MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Uprawa konopi indyjskich i wytwórnia marihuany – zlikwidowane

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 14 września 2015, 9:58
Aktualizacja: 15:17
Autor: bobryl
Fot. Archiwum
Wydział Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarząd we Wrocławiu CBŚP śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom okręgu legnickiego: 36–letniemu Wojciechowi S., 35–letniemu Pawłowi D. oraz 25–letniemu Filipowi K., którym zarzucono uprawę konopi indyjskich i wytwarzanie z nich marihuany. Grozi imkara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

Nielegalna plantacja ujawniona została przez funkcjonariuszy CBŚP 8 września br. w budynku jednorodzinnym pod Bolesławcem. Policjanci podczas przeszukania znaleźli rośliny o wysokości około 1 metra w doniczkach oraz sadzonki. W innych pomieszczeniach był susz z nich i ścięte rośliny w trakcie suszenia.

W przeszukiwanym budynku policjanci z CBŚP zabezpieczyli 405 krzaków konopi indyjskich oraz ponad 2,5 kg suszu. Był też profesjonalny sprzęt, niezbędny do uprawy roślin w warunkach zamkniętych i urządzenia umożliwiające ich suszenie,. Stwierdzili też nielegalny pobór energii elektrycznej. Dlatego na miejsce zdarzenia wezwano pracowników zakładu energetycznego – informuje Ewa Węglarowicz-Makowska, prokurator okręgowy w Jeleniej Górze.

Tego samego dnia funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzech mieszkańców okręgu legnickiego, którzy przebywali w pomieszczeniach, gdzie zorganizowana była nielegalna uprawa marihuany.

Na wniosek Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Pomnik przyrody w Bolkowie

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 14-09-2015 11:01
Padlem na cycki, wytwórnia marichuany:). A tak serio to znow ktos na dopalaczach zarobi eh.....
~kolala 14-09-2015 12:09
widać marny z tego interes jak trzeba się podpierać kradzionym prądem do produkcji:)
~LegalizacjiTAK 14-09-2015 12:13
A wystarczyłoby zalegalizować i dać trawkę do aptek, ale NIE bo wtedy firmy farmaceutyczne pójdą z torbami. Ludzie już nie są durni i wiedzą, że marihuana to lek. Do prokuratury, która potraktowała ludzi, ratujących życie olejem RSO w taki sposób szacunku nie mam, nazwiska nie wymienię bo się nie godzi. TO CHORY PATOLOGICZNY KRAJ!!! Każdy, kto chce zapalić i tak pójdzie do dilera i kupi, pytanie tylko czy dostanie trawkę czy dopalacz. JESZCZE JEDNO, OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO CZŁOWIEKA JEST RATOWANIE ŻYCIA I JEŚLI ZABRANIA TEGO PRAWO USTANOWIONE PRZEZ CZŁOWIEKA TO MACIE SIĘ NAD BOGA. Straszne ! Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą zmian i nie nazywajcie tych, którzy palą kwiaty narkomanami. Zdrowia wszystkim i pokój!
~don corleone 14-09-2015 13:31
co za inteligent pisze : uprawiał konopie indyjskie i wytwarzał z nich marihuanę" ciekawe z czego jeszcze można "wytwarzać" marihuanę !? przecież konopie to marihuana ! brawo za poziom intelektualny autora !!!
~ 14-09-2015 14:41
A dopalacze jawnie sprzedają a to jest trucizna a marihuana lekiem stosowanym w lecznictwie niedługo to rabarbar będzie zakazany jak się dowiedzą że z niego można zrobić kompot a to będzie zagrożeniem dla firm produkujące napoje
~krrtv 14-09-2015 16:36
gonić ćpunlandię
~bhy 14-09-2015 16:42
jak taka dobra to dlaczego tyle ludzi uzależnionych przychodzi do monaru - heh - jak takie dobre to dlaczego monar zaczyna być przepełniony ? - tak tylko pytam - jak widzę te leciutko przymknięte powieki i zmętniałe oczy, zwiechy itd.itp - rzygać się chce że ziemia nosi tych baranów
~ 14-09-2015 19:52
szkoda chłopaków
~Misiu Gogo 14-09-2015 23:22
Chodzą do monarchii bo mają nakazy sądowe lub wykazują chęć do zerwania z paleniem. To czy ktoś pali czy nie jest mi obojętne. Wole spokojnego palacza niż pijanego rozp...acza.
~Misiu Gogo 14-09-2015 23:23
Monaru miało być :)
~` 15-09-2015 15:28
Sprowadźcie sobie uchodźców oni też lubią takie wybryki ale do nich żaden Pan Policjant nie wejdzie bo się będzie baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaał. HAHAHAAHAHAHA
~Teeee 15-09-2015 19:40
Dno i metr mulu.... Policyjna walka z wiatrakami i wielki sukces
~Były Polako ,obecnie nie wiem 17-09-2015 20:36
Ja jako uczestnik byłego państwa LASAKÓW prawowity poddany p. Merkel w CHWILI OBECNEJ czyli w trakcie III Wojny Światowej Ekonomicznej wywołanej przez IV rzeszę , oświadczam że zmuszony jestem przez decyzje junijne do nauki języka arabskiego by móc porozumieć się z przybyłym kochanym terrorystą , emigrant pod pseudonimem '' uciekinier z zagrożonych terenów''. Doradzam takie działanie jako doraźne - obronne !!!! Araby gustują w kobitach , więc należy wyekspediować na próbę teściową do piwnicy gwarantując jej : 3l.wody z kranu , 2 bochny chleba , 7 zapałek bez draski, olej palny w kaganku / broń Boże świeczki - to niebezpieczne!!!!/ zabrać szczękę jeśli posiada, dodać koc / pled/ i przetrzymać 39 dni . Po tej kwarantannie sprawdzić skutki obrony , i należy doprowadzić mamusię do porządku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Maseczki od osadzonych

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Zawody wędkarskie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1439
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%