MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Upomnienia i mandaty dla pieszych, zmotoryzowanych i rowerzystów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 marca 2011, 14:52
Aktualizacja: 15:20
Autor: KMP
Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami karnymi ośmiu pieszych. Siedemnastu policjanci pouczyli. Najczęstszym wykroczeniem pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W ramach działań funkcjonariusze również ukarali mandatami 10 kierujących: głównie dlatego, że nie ustąpili pierwszeństwa pieszym i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Mandaty otrzymało również ośmiu rowerzystów, między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, jazdę wzdłuż przejścia , a także nieprawidłowe oświetlenie. Dziesięciu cyklistów policjanci pouczyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce kontrole kąpielisk

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Komentarze (13) Dodaj komentarz

ebee 2-03-2011 16:30
Ponawiam zaproszenie Panów policjantów na jednokierunkowy odcinek Wolności, ten równoległy do Korczaka. Od lat prawy pas jest tam zablokowany parkującymi mimo zakazu zatrzymywania samochodami. Zamiast medialnych akcji, jak ta, może by naprawdę ten problem rozwiązać ?. Myślę,że regularne akcje i wysokie kary w tym miejscu by pomogły. Pozdrawiam, EBEE
~ 2-03-2011 16:55
A ja jadę sobie dzisiaj za oznakowanym radiowozem i co widzę grupka ludzi stoi na przejściu dla pieszych gdzie nie ma świateł a Panowie policjanci jak gdyby nic przejechali i nie zatrzymali się. Więc przykład idzie z góry.
~!!! 2-03-2011 17:43
Super-akcja!!! Efekty takie jakby była prowadzona w Dziwiszowie albo Staniszowie. I to przez jeden patrol. Ośmiu pieszych łamie przepisy koło byłego Rossmana w ciągu pięciu minut. Dalej to: Pewex, Baszta Grodzka, Mała Poczta, Rondo itd. Proszę (szanowni funkcjonariusze) stanąć w godzinach 13.50-14.10 na Jana Pawła w rejonie Simetu - kiedy ludzie gonią na skróty na drugą zmianę i wychodzą z pierwszej. Jak trudno będzie wytypować miejsce zza szyby radiowozu - zapraszam na wieżowiec Kiepury 3-5, z góry doskonale widać wydeptane przejścia.
~fakss 2-03-2011 17:46
Tam akurat mozna przechodzic przez 2 pasmowke, za daleko jest do przejsc.
~ 2-03-2011 17:58
A ja jadę sobie dzisiaj za oznakowanym radiowozem i co widzę grupka ludzi stoi na przejściu dla pieszych gdzie nie ma świateł a Panowie policjanci jak gdyby nic przejechali i nie zatrzymali się. Więc przykład idzie z góry.
~A-FE 2-03-2011 18:30
Zapraszam p.z POLICJI,Strażników miejskich na KIEPURY 13[nowe budynek].Jest tam książkowy pokaz jak nie powinno się parkowac swoich autek.Ile już oleju wyciekło na chodnik z tych samochodów,trudno przejsc.No cóż chamstwo jest chamstwem.
~m-ce 2-03-2011 19:04
A ja wczoraj na światłach bo się zmieniło w Jeleniej Górze zatrzymałam się a radiowóz policji z numerami chyba 771 albo 871 przejechał na czerwonym. Chyba przepisy sa dla wszystkich takie same!!!!!!!
~Pała. 2-03-2011 21:29
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
~Schengen 2-03-2011 23:06
cytat: "...Siedemnastu policjanci pouczyli. Najczęstszym wykroczeniem pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym" Przy takich samych wykroczeniach u kierujących nasza Policja nie poucza tylko daje mandaciki. Tak się buduje poczucie bezkarności ! To kierowca ma zawsze wszystko przewidzieć ! Pouczająca akcja :)
~@ 2-03-2011 23:41
O, rany! To muszę wzmóc czujność, będąc użytkownikiem jeleniogórskich dróg jako rowerzysta, motocylkista i samochodziarz! Żeby nie było jak z tym księgowym, co "przekroczył małym Fiatem..."
~the bill 3-03-2011 3:44
brawo policja...coz za akcja Nasza policja niewiele potrafi a jak juz czegos dokona to smiech lub zenada.najsmieszniejsze jest to , jesli zostaniecie pobici a leczenie trwa mniej niz 7 dni to bandziora sie wypuszcza a swoich praw trzeba dochodzic we wlasnym zakresie.brawo a nich kogos najpierw zabije.
~Komedia 3-03-2011 11:01
Znowu pajacowanie z akcją! Kiedy policja i straż miejska zacznie solidnie pracować. Miały być piesze patrole a widać tylko śmigające samochody policyjne z zadowolonymi policjantami. Po jaka cholerę zużywają benzynę? Nie traktujcie nas obywateli jak idiotów. Jeżdżąc samochodami po ulicach nie złapiecie na gorącym uczynku nawet najgłupszego przestępcy. A może policja dba już tylko o własne bezpieczeństwo? Jeśli tak to zwracam wam panowie honor.
~iras 3-03-2011 12:03
Niech lepiej policja jezdzi sobie usmiechnieta,nikogo sie nie czepia my pilnujmy sie sami,przestrzegajmy prawa a bedziemy zyc dlugo i szczesliwie!Pozdrawiam porzadnych mieszkancow Cieplic!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2136
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%