finansowo i merytorycznie festiwal. - Dobrze, że coś takiego odbywa się w Jeleniej Górze, ponieważ studenci mają szansę zdobyć umiejętności nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne.

Studenckie Forum BCC skupia ponad 350 osób w całej Polsce. Uczą się oni przedsiębiorczości. Dowiadują się także, że warto być aktywnym i podejmować własną inicjatywę. Działania podejmowane przez organizację mają charakter ogólnopolski, bowiem ma ona oddziały we wszystkich województwach przy największych ośrodkach akademickich.

- Jest to sposób zdobycia kilkuletniego doświadczenia jeszcze w trakcie studiów. Z praktyki wiemy, że jest ono honorowane przez przyszłych pracodawców – mówi Elżbieta Jasiak, kreator wizerunku, w ramach festiwalu przeprowadziła wykład na temat „Autoprezentacja – Klucz do sukcesu”. Studenci, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu, w przyszłości łatwiej nawiązują kontakty biznesowe i realizują różnego rodzaju projekty.

W Jeleniej Górze w festiwalu wzięło udział 205 osób. Przynajmniej czterdzieści uczestniczyło we wszystkich szkoleniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Obywatel 11-05-2010 9:03
"Miałem przyjemność studiować we Wrocławiu, gdzie takie wydarzenia są na porządku dziennym – mówi Paweł Szpecht, przedstawiciel PEC Jelenia Góra, przedsiębiorstwa wspierającego finansowo i merytorycznie festiwal." Wypowiada się przedstawiciel upadającej firmy którą miasto chce szybko sprzedać bo więcej dokłada do PECu niż ma z niego korzyści.
~Go4it 11-05-2010 9:32
Dobrze, ze takie projekty mają miejsce w Jeleniej. Niech młodzi się uczą i zdobywają doświadczenie poprzez udział i organizację takich wydarzeń. Ci którzy działają w takich organizacjach na pewno mają większe szanse na zatrudnienie niż tylko studiujący lub tylko imprezujący studenci. Zresztą potrzeba nam społeczeństwa zaangażowanego w życie społeczne a nie malkontentów siedzących na tyłkach. Gratuluję stworzenia takiej organizacji i życzę powodzenia. Tak trzymać! W końcu o rozwoju decyduje tzw. trzeci sektor jak również organizacje non -profit.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
709
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%