MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Urzędnicy odchodzą z ratusza

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2007, 7:11
Autor: DOB
Fot. DOB
Opozycja krytykuje władzę za politykę kadrową.

Dwie doświadczone urzędniczki wkrótce przestaną pracować w jeleniogórskim magistracie. – Jak tak dalej pójdzie, zostaniemy bez fachowców – mówi Miłosz Sajnog, szef klubu radnych Wspólnego Miasta.

Regina Stefanowska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej oraz skarbnik miasta Janina Kurzawa, wkrótce przejdą na emeryturę.
– Miasto jest nieprzygotowane na ich odejście. Wciąż nie są obsadzone niektóre kluczowe stanowiska, np. szefa wydziału architektury – mówi Miłosz Sajnog. – Lada dzień rozpoczną się prace nad budżetem na przyszły rok. W takiej sytuacji doświadczony skarbnik jest niezbędny. Nie sądzę, aby władzom miasta udało się szybko znaleźć godnego następcę.

Trudno będzie też zastąpić Reginę Stefanowską. Wśród przedstawicieli wszystkich praktycznie opcji ma ona opinię bardzo dobrego fachowca.
– To między innymi dzięki niej Jelenia Góra zawdzięcza wysoka pozycję w rankingu miast pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych – powiedział eksprezydent Józef Kusiak, szef klubu radnych Lewicy i Demokratów.

– Mam już kandydatkę na funkcję skarbnika – uspokaja Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – To osoba z doświadczeniem na tym stanowisku. Niestety, na razie nie mogę zdradzić jej nazwiska.
Jerzy Łużniak zapewnił też, że miasto chce współpracować dalej z panią Stefanowską. – Jesteśmy w trakcie rozmów, zaproponowaliśmy jej inną funkcję w urzędzie. Sądzę, że praktycznie się dogadaliśmy – powiedział. A obowiązku szefa wydziału gospodarki komunalnej ma objąć dotychczasowa zastępczyni Reginy Stefanowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~załamka 13-06-2007 7:44
Jak zawsze gęby pełne wyborczych frazesów.Najłatwiej wziąć miotłę i powymiatać. Zrobić kurz, tylko kiedy opadnie okazuje sie, ze jest jeszcze większy syf jakiego w urzędzie do tej pory nie było.A Marek uspokaja i na wszystkie kłopoty ma jedną szablonową odpowiedz "ja już mam......". Ale wpadka z wyborcza na 900lecie miasta,które tez nie jest prawdziwym 900leciem
~pragmatyk 13-06-2007 7:58
Niestety Jelenia Góra jest mało atrakcyjnym miejscem do podejmowania pracy w samorządzie, to nie Wrocław z prężnie działającym Prezydentem Dutkiewiczem. A nasi lokalni politycy bardzo chcą się na takich kreować, i mam tu na myśli Obrębalskiego jak również Gronicza ze Zgorzelca. Na początek proponuje lekcje poglądowe z zarządzania miastem
~Zibij 13-06-2007 8:19
Niema ludzi nie zastąpionych. W Jelenie Górze na pewno są osoby, które spokojnie mogą zastąpić tych urzędników. Postawmy na ludzi młodych w nich drzemie energia, której potrzeba NASZEMU MIASTU. Wapniaki muszę odejść – już czas na zmianę pokoleniową.
~postronny 13-06-2007 8:29
To jest tragedia, katastrofa z tą Radą. To chyba najgorszy samorząd w historii Jeleniej Góry. Puchy na sali obrad, ciemno – już chyba na światło ich nie stać – i tylko rzucają wszyscy sobie porozumiewawcze spojrzenia i głupie uśmiechy. Zastój, marazm i tumiwisizm – to cała prawda. Przydałoby się referendum w sprawie odwołania niepoważnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
~Są w urzędzie fachowcy! 13-06-2007 8:34
Były prezydent Kusiak słabo orientuje się w rzeczywistych kompetencjach i zasługach swoich byłych podwładnych – urzędników. Świadczy to fatalnie o jego kompetencjach. Wynurzenia Kusiaka powtarza Sajnóg, który jak zwykle jest na nie bo nie. Nie ma ludzi niezastąpionych.
