MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uroczyście zainaugurowali sezon tenisowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 10:38
Aktualizacja: 10:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (30. maja) korty tenisowe przy ul. Noskowskiego były areną uroczystej inauguracji sezonu. Uczestnicy prócz pasowania na tenisistów i odebrania dyplomów mieli okazję pobrać lekcję pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach kryzysowych.

- Sezon zainaugurowaliśmy wiele tygodni temu dlatego, że sprzyjała pogoda i korty zostały przygotowane. Cieszymy się, że coraz większa rzesza dzieci przychodzi do nas do klubu i jest zianteresowana uprawianiem tenisa. Mija 10 lat działalności klubu i oprócz dzieci gra u nas także wielu dorosłych. Nie licząc tych, którzy grają w tenisa dla rekreacji, obecnie w klubie trenuje 60 dzieci i młodzieży - powiedział prezes Klubu Tenisowego Piotr Paczóski, który dodał, że pod skrzydłami zabobrzańskiego klubu są dzieci z całej Jeleniej Góry oraz okolicznych miejscowości.

Obecnie największymi nadziejami klubu z Jeleniej Góry są Zofia Stanisz i Natalia Lewińska, ale ogromną uwagę przykłada się również do szkolenia najmłodszych adeptów tenisa. Podczas inauguracji sezonu przy ul. Noskowskiego odbyło się tradycyjne pasowanie przedszkolaków na tenisistów.
- Liczymy na to, że pokażemy się z najmłodszymi dziećmi na turniejach dolnośląskich i ogólnopolskich. Starsze dziewczyny (maturzystki) będą nieco mniej grały. Trudno jest się przebić, żeby startować w turniejach WTA. Oprócz umiejętności trzeba mieć charakter, ale decydują też finanse - mówił trener KT Jelenia Góra, Janusz Lewiński.

Czy jeleniogórscy tenisiści trenują "po szopach" jak mówił Jerzy Janowicz? - Nie wiem w jakich warunkach trenował Janowicz, ale my tutaj w Jeleniej Górze mamy dobre warunki. Mamy tutaj korty, od dwóch lat mamy też balon tenisowy (na zimę - red.). Jest pare takich osób, które mam nadzieję zainstnieją dzięki temu w Polsce - dodał trener Lewiński.

W dn. 6-8 czerwca odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików (dziewczynki, chłopcy do lat 14), a tydzień później reprezentanci KT Jelenia Góra zaprezentują się w wojewódzkim turnieju dzieci do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór między spółką a klubem trwa

Powalczą na trasie o zwycięstwo

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Leworęczny 2-06-2014 15:10
Panie Prezesie Paczuski jak Pan chce istnieć politycznie to musi się Pan pozbyć przystawki w postaci Pani Elżbiety Zakrzewskiej, najpierw politycznie zrujnowała sama siebie , teraz wykończyła i wystawiła na pośmiewisko w Eurowyborach Panią Piwcewicz. Teraz szuka kumpli przed wyborami samorządowymi i marzy się jej jedynka do sejmiku. Panie Prezesie życzę powodzenia, czekamy na drugiego Janowicza lub Radwańską.
~nnn 3-06-2014 14:48
Brawo Klub Tenisowy z Zabobrza. Byłam na otwarciu. Wspaniała impreza połączona z nauką. Pozdrawiam rodzic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szachowy Turniej Owocowy

Seniorzy w akcji

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Mamy medalistów mistrzostw Polski!

Pojadą kolarze [UTRUDNIENIA]

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%