MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Urzędnicy powalczą o dyplomy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 stycznia 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
60 pracowników Urzędu Miasta w Jeleniej Górze będzie słuchaczami menedżerskiego studium podyplomowego „Zarządzanie w sektorze publicznym”.

Pracownicy magistratu będą przeszkoleni przez naukowców z Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu, Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze w ramach realizowanego przez miasto projektu pn. „Transgraniczna Akademia Samorządowa”.

Opłaty za studia pochodzą, między innymi, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A.

Urzędnicy uroczyście zaczną zajęcia 27 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patrole w Kamiennej Górze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Komentarze (26) Dodaj komentarz

zloty666 16-01-2008 8:58
Za czyje pieniądze ? ! ?
~Pryncypialny 16-01-2008 9:22
A czy był przetarg na takie szkolenie,w wyniku którego cudownym przypadkiem wygrał Wydział gospodarki Ragionalnej i Turystyki AE w Jeleniej Górze???
~BW 16-01-2008 9:50
Jakbyś dobrze przeczytał artykuł, to byś się dowiedział!! A swoją drogą niech się dokształcają, jeśli to ma przynieść skutek w postaci lepszych projektów, więcej inwestycji jestem za.
~staryzgred 16-01-2008 11:07
no to już przesada może te studia przydałyby się innym bardziej potrzebującym, a samorządowcy sami mogą płacić za swoje dokształcanie w końcu stać ich na to
kazimierzp 16-01-2008 14:36
Na całym świecie (cywilizowanym świecie) pracodawcy inwestują w swych pracowników. Czy to poprzez kierowanie na rózne szkolenia, czygodziwą płacę. U nas jak się czyta niektóre wypowiedzi i to nie tylko anonimowych uczestników forów to wychodzi na to iż: - pracownicy gminni powini zarabiać jak najmniej, niech się cieszą ze mają pracę; - nie powinno się im pomagać w dokształcaniu, niech to robią na własny koszt i w czasie wolnym od pracy; - kiedy zechcą za swój wypracowany poprzez ustawowe zabieranie z pensji środków fundusz socjalny spotkać się na wspólnej zabawie, to mozna przeczytać, że z jakiej racji "za nasze pieniądze"! - Kiedy urzędnik podejmie decyzję w jakiejś sprawie to doszukuje się czym się kierował, dlaczego był zyczliwy,... - kiedy urzednik nie podejmuje decyzji bo sprawy są wątpliwe to czyta się, że jest bezduszny, że uniemożliwia, ze hamuje... Efekt jest taki, że na stanowiska wymgające wiedzy technicznej, fachowej, gdzie musi się podejmować decyzje, nie ma chętnych do pracy w Urzedach Gmin, Miast, a jeżeli już przyjdzie to najczęściej jest bezwolny, niedecyzyjny bo tak jest bezpiecznie. Za brak decyzji z reguły się nie zwalnia, za nietrafioną tak!!! Propnuję "jelonce" zainicjowanie dyskusji: jakiego urzędnika najchętniej by się widziało, przy obecnie obowiązującym niespójnym, przez 460+100 parlamentarzystów uchwalonym prawie. Parlamentarzystów z których większość nie zna mechanizmów działania różnych dziedzin naszego życia!
~BW 16-01-2008 14:48
Ludzie, przecież te pieniądze pochodzą przede wszystkim EFRR, poza tym jeśli wasz pracodawca wysyła was na szkolenie to płacicie za nie z własnej kieszeni? A to że na AE w Jeleniej będą się kształcić nasi urzędnicy to chyba lepiej niż by mieli jechać np. do Wrocławia, to przecież byłby większy koszt czy tak?
~ahoj 16-01-2008 15:48
SUPER. Nareszcie Kazimierz P pojdzie na studia i sie dokształci. Brawo. Nareszcie ten "urzędnik" będzie kompetentny, wykfalifikowany, zyczliwy i profesjonalny.
~jeż 16-01-2008 17:15
Dobre studium na dobrej Uczelni. A może w " przetargu" chcą uczestniczyć Wyższa Szkoła Menadżerska i Kolegium Karkonoskie?? Rezultat z góry do przewidzenia
~do jeża z 17:15 16-01-2008 17:50
no przestań! w Szkółce Menagerskiej a tym bardzej w Koleżeńskim Karkonoskim NIKT (nawet urzędnik za darmo) nie chce tracić swojego czasu!
~bajbus 16-01-2008 18:07
Do obu tych uczelni zostały skierowane zapytania o możliwość przeprowadzenia studiów podyplomowych. Niestety ani Wyższa Szkoła Menedżerska ani Kolegium Karkonoskie nie prowadzi studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w sektorze publicznym.
~Mam jedno pytanie. 16-01-2008 21:15
Czy nasz prezydent i jego zastępcy też wezmą udział w szkoleniu. Sądząc po wynikach zarządzania miastem, powinni w pierwszej kolejnosci zostac słuchaczami tego studium.