~13.06.2007 RAJA 13-06-2007 8:51
nie znam się na polityce! ale szla mnie trafia jak to czytam! Kiedy się wreszcie skończy, to mamienie ludzi? Jak bym była młoda też bym wiała z takiego kraju!Jaka GORA taki dół!szkoda gadać, bo to i tak nic nie pomoże.Chciałabym aby świat pozbył się durnych polityków!!!
~ktoś 13-06-2007 9:04
czyzby następna szwagierka????
~Adwokat 13-06-2007 9:04
O wiele więcej pracowników Urzędu Miasta szykuje się w najbliższych miesiącach do odejścia na emeryturę lub szuka pracy gdzie indziej.Mówią:"Ani godziny dłużej". Nowi włodarze stworzyli atmosferę nie do zniesienia. Ponadto są jakoby tak zapracowani, że nie można nic uzgodnić,nie można dostać się przed oblicze.Tylko studenci wchodzą w każdej chwili O klasie tej władzy niech świadczy fakt,że nikogo z nich nie było wczoraj na pogrzebie b.Wojewody Jeleniogórskiego – ś.p.Macieja Szadkowskiego.Była tam przysłowiowa "cała Jelenia Góra", tylko ich zabrakło.WSTYD!!!Bez względu na różnice polityczne, należy w takich chwilach zachować minimum odwagi i wywalić z siebie kundla. Ponadto – jeśli nie do Osoby Zmarłego to chociaż do danego etapu historii Miasta należy się szacunek. Na szczęście są obiektywne,ponadczasowe prawa etyki i one gwoli tej etyku potrafią się zemścić. Chłopaki róbta tak dalej!!!
~Wyborca 13-06-2007 9:07
Prezydent twierdzi,że ma kandydaturę na miejsce skarbnika Miasta i inne stanowiska, a my mamy kandydaturę na miejsce prezydenta.Chyba, że odejdzie sam...
~Mieszkaniec 13-06-2007 9:08
Miłosz Sajnog ,trochę przesadza i tworzy scenariusz wygodny dla Wspólnego Miasta aby dowalić rządzącym.W okresie przedwyborczym WM ,chwaliło się ,że posiada zaplecze fachowców.Może zamiast krytyki niech zdradzi tych fachowców i zaproponuje prezydentowi swoje kandydatury do pracy w ratuszu.Będzie to oznaką wspólnej odpowiedzialności za nasze miasto.
~agnieszka 13-06-2007 9:10
Czy przypadkiem na te stanowiska nie jest powinny zostać wyłonione najlepsze osoby z konkursu, a nie z góry upatrzona przez prezydenta tajemnicza kandydatka?
~kasia 13-06-2007 9:13
A na plakatach wyborczych łysinki nie było widać :–)
~Dzielnicowiec 13-06-2007 9:21
Jestem za utworzeniem dzielnic Miasta Jelenia Góra.Wówczas Prezydent Obrębalski zostałby przewodniczącym Rady Dzielnicy Śródmieście, a obecny z–ca – Jerzy Łużniak, przewodniczącym Rady Osiedla Czarne.Bo to jest górny pułap możliwości i ten właśnie poziom.
~EBE 13-06-2007 9:32
Panie Miłoszu ! Przecież to Wy przegoniliście Kusiaka, bo on i jego ekipa w Waszym rozumieniu była zła. Teraz lamentujecie , że fachowcy odchodzą. Co jest grane ? Dalej kampania wyborcza ? A gdzie Wasza obiecywana ciężka praca dla miasta i realizacja obietnic wyborczych /
~;–) 13-06-2007 9:45
No to Marka leja z dwoch stron raz lewy, raz prawy sierp a ten juz ledwo na nogach sie trzyma, a kto wie czy i przypadkiem nie dostanie i z prostego... ...tylko nie kopcie lezacego!
