MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Urodziny all–ternatywy, sporo się działo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 października 2013, 8:32
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2013, 8:03
Autor: Mea
Fot. Mea
– Wytrwałości, nowatorskich pomysłów, a w przyszłości startu w wyborach miejskich – tego życzyli wczoraj (11.10.) goście, którzy przybyli na drugie urodziny all–ternatywy – Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży. Impreza odbyła się w jeleniogórskim Klubie Kwadrat.

Ogłoszono wyniki trzech plebiscytów zorganizowanych przez stowarzyszenie, które miały na celu wyróżnienie instytucji, organizacji i osób działających na rzecz młodzieży.

W kategorii „Najlepsze Wydarzenie Młodzieżowe Roku 2012/2013” wygrało otwarcie skateparku, który został wybudowany dzięki funduszom miejskim, staraniom rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice” oraz zaangażowaniu wielu młodych ludzi. Impreza zdobyła 240 głosów.

Najlepszym młodzieżowym ośrodkiem kultury został MDK „Muflon” w Sobieszowie, który otrzymał 334 głosy.

Z kolei Najlepszym Projektem Młodzieżowym jest „Street Wars” Fundacji Dolnośląskiej.

Nadane zostały również godności członków honorowych stowarzyszenia. Zostali nimi: Mariusz Synówka, Stanisław Schubert, Zygmunt Korzeniewski i Łukasz Duda.

- Działamy na rzecz Jeleniej Góry i okolic już dwa lata. W tym czasie udało się zorganizować wiele inicjatyw m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze, Mikołajki dla szpitala, akcję krwiodawstwa „Nie bądź żyła oddaj krew”, ogólnopolski projekt „Obywatele decydują” oraz debaty z władzami miasta. Uczestniczymy też w wymianach z międzynarodowymi stowarzyszeniami młodzieżowymi. W tym roku byliśmy w Gruzji, na Ukrainie, wcześniej na Litwie, w Hiszpanii oraz we Włoszech – mówił Paweł Gluza, prezes zarządu all-ternatywy.

- Każdy w wieku od 15 do 35 lat może zapisać się do naszego stowarzyszenia. Warunkiem zapał i ciekawe pomysły. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w Bursie Szkolnej nr 1, przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze – dodał.

– Przez przypadek przystąpiłem do all-ternatywy, dzięki akcji „Masz głos, masz wybór” prowadzonej pół roku temu w mojej szkole, w „Mechaniku”. Atmosfera była tak sympatyczna, że postanowiłem przyłączyć się. Osoby z naszego stowarzyszenia są pełne energii, mili i warto z nimi współpracować. Brałem już udział w różnych inicjatywach m.in. „Szlachetna paczka”, „African Day”, organizowałem też „Siatkarską strefę kibica”. Każdy pomysł jest do zrealizowania – zaznaczył Mateusz Żuchowski, skarbnik all-ternatywy.

- Chciałam pomóc w rozwijaniu miasta i rozwijać siebie, dlatego jestem w stowarzyszeniu już prawie rok. Biorę udział w różnorodnych projektach i wyjazdach, co pozwala mi poszerzać horyzonty. Najbardziej podobała mi się nasza akcja „Jelenia ma talent”, która pozwoliła młodym ludziom pokazać się – powiedziała Andżelika Dziedzińska.

Podczas uroczystości wystąpił Gabriel Wiłun, laureat „Jelenia ma talent”. Wyemitowane zostały życzenia od organizacji partnerskich z Polski i Europy. Nie zabrakło urodzinowego tortu, szampana i wielu ciepłych życzeń od gości.