~_rymcycymcy____ 16-01-2008 21:57
~ahoj ...ty anonimie ! ...jak możesz tak jątrzyć. Precz z tyldami i anonimami !!! Niech ich wyszkolą. Może się dowiedzą co to jest petent, a może nawet wywalą tą wredną z peselów ;)
studentka 16-01-2008 22:28
Odnośnie kwestii: "Czy nasz prezydent i jego zastępcy też wezmą udział w szkoleniu. Sądząc po wynikach zarządzania miastem, powinni w pierwszej kolejnosci zostac słuchaczami tego studium." Jak szef ma kompetentnych, wykształconych podwładnych to nie musi się znać na wszystkim. Lepiej więc by prezydent zarządzał tymi którzy zostaną przeszkoleni, a nie sam się szkolił...
~.... 17-01-2008 9:18
jedni sobie pochodzą i posłuchają, bo jestem przekonany że dyplom dostanie każdy, a koledzy p. Prezydenta zarobią dodatkowo. Widzę ciągłą współpracę z byłymi i przyszłymi kolegami z pracy - a to kupno akademika, a to danie zarobić. Wdzięczność murowana.
~prorok 17-01-2008 11:16
Co to za zachcianki , wynika z tego że urzędasów jest za dużo i się nudzą, a może zwietrzyli jakąś kasę do lyknięcia i dodatkowy urlop na akademicki ubaw- albo jest to zboczenie zawodowe naszego prezydenta akademika który zapomnial że czas nauki dla wielu minąl a teraz nalezy wziąć sie do efektywnej roboty a nie chodzić wyklady akademickie których może być nieskończona ilość pod rozmaitymi haslami a psu na bude przydatne do utrzymania chociazby czystości miasta , bezpieczeństwa przed zlodziejami, i rozwoju gospodarczego, poprawy bytu mieszkanca.Jak urzedaski chcą sie edukować - to za wlasne pieniądze w niedzielę i popoludniami nie kosztem czasu pracy na rzecz miasta i urzędu - bo roboty w naszym mieście jest naprawdę od groma a akademikow w urzędach mamy już dość zwlaszcza że kosztuja podatnika ogromne pieniądze w przeciwieństwie do oczekiwań.
~miecz1 17-01-2008 11:30
Czy to nalezy rozumieć , że Pan Prezydent zalatwil zleconka dla koleżków wykladowcow na szkolenie niedouczonego swojego aparatu biurokratycznego za który szczodrze zaplaci urząd , kosztem szarego podatnika.Czy nie jest to jedna z metod wyciągania publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni grupy ludzi pod wymyslnymi koniecznymi " potrzebami " urzędu miasta? czy innych zajęć urzędnicy nie maja a na wlasne douczanie to nie moga poświęcic wlasnego czasu i poczytać fachowej literatury jak to sie praktykuje w każdej prywatnej firmie?zaraz musza pojawiać sie aż takie tzw. szkolenia ! Takie wynaturzenia to moga być praktykowane tylko w budzetówce , bo to jest niczyje ale mozna legalnie co nieco wyskubac.
~prof. Nilsson 17-01-2008 11:36
no i jak potem inni mogą mieć doświadczenie i równe szanse w konkursach na wolne stanowiska w urzędzie?
~.. 17-01-2008 14:40
uważam, że jeżeli to są pieniądze pozabudżetowe to i tak korzyść będzie jedna, dla tych którzy będą mieli dodatkowe pieniądze, i to całkiem spore, za prowadzenie zajęć. Wymieniane powyżej cele to demagogia!!! Idę o zakład że wszyscy dostaną dyplomy czy certyfikaty bo to jest fikacja. Tak jak inne kursy w urzędach. Liczy się tylko papier i możliwość wykazania w CV.
~do malkontentów 17-01-2008 16:40
Najlepiej zlikwidować studia podyplomowe w imię dobrego samopoczucia i przekonania o nieomylnośc własnych sądów.A za wiedzę i jej praktyczne wdrażanie należy płacić- i to dobrze, zarówno wykładowcom AE, jak i uczestnikom studium tj. pracownikom UM !!
~kefir 17-01-2008 20:58
Placic tylko z czyich pieniędzy ? , a za wiedzę jeżeli taka jest potrzebna to niech placi ten ktoremu zalezy na posadzie a wykladowcy niech sobie sami kaperuja sluchaczy na wlasny rachunek a nie oczekuja na pieniądze w formie wykladów z kolesiowskich ukladow na koszt budzetu.najekonomiczniej jest przyjmowac ludzi juz wyksztalconych po wszystkich fakultetach swiata aby nie stwarzać sytuacji korupcyjnych.A wlaściwie to co tak skomplikowanego jest w pracy takiego urzędaska ,dochodu narodowego nie tworzą a wydatki na nich loży sie potęzne.Dlaczego tak nie dba sie o firmy produkcyjne dochodowe tylko o pasibrzuchów, którzy przyszlości nie wróżą.