~Ciekawy 13-06-2007 10:00
Czyzby Miłosz Sajnog stawał w obronie urzędników pracujących przez wiele lat u tak krytykowanego przez niego byłego prezydenta J Kusiaka?
~Czyżby? 13-06-2007 10:23
Czyżby p. Stefanowska przerosła wg p. Kusiaka wszystkich pozostałych urzędników łącznie z nim samym?
~bary33 13-06-2007 10:41
Wspólne Miasto broni Reginy Stefanowskiej, na której Robert Prystrom przez osiem lat wieszał psy!!!!! Schizofrenię można/należy leczyć!!! WM – zwiększcie dawkę leków...
~EBE 13-06-2007 11:00
Jak to dobrze , że WSpółne Miasto nie wygrało wyborów Już by Jelenią Górę zao...li!
~mała 13-06-2007 11:49
A może tak młodym dać szanse ? W młodych ludziach jest szansa na lepsze rządzenie ale cóż kto odejdzie jak mu dobrze.Dlaczego ciągle te same gęby siedzą,nic nie robią i tylko się po stołkach zmieniają,robią problem bo ktoś odchodzi,na każdego przychodzi pora i ustąpił miejsca. A skoro idzie na emeryture po co ma dorabiać! I tak właśnie jest w tym kraju do śmierci będą pracować a my młodzi na zachód bo i tak dobrze nie będzie Pozdrawiam
~Do Zibij – 13-06-2007 12:24
Masz racje czas na zmianę pokoleniową. Osoby pamiętające czasy socjalizmu za skóra maja ten ustrój i nawet zmiana poglądów nie wypleni z nich socjalizmu. Proszę zobaczyć co się dzieje pod opieką i kto tam wysiaduje i nie ma żadnego odważnego urzędnika, który by to towarzystwo pogonił do roboty – jak za komuny. ,,czy sie stoi czy sie leży wypłata sie należy,,
~do małej 13-06-2007 12:36
no przecież są młodzi: Leszczyk, Miedziński, Mróz... i co z tego?
~mała II 13-06-2007 13:06
Zgadzam się całkowicie z Małą dać szansę młodym, pani skarbnik nie umie dobrze obsługiwać komputera. Najwyższa pora na emeryturę i nie ma żadnego dorabiania w urzędzie, jak takie dobre niech wykażą sie na innym polu. Czas w Urzędzie dla tych Pań przechodzących na emeryturę powinien być zamkniętym okresem ich kariery.
~adi 13-06-2007 13:12
akurat Stefanowska już dawno powinna wylecieć a nie odejść.
~Przykro mi 13-06-2007 13:39
Mam złą wiadomość, ale PObrębalski trzyma się ściśle biurokratycznych regół i w konkursach wymaga min. 5 letniego stażu na stanowisku kierowniczym w adm. Młodzi zostaje wam Irld.
~Kum 13-06-2007 14:22
Wszystkie szwagierki mają powyżej 5 lat stażu.
~Misiek 13-06-2007 15:36
Saaaaaaaaaaaaaaaaaaami fachowcy,Ci z lewej i Ci z prawej. Ale Miłoszek chyba coś utył......... To pewnie dlatego że poza pracą radnego ma wiele wolnego czasu. Trzeba mu znaleźć jakąś fajną posadę.
~mlody 13-06-2007 16:40
Dla mlodych nie ma i nie bedzie miejsca. Na taki przewrot pokoleniowy nikt sobie nie pozwoli. Co najwyzej dadza mlodego na okladke tak jak w SLD Olejniczaka a reszta zostaje po staremu. Zreszta co sie dziwić. Wystarczy popatrzec jak prezentuja sie mlodzi z Rady JG albo ich wcale nie widac albo za bardzo np. Mroz. Tu potrzeba i dynamicznych młodych i starszych z doświadczeniem i dobrą radą. Trzeba wspołpracy jak w kazdym miejscu pracy a nie ciagłej przepychanki i rywalizacji.