- Staram się wspierać stowarzyszenie, bo jest to grupa młodych i bardzo aktywnych osób, które już wiele zrobiły. Jeśli starczy im wytrwałości, czego im życzę, to będą poważnym graczem na scenie samorządowej w naszym mieście – podkreślał Józef Sarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~kryska 12-10-2013 12:28
brawo Muflon!!! - należało się Wam - działa tam świetna ekipa, która wszystko robi z sercem i jak widać ludzie to doceniają. tak trzymać!
~ad 12-10-2013 16:58
a wszystko pod czujnym okiem p.Korzeniewskiego,do 1989 komunisty i aparatczyka PZPR,chłopaki z Alternatywy nie dać się omamić !
~zBIGs 12-10-2013 17:06
do ad. wg Ewangelii Jezus wybaczył Piotrowi, że trzy razy się go wyparł. Wybaczył Marii Magdalenie, że cudzołożyła. A także łotrowi na krzyżu. Ale widocznie były to błędy ;)
~pytek 12-10-2013 18:17
a kolejny z honorowych członków Stanisław Schubert czy tez nie były prężny działacz PZPR?
~O widze 12-10-2013 19:23
czerwonych....
rymcycymcy 12-10-2013 20:27
Fajnie było, ale mecz właczyli jakiś beznadziejny ! :) ...nie polecam tego klubu, podobno w innych ...Polacy wygrali !! :)
~O LALa ! 12-10-2013 20:58
No widac kto trzyma piecze nad mlodzieza w tym miescie.Tak bylo do 1989r. A teraz powtorka, trzeba sie kims podeprzec jak juz sie nie ma sil i pomyslow.Dobrze Sarzynski powiedzial, juz teraz zadbajmy o to kogo bedziemy mieli we wladzach miasta i kto bedzie rekomendowal ich na poszczegolne listy, no i wrekfencja zapewniona.Protektorzy znakomici znaja fach z minionej epoki.Powodzenia tej mlodziezy.
~łotr 12-10-2013 22:40
A co uczynił istotnego w ostatnim czasie pan Duda w Jeleniej Górze?
~PROPSY 12-10-2013 22:47
SIEMA JECZMYK
~ 12-10-2013 23:20
Ad.~zBIGs. Uczony jesteś z Nowym Testamencie. Czy to prawda, że Jezus został stracony za przekonania religijne? Rzekomo wmawiał swoim ziomalom, że jest Synem Bożym. A oni twierdzili, że facet bluźni i kazali go ukrzyżować. Zechciej mnie doedukować, gdyż czuję się zdezorientowany i nie wiem gdzie tkwi prawda najprawdziwsza.
~ 13-10-2013 13:51
Ad~kwadrat. Nie narzekaj na klimat. Właścicielem "Kwadratu" jest miasto Jelenia Góra. Pani wykonuje swoją pracę jako pracownik najemny. Ojcami chrzestnymi All-ternatywy są urzędnicy magistratu /dialog społeczny + oświatowy -grasujący po szkołach/. Cel jest jeden: zaktywizowanie /zainteresowanie, uwikłanie/ młodych jeleniogórzan w działalność polityczno-samorządową. Odbywa się to w formie niekonwencjonalnych spotkań, zajęć poza lekcyjnych - niby apolitycznych - w bursie szkolnej, której właścicielem jest miasto. Organizowane są imprezy rozrywkowe i integracyjne /np. w br. Walentynki oraz szkolenie w jednym z pensjonatów w Karpaczu. DOLNOŚLĄZAK. Cdn
~ 13-10-2013 14:16
Cd. z 13:51. "Allternatywa" młodzieżowa jest zarejestrowana w formie prawnej stowarzyszenia. Jako organizacja pozarządowa jest aktywna w nieformalnej strukturze /pn. Rada Pożytku Publicznego/ - Urzędu Miasta - stworzonej przez magistracki Komitet Miejski PO-partii, zwany dialogiem społecznym. Działalności gospodarczej nie prowadzi. Finansowana-dotowana jest ze środków pozyskanych z budżetu przeznaczonego na wspieranie organizacji pozarządowych. Środki pieniężne przyznawane są kolegialnie przez zespół /niby komisję/ zdominowaną przez PO-partię. Równolegle do "Alternatywy" magistracki dialog społeczny + szef do spraw oświaty utworzyli ongiś Młodzieżową Radę Miejską. Cdn.
