MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Seniora

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 października 2017, 9:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 października 2017, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poprzedni weekend seniorzy z całego Dolnego Śląska prezentowali swoją twórczość w ramach VI Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów – spośród uczestników jury wyłoniło laureatów, którzy wczoraj (7.10) wystąpili w Filharmonii Dolnośląskiej podczas uroczystej akademii.

Gościem specjalnym był zespól Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą, którzy wspaniałym występem przywitali zgromadzonych w sali im. Stefana Strahla. Przed tygodniem, w części konkursowej wzięło udział 28 zespołów z całego Dolnego Śląska. Jury wyróżniło następujące kapele: Agat z Jeleniej Góry, Polanie ze Środy Śląskiej, Szymanowianie z Wiśni Małej, Jarzębina z Kobierzyc,Górzanie z Piławy Górnej oraz Karkonosze z Gruszkowa, którzy ze względu na koncert w Pałacu Wojanów nie wystąpili ponownie w Jeleniej Górze. Były też nagrody indywidualne dla solistów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które powędrowały w ręce Andrzeja Dudziaka i Zdzisława Ornata.

W uroczystości wzięła udział posłanka Zofia Czernow, która ufundowała część nagród, a także senator Krzysztof Mróz oraz Konrad Sikora - przewodniczący Rady Miejskiej, który swoim wystąpieniem zaskarbił sobie sympatię seniorów. - Jeszcze tydzień temu miałem się za sprawnego i aktywnego człowieka - po rozmowie z panem Stanisławem Dziedzicem wiem, że tak nie jest. Mówił do mnie "jeżeli wydaje ci się, że jesteś sprawny, to masz rację - wydaje ci się" - wyznał K. Sikora, który dziękował zgromadzonym za energię jaką w sobie mają i prosił, aby się nią dzielili z młodszym pokoleniem. - Życzę fantastycznej zabawy, a ja jako przedstawiciel młodego pokolenia, będę patrzył jak to się robi - dodał przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Akademia w filharmonii trwała niemal trzy godziny, a już za tydzień zakończenie obchodów podczas Balu Seniora.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Weekend w Bukowcu

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Magistrat do remontu

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
313
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%