MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Urodziny szkoły z tradycją

Wiadomości: MIŁKÓW
Wtorek, 12 października 2010, 7:28
Aktualizacja: 7:39
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Miniona sobota była ważną datą, która zapisze się na kartach historii Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Stanisława Marusarza w Miłkowie. Ta placówka oświatowa tego dnia świętowała jubileusz 65–lecia swojego istnienia.

Szkoła w Miłkowie rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1945 roku. Wtedy, w chwili otwarcia szkoły, obecny Miłków istniał jeszcze pod nazwą Hlondów. Tradycje sportowe szkoły sięgają lat pięćdziesiątych.

Sobotnią oficjalną uroczystość obchodów jubileuszu rozpoczęto mszą św. w kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Miłkowie, która była celebrowana przez księdza biskupa Adama Dyczkowskiego, seniora diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W nabożeństwie uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracyjni, zaproszeni goście, a także uczniowie i ich rodzice.

Potem, już w szkolnych murach, gratulacje i życzenia sukcesów całej społeczności szkolnej przekazywali m.in. Anna Latto – wójt gminy Podgórzyn, Elżbieta Zakrzewska, radna sejmiku wojewódzkiego i była wójt Mysłakowic, poseł na Sejm VI kadencji, oraz starosta jeleniogórski Jacek Włodyga. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość obecnych gości powitała Jolanta Krawiec, dyrektorka placówki.

Obchody jubileuszowe szkoły uświetniły występy artystyczne uczniów, prezentacja multimedialna oraz wystawa ,,Szkolne wspomnienia po latach”, składająca się ze zdjęć i informacji dotyczących historii i życia codziennego placówki.

Dalszy ciąg uroczystości był kontynuowany w godzinach wieczornych w otwartym 2 października br. Domu Kultury ,,Ekran” w Miłkowie, gdzie odbyła się zabawa ,,Czy mnie jeszcze pamiętasz?”.

Jubileusz 65-lecia swojego istnienia szkoły łączy się z jubileuszem pięciolecia istnienia przedszkola oraz jubileuszem pięciolecia nadania imienia szkole. W maju 2005 roku placówka w Miłkowie przyjęła imię Stanisława Marusarza, pośmiertnie odznaczonego wybitnego przedstawiciela sportów zimowych. A od września 2005 roku przy szkole rozpoczęło swoją działalność Przedszkole Publiczne, w roku 2006 władze gminy utworzyły Zespół Szkolno-Przedszkolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Tak nie parkujemy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~matmoska 12-10-2010 9:35
i jak zawsze nic nie może się odbyć bez mszy....
~Kapsel 12-10-2010 12:24
A po mszy na plebanii bankiet i afterparty z księżmi. Kler jest ja świnia: musi mieć pełne koryto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Minister z wizytą w KPSW

Nowości w muzycznym poranku

Skromny początek roku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
993
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%