~ 13-10-2013 15:32
Cd. z 14:16. Orientujący się w polityce regionalnej widzą w tym stowarzyszeniu młodzieży grupę zorganizowaną a l t e r n a t y w n ą wobec młodzieżówek PiS-partii, SLD i Wspólnego Miasta /jeżeli jeszcze istnieje/. Niebagatelny jest też fakt, że - nieformalnie /niejako z boku/ - patronuje temu przedsięwzięciu - były przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZSMP d/s kształcenia ideologicznego i propagandy /wymieniony w artykule, jako wyróżniony z nadaniem tytułu członka honorowego Stowarzyszenia/. Wobec podziałów istniejących - nie tylko w PO-partii - ważnym wydaje się jak zainfekowany zostanie sposób myślenia Allternatywnych w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Cdn.
~ 13-10-2013 16:16
Cd. z 15:32. W tym "sympatycznym" spotkaniu młodzieży z okazji 2 rocznicy istnienia Stowarzyszenia /magistracki dialog 2 lata temu objął funkcję niby nie partyjną lecz samorządową/ warto odnotować obecność VIP-pów. Zauważalna też jest nieobecność jednego z uhonorowanych. Czy jest ona przypadkowa? Czy VIP-y uczestniczące w spotkaniu są antyZawiłowe i proPapajowe, a w szczególności jaka jest postawa magistrackiego dialogu. Na miejscu obecnego prezydenta - z ostrożności - uwolniłbym Urząd od tego urzędnika. Niech realizuje swoje polityczne pasje życiowe w biurze PO-partii. Urząd Miasta niech pozostanie apolityczną jednostką samorządową, pracującą na rzecz wszystkich jeleniogórzan. Również tych politycznie obojętnych, zwanych lemingami. DOLNOŚLĄZAK
~ślązak 13-10-2013 17:30
poprzednik przemilczał rolę w kreowaniu allternatywnego szefa gluzy prezesa ksonu którego tak zawsze gloryfikuje ;)
~ 13-10-2013 19:01
ad.~ ślązak. Jak Boga kocham - nie wiedziałem. Czyżby Gluza, porzucając "Allternatywę" na rzecz KSON, przejrzał na oczy. Rewelka . Może cudowne uzdrowienie Gluzy udzieli się także pozostałej alternatywnej młodzieży? Może udzieli się również prezesowi KSON. Wszak odzyskać wzrok i pozyskać ostrość widzenia - to rzecz bezcenna. DOLNOŚLĄZAK.
~ 13-10-2013 19:57
Cd. z 19:34. Nie wykluczone, że w nadchodzącej kampanii wyborczej utworzone przez Korzonka i sprzyjające jemu atrapy samorządowe, może wykorzystać na wiele sposobów. AntyZawiłowo lub Propapajowo. Te rady nie stanowią wprawdzie jakiegoś wielkiego imperium. Ale bagatelizować ich nie można. Tak, czy owak - wytrawny polityk przy pomocy skupionych wokół siebie ludzi, może uknuć każdą intrygę. Nie tylko polityczną. Zaręczam Korzonek to potrafi i dla stanowiska i apanaży to uczyni. Ten typ, który poznałem już piaskownicy, tak ma DOLNOŚLĄZAK.
~ 13-10-2013 20:48
Dolnoślązak, ale o co Tobie właściwie chodzi z tymi wpisami na temat dialogu społecznego? Może wystąp w końcu do jakiejś instytucji, że to jest wg Ciebie niezgodne z prawem, co opisujesz wciąż w pocie czoła...
~ 13-10-2013 21:27
Na zdjęciach widać, że tam są wszystkie partie występujące w radzie miasta. Z lewej i prawej strony, a nawet z centrum.
~ 13-10-2013 21:42