~war 13-06-2007 16:50
Oj Panie Prezydencie łużniak,czy naprawdę tak nisko ceni Pan pracę urzędu, że tylko babcia emerytka urząd pociągnie?
~Teraz Polska 13-06-2007 18:25
Przeciez tam nigdy nie bylo fachowcow . Przeciez stan miasta i jego wizerunek stworzyli pracownicy urzedu a nie zwykli mieszkancy . To "doswiadczeni " pracownicy decuduja o planach i zatwierdzeniach . BRAWO
~młoda 13-06-2007 20:56
dziwne, że jak obrebalski pozbywał się 15 pracowników na początku roku to pan Sajnog i niky z rady nie płakali , a przeciez to też byli ludzie z doświadczeniem; to i te dwie panie niech sobie idą na zasłużoną emeryturę, najwyzszy czas dać pracować młodym niech też się wykażą; to będzie zgroza jeżeli pani stefanowska otrzyma dodatkową pracę w urzędzie; dlaczego osoby zwolnione nie mają talich propozycji–o to jest pytanie, dlaczego pan panie łużniak nie zamartwi się o te osoby one nie poszły na emeryturę może nie mają stałego dochodu jakim jest emerytura.
~młody 13-06-2007 21:24
Odchodzą panie na emeryture wiec o co ten cały szum? Dajcie odpocząć kobietom, nie ma ludzi nie zastąpionych.
~obserwatorka 13-06-2007 21:47
fakt się stanie nie ma ludzi nie zastąpionych ale są autorytety i co by nie mówić niewątpliwie takim jest Pani J. Kurzawa.Mądra władza zawsze wychowuje następcę. No ale ta władza nic mądrego nie może zaprezentować. wszystkich sprawdzonych już pozwalniała.Obserwuję co się dzieje i płakać się chce. Barrrrdzo się zawiodłam na Panu Prezydencie !!!a już jak się dowiedziałam że P.Prezydent jest zajęty bo musi sprawdzać prace mgr studentom no to szczerze mówię szoku doznałam no to gdzie mu tam nasza Jelenia Góra w głowie?
~jwz 13-06-2007 22:00
Pn Miłosz chyba zapomniał jak w kampani twierdził, iż pirwszą zmianą w ratuszu, gdyby został prazydentem, będzie odwołanie dotychczasowego skarbnika. Niech oficjalnie powie, iż się mylił w swych osądach.
~krzych!!! 13-06-2007 22:16
sajnog ma racje ze zabraknie fachowcow!bo to widac po sajnogu jakich zamotancow przygarnol magistrat!(a prawde mowiac mieszkancy go przygarneli bo byl biedny bez pracy!)
~wiecie 13-06-2007 22:19
zgadnijcie kto w Jelonce rządzi już 16 rok ? Taki tutejszy F.....
~Monter 13-06-2007 22:47
Chyba tylko makabrycznie naiwni moga sadzic ze te panie odchodza na emeryture bo tego chca ;–) Pan Obrebalski w koncu sie czegos nauczyl (7 miesiecy potrzebowal) – to ciag dalszy jego 'reorganizacji urzedu'. Taka roznica ze 'dobrowolne' przejscie na emeryture nie ciagnie za soba bolesnych procesow sadowych i wysokich odszkodowan... wiecej realizmu drodzy czytelnicy!
~petent 14-06-2007 8:43
Niech te babki idą na emeryturę . Powinny być UCZCIWE konkursy na stanowiska – jest dużo młodych wykształconych i mądrych ludzi. Czas na radykalną zmianę pokoleń.Zauważyłam już ( szczególnie w "lokalówce"), że młodzi mają zły przykład ( arogancja) i zaczynają zachowywać się podobnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Magistrat do remontu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%