~jeż do kefira 18-01-2008 9:20
Z wiedzą coś nietęgo-urzędaski w ramach 3 sektora tj, usług tworzą produkt krajowy, zaś dywagacje podatkowe kefira sa lotu p. Korwina -Mike,który zniknął z sceny politycznej
~do Jeża 18-01-2008 12:20
Gdyby urzedaski przynajnmiej z tego sektora pokryli koszty ogrzewania swoich komnat , to w budzecie miasta i nawet państwa tyle nie przeznaczaloby wypracowanego dochodu przez przemysl i uslugi na utrzymanie tego czesto przerosnietego urzedoawgo pasztetu. Niestety nie dysponuje wiedza z uniwersytetu marksistowsko-leninowskiego i nie są mi znane dochody z sektora 3 chyba że są to sprzeana znaczki skarbowe.Straznik miejski tez swego czasu powiedzal , że placi podatki od wynagrodzeń - zapomnial tylko że na place i jego podatek, mundurek, samochodzik musi zarobić podatnik ten ktory wypracowuje zyski a zarazem dochod dla budzetu.
~jeż-re 18-01-2008 18:15
I to właśnie jest wiedza nabywana na cytowanym WUMLu.Niech żyje sfera produkcji i klasa robotnicza. Gratuluję kefirowi i sugeruję dokształcające Studium Podyplomowe
~do Jeża 18-01-2008 22:48
klasa robotnicza to termin z ekonomii sacjalizmu, ale sfera produkcji i eksportu jest nieslychanie pożądana ,natomiast rentowność netto czy brutto to urzędaskom są pojęcia nie znane jak i 3 sektorowi. tam dominuje pojecie brać ile sie da w róznych formach i politykować od wyplaty do wyplaty.A jak gospodarka a glównie eksport ruszy i worek budzetowy sie napelni to wypada napierać i wiecować z żądaniami placowymi aby szczodrze woreczek budzetowy wyczyścic, bo Ci wszyscy szkolący mysliciele , filozofowie nowych teorii,uzdrowiciele i wyjątkowo niezbędni dla spoleczności utrzymankowie budzetu zapomnieli że istota sprawy polega na tym że w kraju ma przybywac zypy a nie lyżek , więc należy coś wytwarzać zyskownego i rytmicznie co miesiąc z tych swoich umiejetności zanosić podatek aby państwo się bogacilo i ludzie byli zamożniejsi a oni od tego stronią ! - na tym polega kapitalizm . Nie jest mile widziany ekspansywny rozwój kosztownych narośli urzędniczych , bo tak rozumiano i praktykowano w poczatkowym stadium rozwoju socjalizmu , co dzisiaj zauwazamy bardzo wyrażnie to zjawisko .- i to moze gubic nasze spoleczeństwo.Tak się sklada Drogi Jeżu , że eksportuję od wielu lat i odprowadzam wypracowane obfite podatki , a w razie potrzeby wiedze czerpię z literatury a nie z doksztalcających doktoratów i cudzych szkoleń różnej maści- ponieważ Ci co doksztalcaja, sami nie potrafia na wlasny rachunek wypracowac przyslowiowej zlotówki nie mówiąc o wzmocnieniu budżetu wypracowanym podatkiem. I to jest setno sprawy pomijając politykierstwo tak dzisiaj modne jak znawstwo medycyny.
~kefir re 19-01-2008 10:01
Kończę tą korespondencję Ma Pan sporo obiektywnej racji na temat dużej grupy "utrzymanków " budżetu. To jednak nie oznacza, że powiązana z nim sfera szeroko pojętej pracy koncepcyjnej.reprezentowana także przez pracowników samorządu terytorialnego/ udział w Studium.Pod.warunkują ukończone studia wyższe/ jest bez sensu i braku realnych korzyści.A swoją drogą- o ile się nie mylę- jest Pan uosobieniem współczesnego "Wokulskiego" tj.osoby ,którą sznuję .Pozdrowienia
~kefir 19-01-2008 11:53
dzieki za pozdr. i zrozumienie moich poglądow które przedstawilem jako prorok.miecz i krfir. Opinie wielu myslących ludzi są dla mnie istotne bo chcę życ w przekonaniu iz , nasz naród jeszcze tak nisko nie upadl a duch optymizmu żyje i ma jakąś wole dokonania czegoś pożytecznego reagując na zlo i wynaturzenia. Mam osobiście duże doświadczenia w dzialalności gospodarczej jak i w metodach wyniszczania przedsiębiorczości np. przez urzedasów chociażby z UKS..Jest ich dużo w wielu budynkach miasta,żyja znakomicie a za przegrane sprawy zniszczenie firm nie ponosza żadnych konsekwencji ani odpowiedzialności.odpowiedzialności . To jest chory kierunek dla calej spoleczności.- przyjmuja to do wiadomości kolejne ekipy politykierów , ale nic nie robią z wyjądkiem zagarnięcia jakiś dóbr dla siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Utrudnienia w Witkowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2208
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%