MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Urokliwy recital urzekł widzów w "Muflonie"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 9:15
Aktualizacja: 9:27
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Klimatyczna scenografia, nastrojowe utwory, wysublimowane brzmienia i bliski kontakt z publicznością sprawiły, że wczorajszy (23.02) koncert w wykonaniu Anny Kosy i Marcina Swekleja zauroczył publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Muflon".

Muzycy, związani z grupą "W tym sęk" oraz A.M.A Trio, tym razem dali się poznać jako niezwykle zgrany duet. Podczas recitalu "Piosenki na 3, na 4 i na 7" ze sceny wybrzmiały autorskie pozycje z płyty "Pogadaj z kimś" oraz znane standardy światowe w jazzowo-swingowej aranżacji. Nastrojowe utwory: "Dobrze, że byłam", "Po drugiej stronie" czy "Pogadaj z kimś" artyści przeplatali energetycznymi piosenkami: "Gdybyś tylko", "Astry" i pełnymi humoru, jak "A niech to kule biją".

Publiczność z wielkim uznaniem przyjęła również zawadiacko wykonane "A tisket a tasket" Elli Fitzgerald, pełne uroku i nastrojowe "Moon River" Audrey Hepburn i "Uciekaj moje serce" Seweryna Krajewskiego. Połączenie charyzmatycznego wokalu Anny Kosy i delikatnego brzmienia gitary Marcina Swekleja sprawiły, że po każdym utworze muzycy nagradzani byli gorącymi brawami.
- Piękny koncert, delikatna muzyka, takie granie podoba mi się najbardziej. Z przyjemnością słucha się takich artystów - mówiła Urszula Wdowiak, jedna z uczestniczek niedzielnego recitalu.

Koncert dofinansowany z budżetu Miasta Jelenia Góra odbył się w ramach cyklu "Scena bliżej nas".

Czytaj również

Dzień Otwartych Drzwi w Jagniątkowie  

Czas na lekcje sztuki

Odpust na szczycie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kamińska 24-02-2014 10:53
Dziękuję Pani za ten koncert. Wkonanie było super, a w ogóle jest Pani bardzo ładna. Pan Marcin bardzo uprzejmy do Wykonawczyni i tak winno być.
~ 24-02-2014 14:35
Wyjątkowo piękny koncert! Takie duety lubię najbardziej!
~Willi 24-02-2014 18:23
Ładna z Was para...Śpiewające kwiatki***;o)
~qwe 24-02-2014 22:30
co za brak kreatywności w artykule autora, który skopiował żywcem sformułowania z zapowiedzi koncertu... a może nie słuchał albo nie słyszy, skoro tak robi? "Połączenie charyzmatycznego wokalu Anny Kosy i delikatnego brzmienia gitary Marcina Swekleja"
~Brawo!!! 24-02-2014 22:40
Jak dwie połówki jabłka :) Pani Ania śliczna kobieta, pełna uroku i skromności ma cudowny głos. Pan Marcin przystojny, uprzejmy do tego profesjonalista. Tak trzymać jesteście De Best !!!
~do qwe 25-02-2014 8:17
daj Pan/Pani spokój!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mundurowi u dzieci

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Z Ziemi czerpane...

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

W obronie zwierząt

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
389
Tak
87%
Nie
8%
Nie mam zdania
5%