MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Urzędnicy i radni czytają przedszkolakom

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 marca 2018, 9:19
Aktualizacja: 16:34
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W marcu Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze włączyło się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Za sprawą tej akcji placówkę oświatową regularnie odwiedzają osoby, które na co dzień sprawują ważne funkcje w mieście.

W ten sposób dyrekcja przedszkola i wychowawcy chcą zaszczepić młodemu pokoleniu miłość do książek. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie rozwija, pobudza wyobraźnie i poszerza horyzonty, a w dzisiejszym świecie stanowi doskonałą przeciwwagę dla tego, co można zobaczyć w telewizji czy w grach komputowych.

- Poroznosiliśmy zaproszenia po różnych urzędach. Nasza akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Przychodzą do nas osoby publiczne i czytają wybrane przez siebie lub przez przedszkolaków bajki. Dzisiaj gościmy naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Pawła Domagałę. Nasz dzisiejszy gość będzie czytał między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima dla naszej najmłodszej grupy 3 latków oraz inny tytuł dla 5 latków – mówi Danuta Łosińska z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze.

Codziennie przedszkolakom czytają wychowawczynie, ale dzięki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w ostatnim czasie wyręczają je w tym inne osoby. Oprócz naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały Miejskie Przedszkole nr 27 odwiedzili już zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski oraz radny Rady Miejskiej Stanisław Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z historią

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Marcin Kaflik 20-03-2018 16:16
nam bajki opowiadają codziennie .... p.s. ładny garnitur - w sam raz do przedszkola!
Krzysztof Kostrzewski 20-03-2018 17:09
Wybory czynią cuda. Za moment pod publikę będą ulice zamiatać w czynie społecznym.
Sławek Nicpoń 20-03-2018 18:34
Ale szopka przed wyborami :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Apel Pamięci w SP 15

Strajk w oświacie  

Pasowanie pierwszoklasistów  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%