MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Urząd Skarbowy otworzy drzwi w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2013, 8:18
Aktualizacja: 9:12
Autor: US
Fot. Angela
Zbliża się okres rozliczenia PIT–ów. Dlatego w sobotę (16 marca br.) w godz. od 9.00 – 13.00 Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze organizuje „Dzień otwarty”. W tym dniu będzie też można rozliczyć swój PIT w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej.

- Celem „Dnia otwartego” jest umożliwienie podatnikom złożenia zeznania podatkowego oraz zapewnienie niezbędnych informacji, dotyczących zarówno sposobu rozliczenia (wybór prawidłowego druku, załączników, informacje o ulgach i odliczeniach ), jak i form składania deklaracji (ze szczególnym uwzględnieniem możliwości elektronicznego ich składania) a także wyboru sposobu zwrotu nadpłaty (z uwzględnieniem kosztów związanych z poszczególnymi formami) – informują pracownicy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

W ramach „Dnia otwartego” w tych samych godzinach PIT- y będzie można również złożyć w sali nr 309 ( III piętro) Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 27, gdzie pracownicy „skarbówki” przeprowadzą prezentację składania zeznań podatkowych za 2012 rok drogą elektroniczną.

- Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego – przekonują urzędnicy. - Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Dodatkowo system daje korzyści wynikających ze złożenia deklaracji w formie elektronicznej tj. oszczędność czasu, niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji, szybszy zwrot nadpłaty, otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu – dodają.

W tym dniu zarówno w siedzibie Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze przy ul. Wolności 121, jak i w Książnicy Karkonoskiej będzie można również: pobrać niezbędne druki, złożyć zeznanie podatkowe, uzyskać fachową pomoc w zakresie wypełniania zeznania rocznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar auta przy rondzie  

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Umowa na nowe karetki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~... 3-03-2013 12:28
rozumiem ze pani naczelnik bedzie ludziom wypelniac PIT-y
~Boguslaw K. 3-03-2013 12:30
nie omieszkam przyjść
~Mareczek 3-03-2013 19:55
Ja rozliczyłem się przez internet. W dwa dni po tym, jak wysłałem PIT-a, miałem już zwrot kasy na koncie. Polecam wszystkim, nie bać się.
rymcycymcy 3-03-2013 23:05
Piękny gest ! :) ...czekam na dzień drzwi otwartych w areszcie śledczym ! :) ...chętnie zwiedzę tez ZUS i ...centrum fotograficzno-mandatowe ...SM ! :)
~MW 15-03-2016 12:13
Sobota jest 19 marca a nie 16 marca br.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! błąd?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie bezpieczniej

Warto zakisić nie tylko ogórki

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Współpraca z Huangshan

Jest szansa na miliony

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
405
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%