MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Uroczyste pożegnanie gimnazjalistów „Jedynki”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 czerwca 2016, 15:39
Aktualizacja: Sobota, 25 czerwca 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Absolwenci klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, podobnie jak koledzy i koleżanki z pozostałych szkół, pożegnali się dzisiaj (24.06) z nauczycielami i dyrekcją. Jedni wrócą po wakacjach, a inni zmieniają szkołę, co było powodem do chwil radości, ale i wzruszeń podczas uroczystości w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Od samego rana uczniowie w galowych strojach przemierzali ulice Jeleniej Góry, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się w murach placówki, w której zdobywają wiedzę, zawiązują przyjaźnie i zbierają doświadczenia, które zaprocentują w dorosłym życiu.

W Gimnazjum nr 1 klasy pierwsze i drugie swój apel miały przed budynkiem szkoły, a od godz. 10:30 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury żegnano absolwentów, którzy po wakacjach będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości: nowej szkole, z innymi nauczycielami, niekiedy zawiązując nowe znajomości. Zanim jednak usłyszeli ostatni dzwonek, odbierali nagrody za wyniki w nauce oraz pokazali, że nie tylko edukacją „Jedynka” żyje – część artystyczna zachwyciła nawet najbardziej wybredne gusty.

- Łza w oku się kręci. Z jednej strony bardzo się cieszymy, a z drugiej strony jest nostalgia, chwila żalu. Przez te trzy lata nawiązujemy bliższy kontakt ze sobą i gdy koleżanki i koledzy są już tak fajni, zaczynają od nas odchodzić, ale myślę, że nauczyciele szkół średnich, do których trafią nasze dzieciaki będą zadowoleni – powiedziała Jolanta Piasecka, dyrektorka Gimnazjum nr 1.

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy roczniki w „Jedynce”, szkoła może się pochwalić średnią ocen na poziomie ponad 3,9. Zarządzająca placówką im. Tadeusza Kościuszki ma świadomość, że „kolos nie może stać na glinianych nogach”. - Do szkoły mogą przyjść różne dzieci, natomiast mamy bazę – kadrę, która jest odpowiedzialna, merytorycznie przygotowana i stwarza ogrom różnego rodzaju sytuacji, które służą rozwijaniu edukacyjnemu i wychowaniu – podkreśliła Jolanta Piasecka życząc uczniom sukcesów, udanych wakacji oraz rozsądku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Uczniowie poznali wyniki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zabobrzanin 24-06-2016 17:58
Najlepsza torba na zdjęciu 31. Tam muszą byś drogocenne skarby!
~@^@ 24-06-2016 21:10
Gdyby był dziennik elektroniczny, to może łatwiej by było tą średnią kontrolować...
~Ciocia 24-06-2016 23:35
Pani Dyrektor, było pięknie i na luzie ... Super! Dzięki za szansę nauki w Waszej szkole i dobre wyniki ;-)
~Gość 27-06-2016 10:47
Ciekawe dlaczego na tym zakończeniu zapomniano o sportowcach! A przecież ich zasługi dla tej szkoły były znaczne. Nawet im nie podziękowano!
~Kor 4-07-2016 21:17
Miło widzieć znajome twarze! Pani Dyrektor, nic się Pani nie zmienia! :) Jest i moja ulubiona pani od fizyki.. z uśmiechem, jaki zapamiętałam. Pozdrowienia dla całej kadry!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Bardzo słabe wyniki matur

Stypendia dla najzdolniejszych

Kto zawiezie do szkół?

Remont w Elektroniku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
828
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%