MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Usiłował zabić własną matkę

Wiadomości: Region
Piątek, 14 sierpnia 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:18
Autor: P–O
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 53–letniemu Andrzejowi G., któremu zarzucono usiłowanie zabójstwa matki. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 7 grudnia 2014 roku w jednej z wsi pod Lubaniem.

Tego dnia około godziny 21.00 sprawca wrócił do domu, gdzie zamieszkiwał wraz z matką. Jak ustalono w trakcie śledztwa był nietrzeźwy (wcześniej wypił 0,5 litra wódki oraz 2 piwa) i zaczął się awanturować. W pewnym momencie podszedł do łóżka, w którym leżała jego matka, chwycił metalową laskę i zaczął nią bić pokrzywdzoną po głowie. Po kilku ciosach metalowy przedmiot złamał się. Wtedy Andrzej G. chwycił stojące obok krzesło i ponownie zaczął nim matce zadawać razy w okolice głowy i szyi z tak dużą siłą, że krzesło również połamał.

Następnie mężczyzna zatelefonował do swojego brata informując go o zajściu. Ten natychmiast przyjechał do domu matki, a kiedy zorientował się co się stało wezwał funkcjonariuszy policji i pomoc medyczną. Na skutek zadanych przez sprawcę uderzeń pokrzywdzona doznała bardzo rozległych obrażeń głowy i tułowia. Gdyby nie szybko udzielona pomoc lekarska kobieta by zmarła.

Andrzej G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni i odmówił złożenia wyjaśnień twierdząc, że z uwagi na stopień upojenia alkoholowego zdarzenia nie pamięta.

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Lubaniu sąd wobec Andrzeja G. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Andrzej G. był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko rodzinie i zniszczenie mienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Złodziej zatrzymany

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 14-08-2015 9:09
więcej wódy ludziom dajcie
~misjonarz 14-08-2015 10:05
Pana Andrzeja G. zabrać w ustronne miejsce i połamać na nim METALOWE krzesło, a jeżeli to sie komus nie podoba to niech przygarnie do siebie takiego GADA (nie obrazajac gadów) amen
~ 14-08-2015 11:52
dokładnie, pijcie więcej, reklamujcie i wciskajcie ludziom na każdym kroku.
~ 14-08-2015 13:04
Żeby wiedziała że taki bandyta wyskoczy to by go wyskrobała
~~ 15-08-2015 9:12
Powinni zakazywać reklamowania alkoholu, tak zrobić jak z papierosami albo jak w Norwegii czy Szwecji sklepy państwowe zrobić z alkoholem i na pewno by się trochę poprawiło trochę , oczywiście nie dla budżetu Państwa.
~ASDE 15-08-2015 12:23
TRZEBA BYŁO ZAINWESTOWAC W SIEKIERĘ FISKARSA I Po kilku ciosach metalowy przedmiot złamał się. Wtedy Andrzej G. chwycił stojące obok krzesło i ponownie zaczął nim matce zadawać razy w okolice głowy i szyi z tak dużą siłą, że krzesło również połamał
~... 16-08-2015 5:59
Do piachu sqrs.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta!

Działania prewencyjne "Truck & bus"

Czad na Kiepury

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
163
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
13%