MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Uroczyście i koncertowo w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 grudnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: Petr
Fot. Coolazooch
Za różowym murem przy ulicy Grottgera odbyły się uroczystości z okazji IV rocznicy poświęcenia kaplicy p. w. Św. Mikołaja oraz finału I Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną dla osób pozbawionych wolności, zorganizowanego w ramach II edycji Karkonoskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną „Życzenia prosto z serca”.

Po zakończeniu mszy świętej, którą w kaplicy p. w. Św. Mikołaja odprawił honorowy patron I Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną dla osób pozbawionych wolności ks. dr Stefan Cichy, biskup legnicki, w auli Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze odbył się koncert zespołu „Zamurowani”.

W uroczystościach zamkniętych, w których dzięki uprzejmości Inspektora KO w AŚ w Jeleniej Górze, mł. chor. Tomasza Myślickiego również i my mieliśmy okazję uczestniczyć, udział wzięli m.in. dyrektor okręgowy Służby Więziennej płk. mgr Ryszard Godyla, dyrektor AŚ w Jeleniej Górze ppłk. Roman Kret, zastępca dyrektora AŚ w Jeleniej Górze mjr Ewa Bober, kierownik penitencjarny ds. Artystyczno-kulturalnych kpt. Mirosław Witka, a także prezes ewangelicznego „Bractwa Więziennego” Bernardyna Wojtkowska. Nad bezpieczeństwem uczestników i zaproszonych gości pieczę sprawował kpt. Bogusław Bober.

Co ciekawe, koncert „Zamurowanych” rozegrał się na dwóch paralelnych płaszczyznach. Pierwszej, tekstowej – zainspirowanej twórczością ks. Jana Twardowskiego, której fragmenty w niezwykły, hipnotyzujący sposób odczytał Janusz Kuźmiński, poeta, malarz, przebywający obecnie w AŚ w Jeleniej Górze; drugiej, muzycznej – utrzymanej w klimacie poezji śpiewanej. Na zakończenie, swoimi refleksjami na temat nadziei i wiary „po drugiej stronie” podzielił się Biskup Legnicki KS. dr Stefan Cichy.

*Zespół „Zamurowani” powstał w 2008 r. z inicjatywy Mariusza Baszaka, jednego z więźniów Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Na dzień dzisiejszy, skład grupy tworzą: Mariusz Baszak – wokal, gitara akustyczna, Daniel Żukowski – instrumenty klawiszowe oraz Marek Borysiak – gitara solowa, przebywający w tymże zakładzie penitencjarnym. Co ważne, zespół cieszy się dużą popularnością nie tylko za murami AŚ w Jeleniej Górze i innych jednostek zamkniętych, lecz także na wolności. Debiutancka płyta „Zamurowanych”: „Czekając na wiosnę”, będąca mieszanką poezji śpiewanej, bluesu i gospel, to zarówno „muzyka”, jak i kilka trafnych obserwacji rzeczywistości poza rzeczywistością znaną nam na co dzień. Warto posłuchać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

rymcycymcy 9-12-2010 8:42
Kartka w kratkę :)
~muuuuuuuuuuu 9-12-2010 8:52
a potem sprowadzcie dziewczynki i bedzie tez koncertowo
~Trzy grosze 9-12-2010 15:59
..."dla osob pozbawionych wolnosci"... tzw. polityczna poprawnosc zaglada rowniez za wiezienne mury...
~Mieszkaniec 9-12-2010 19:25
jeszcze piwo wino i dziwki im dać ,to ja zasowam miesiac na zasrana wyplate a dziady koncerty maja no szlak mnie trafi zaraz
~malinka99 13-12-2010 23:12
do mieszkaniec buchnij cos to bedziesz mial koncerty gratis i cie szlak nie trafi
~ 24-05-2011 23:06
przepraszam za niewlasciwä uwage o Januszu K. , ten czlowiek juz nie zyje od 5 lat, jednak inna osoba.
~ 25-05-2011 12:08
czy zyje czy nie, jeszcze raz przepraszam!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe boksy na stadionie

Półkolonie pełne atrakcji

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%