Ad. z 20:48. Wydział dialogu społecznego powołany został przez prezydenta z zachowaniem obowiązujących norm prawnych. Jest to novum w strukturze samorządowej. Jednak działalność tego wydziału /od chwili powołania nigdy przez nikogo nie kontrolowana i oceniana/ - wg mnie - pozostaje w sprzeczności z działalnością jaką przypisuje się Urzędowi Miasta jako jednostki administracyjnej w strukturze państwa. To co robi dialog społeczny zasługuje na uwagę. Ale jest to działalność typowa dla partii politycznej a nie jednostki samorządu terytorialnego. A jest to bardzo istotna różnica. Dziwię się, że konkurencyjne wobec PO ugrupowania polityczne tolerują taki stan faktyczny. DOLNOŚLĄZAK
~kwadrat 13-10-2013 22:23
Nie polecam lokalu, właścicielka tego miejsca to jest jakaś jedna wielka pomyłka. Bardzo nie fajny klimat
~xxx 13-10-2013 22:26
chłopie a byłeś kiedyś w tym wydziale i widziałeś czym się tam zajmują? masz coś do kogoś to dajcie sobie po razie, albo idźcie na setkę a nie dręcz ludzi którym akurat przyszło pracować w takiej a nie innej strukturze, że dialog społeczny a w innych miastach to wydziały spraw społecznych itp. to tylko kwestia sematyki
~dokwadrat 13-10-2013 23:03
Jak ci sie nie podoba to nie przychodź. Prosta sprawa. Znajdz sobie miejsce dla siebie i na twoim poziomie. Mnie sie tam podoba :)
~lalala 14-10-2013 10:09
kwadrat to porażka, nie polecam
~ 14-10-2013 11:13
Cd. z 10:49. Nie jest moim zamiarem dręczenie ludzi, zatrudnionych w wydziale dialogu społecznego. Nie dyskwalifikuję tej pracy. Nie jest to praca nie godna, lecz zupełnie odmienna od tej, którą przypisuje się samorządom. Działalność dialogu społecznego określam jako "robota polityczna wykonywana przez aktywistę PO-partii, na rzecz swojej partii". A to budzi mój sprzeciw. Urząd Miasta nie jest miejscem do pracy politycznej. Takim miejscem jest siedziba partii. Uważam, że utrzymanie tego wydziału ze środków budżetu miasta, jest defraudacją pieniędzy, pochodzących z podatków jeleniogórzan. DOLNOŚLĄZAK
~ślązak 14-10-2013 13:15
a na jakiej podstawie tak można twierdzić czy Pan zapoznał się z zakresami obowiązków pracowników Dialogu Społecznego? dokładnie robią, zgodnie ze stosownymi ustawami, to samo co w innych miastach podobne komórki organizacyjne i czas skończyć z tymi Pana insynuacjami
~ 14-10-2013 14:54
Zakres obowiązków, kompetencji i odpowiedzialności można napisać wg uznania pracodawcy. Działalność dialogu pozostaje w sprzeczności z funkcjonowaniem jednostki administracyjnej samorządu terytorialnego. Rozbudowana jest sfera urzędnicza - biurokratyczna, której działania w żaden sposób nie przekładają się na wyniki gospodarcze. Polska to "bogaty" kraj z coraz bardziej ubogim społeczeństwem. Utrzymywanie dialogowego nowotworu tak naprawdę niczemu nie służy. Sorry - służy, realizacji zadań partii politycznej /PO/ za pieniądze jeleniogórzan. W magistracie - zamiast dialogu - społecznego bardziej potrzebny jest, - prawdziwego zdarzenia - wydział inicjatyw gospodarczych. DOLNOŚLĄZAK.
~ 15-10-2013 18:29
Jak mogliście spaprać sobie image osobą Korzeniowskiego!!! Szanowałam Was,kibicowałam od początku, pomagałam cichutko...już nie. DOLNOŚLĄZAK w całej rozciąłości ma rację.
~Kawiarka 15-10-2013 18:36
Dorzućcie do kompletu Domagałę i jesteście pogrzebani za życia. Promujecie osoby, które miasto ( modzież ) odrzuciła , a prezydent zna podstawie wytycznych politycznych przygarnął na wymyślone posadki.
~socca 16-10-2013 0:17
Brawa dla organizatorow Street Wars ! Świetna robota ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1085
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%