MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Urzędowy galimatias

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2007, 10:33
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Zmiany nazw i lokalizacji niektórych wydziałów urzędu mogą przysporzyć problemów petentom.

Lokalowa „rewolucja” w jeleniogórskim urzędzie miejskim. O dawnym układzie administracyjnym petenci mogą zapomnieć. Od niedawna obowiązuje nowy.

Jak podaje UM Jelenia Góra na oficjalnej stronie internetowej zmiany są następujące: Wydział Promocji i Polityki Informacyjnej mieści się na Placu Ratuszowym 58 (przybudówka Ratusza) w pokojach 109,111.
W ratuszowej przybudówce jest także Wydział Funduszy w pokojach 105,106.

Część struktur administracyjnych mieści się przy ulicy Sudeckiej i Wojska Polskiego. Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej trafił na Sudeckią 29, I piętro, pokoje nr 16,17. Wydział Rolnictwa oraz Wydział Ochrony Środowiska zostały połączone. Nowy Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa mieści się na ulicy Wojska Polskiego 36-I piętro.

Kto ma problemy mieszkaniowe, będzie musiał sprawy załatwiać przy ulicy Ptasiej 2/3 na parterze w pokojach nr 1, 2, 3, 4. Wydział Gospodarki Mieszkaniowej pod nową nazwą Wydział Gospodarki Lokalowej, został tam przeniesiony z ul. Sudeckiej 29.

Biuro Skarbnika Miasta mieści się na placu Ratuszowym 58 (przybudówka ratusza) na I piętrze w pokojach 107,108. Wydział Finansowy, referat planowania i analiz znajdujący się na placu Ratuszowym 58 w przybudówce na II piętrze w pokojach 210,211,212 został przeniesiony na I piętro do pokoi 105,106.

Siedziba miejskiego rzecznika konsumentów zmieniła pomieszczenie w ratuszowej przybudówce: mieści się w pokoju nr 108 zamiast 111.

Kancelaria (Centrala Telefoniczna) znajdująca się na Placu Ratuszowym 58 (przybudówka ratusza) została przeniesiona z pokoju 108 na I piętrze do pokoju 14 (ratusz). Biuro Obsługi Prawnej działa w ratuszowej przybudówce w pokojach nr 203,204.

Referat Skarg i Wniosków znajdujący się także w przybudówce został przeniesiony z pokoju 112 na I piętrze do pokoju 206 na II piętrze. Audytor Wewnętrzny został przeniesiony z pokoju nr 109 (przybudówka ratusza) do pokoju 24 (ratusz).

Najważniejszą dla jeleniogórzan zmianą jest przeprowadzka Punktu Obsługi Interesanta do budynku Urzędu Miasta przy ul. Sudeckiej 29. Wnioski przyjmowane są na parterze budynku w pokojach 28 – 31.

Za kłopoty urząd przeprasza zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta profesora

Rodzinna wystawa

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~bezrobotny 4-05-2007 11:15
I na tym galimatiasie zejdzie panu Obrębalskiemu pół kadencji, a ludzie jak byli ignorowani tak będą...
~ZBIG 4-05-2007 11:27
Jak widać to nowy prezydent wprowadza coraz większy zamęt w funkcjonowaniu urzędów miasta a także w działalności spółki miejskiem jakim jest PEC. Od zwolnienia w maju prezesów totalne bezhołowie. Nowych prezesów nie ma, Rada Nadzorcza sama się chyba wystraszyła swojej głupoty i nikogo w tej chwili nie ma co by podejmował jakieś kluczowe kroki w celu sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wstyd dla pana prezydencie. Po co to było rozwalać, jak się nic teraz nie robi w celu ,, uzdrowienia " sytuacji firmy. Co na to Rada Miasta i jej przewodniczący wywodzący się z PEC-u.
~W-P 4-05-2007 13:15
Taka sprawna reorganizacja, że sam autor się zakałapućkał i do pokoi 105 i 106 wcisął jednocześnie i Wydział Finasnsowy i Wydział Funduszy Europejskich. Mimo, ze taka informacja jest od ubiegłego miesiaca na oficjalnej stronie internetowej Miasta (powtórzona w powyższym komunikacie) to brak sprostowania błędu. No chyba, że pracownicy w tym zamęcie też nie wiedzą w jakich wydziałach są zatrudnieni.
~... 4-05-2007 13:51
obiecanej reorganizacji ciag dalszy...hehehe, co za tworczosc
~obywatel 4-05-2007 14:01
Świetny pomysł jak najdalej obywatel od Ratusza.A biedy jak nie widać to też można uznać,że jej nie ma.
~Kiedy ludzie pójdą po rozum do głowy? 5-05-2007 12:01
Dr Obrębalski ma ponoć wykształcenie w zakresie "zarządzanie miastem", ale nie ma pojęcia o podstawowych przepisach KPA i nie wie, że sprawy oczywiste należy załatwiać w miesiąc czasu. Żadnej obywatelskiej (nomen omen) nie załatwił od poczatku kadencji, czyli... wykształcenie ma za kiełbasę?
~pitent 5-05-2007 12:37
no pewnie z Petenta zrobyc PALANTA i niech sobie szuka to wypompuje energie i zanim dojdzie do biurka urzędasa bedzieugotowany i ugodowy. Może ruszyc odrobune SPORT , inwestycję Agva Park . Ale trzeba przyznac, że porzadki w sensie odsmiecania ulic to juz ruszyły - i to niewiele ole i za to brawka. MARKECIAK się zudje i co dalej z KUPCAMI. Obrończyni targowiska P Wójcik uziemniona - ładna robótka PAPAJA radnego. Ale radni odmozdzeni też się trafiaja - akurat w jelonce. Pech to pech.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

To było bezpieczne?

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%