MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Upojone "pamiątki" z Sobieszowa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 sierpnia 2008, 8:44
Aktualizacja: 13:09
Autor: KTL
"Pamiątka" z wakacji w Sobieszowie
Fot. KTL
Idąc na zamek Chojnik zamiast urokliwych widoków turyści mają okazję podziwiać okolicznych amatorów tanich win, nierzadko załatwiających swoje potrzeby w okolicznych zaroślach.

Punktów zapalnych, czerwonych jak tanie wino jest na mapie Sobieszowa od groma. Pierwszym z nich jest skwerek tuż za przystankiem „Urząd Celny”. Wątpliwa przyjemność obcowania z okolicznymi smakoszami trunków wyskokowych nie ominie też turysty, który zechce wysiąść na stacji „Muflon”.

Kilka kroków od przystanku znajduje się sklep, a przy nim murek, na którym przesiadują mężczyźni z puszkami. Podobne miejsce znajdowało się około pięćdziesięciu metrów dalej, naprzeciw wejścia do Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

Ławkę, na której jedni siedzieli a inni leżeli profilaktycznie zlikwidowano. Nie przeszkodziło to amatorom procentowych napojów. Przenieśli się na miejsce po drugiej stronie mostu, tuż przy poczcie, zwane przez mieszkańców Sobieszowa „półkolakiem”.

Nawet jeśli nadzwyczaj rozkojarzony turysta przeoczył poprzednie trzy punkty zapalne w dzielnicy pod Chojnikiem, po drodze na zamek będzie miał okazję napotkać jeszcze kilka.

Nie więcej niż sto metrów od ławki za mostem znajduje się kolejny sklep, w pobliżu którego zwolennicy tanich alkoholi obrali sobie „bazę”. Między kościołem a „półkolakiem” niemal codziennie spotkać można mężczyzn w stanie upojenia, nierzadko w pozycji leżącej, w której odpoczywają po nadmiernym spożyciu.

W „małpim gaju” przy ulicy Dembowskiego oprócz starszej kadry piwo sączą młodsi mieszkańcy Sobieszowa, szczególnie wieczorem.
- Po zachodzie słońca strach tędy przejść! - słyszymy od sobieszowian.

Wczasowicze przybywający do Sobieszowa linią numer piętnaście również nie obędą się bez widoku podchmielonych mężczyzn, a często też i kobiet. Na widok ten natkną się w parku pomiędzy przystankiem w okolicy ulic Bronisława Czecha i Karkonoskiej.

- Oni są jak park narodowy, praktycznie od zawsze - powiedział nam jeden z mieszkańców Sobieszowa. Oby tylko nie pozostawali pod ścisłą ochroną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dzień Sportu

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~SBSZW 14-08-2008 8:50
Małpi gaj jest na DEMBOWSKIEGO!
~SBSZW 14-08-2008 8:58
A ławka kolo poczty to "okrąglak", a nie "półkolak". A koło małpiego gaju to tylko stare baby, ktore wiedzą, że już wkrótce spotkają swojego pana - szatana boją się przejść. Sobieszowskie żule są absolutnie niegroźne.
~Sobieszowianka 14-08-2008 9:03
Kłopot z menelami jest i to jaki! Dlaczego 30-40 osób nadaje naszej dzielnicy taki fatalny wizerunek? To nie tylko moje odczucie - Mieszkańcy pisali petycje o zwiększenie patroli policji pod którą podpisało się kilkaset osób. Pozostaje mieć nadzieję, że służby porządkowe zlikwidują problem. PS. Zobaczcie jak wygląda Wrzosówka: pstrąg-kamień-butelka
nol_ 14-08-2008 9:19
jak szedłem na Chojnik by zrobić fotki odgromnika krucyfiksowego http://tinyurl.com/6fcmey to miałem wrażenie, że cały Sobieszów się zatacza.
jgajewski 14-08-2008 9:59
To fakt - Sobieszów wiedzie prym w ilości tzw. STOJAKÓW. Jedziesz rano, stoją, w południe, stoją, wieczorem , stoją. Praktycznie zawsze stoją /lub leżą/, w tych samych miejscach. Problem systematycznie narasta i jest ich coraz więcej. To oznacza, że w Sobieszowie jest problem społeczny do rozwiązania. Ta coraz większa grupa ludzi /dawniej aktywnych zawodowo/, wymaga zainteresowania władz. Bowiem są to często osoby młode i już na marginesie społecznym. Żyją praktycznie z żebraniny, lub renty mamusi !!! A to co piją , nawet do chłodnicy się nie nadaje !!! Nie mówiąc , że wszyscy już dawno nie pracują i pracować do końca życia nie będą. W Sobieszowie krąży nawet taki dowcip - Siedzi dwóch meneli na okrąglaku. Jeden mówi , Stasiu - ty wiesz ile ma na miesiąc dajmy na to, taki prezes Banku?? No podobno ze trzysta !!! A wiesz ile taki dajmy na to Prezydent Miasta ??? No podobno ze dwieście !!! Podchodzi trzeci i mówi !! No widzicie - I TO WSZYSTKO Z NASZYCH PODATKÓW !!! z poważaniem : Józef Gajewski ...
~Morf 14-08-2008 10:42
Sobieszów zamiast stać się turystyczną przystania stał się przystania dla pijaków. A jeśli ktoś twierdzi że żule nie sa groźne i mu odpowiadają to niech sobie ich do domu zaprosi.
HankaOdRumcajsa 14-08-2008 10:54
...ja proponuje zrobić zrzutę mieszkańcom Sobieszowa na alkohol dla tych pijaków... Ale tak, żeby sie nawalili raz a pożądnie i żeby potem padli... I już kilku w społeczeństwie takich żuli mniej bedzie...
~GrZeJnIk 14-08-2008 11:10
co???po sobieszowie sie boja ludzie chodzic????hahah no prosze was nie przesadzajcie.przeciez w sobieszowie same pionki mieszkaja!!!nie bojcie sie ich!!pozdro grzejniki z sobieszowa:)
~ 14-08-2008 11:51
Daniłowskiego?? to jest w Cieplicach....
~mcin 14-08-2008 12:12
Nie wiem gdzie w sobieszowie jest ulica daniłowskiego... Chyba dębowskiego, droga jelonko? A policji oczywiscie NIE MA...Zwłaszcza wieczorem. Panowie wolą sobie przejechać przez sobieszów w godzinach szczytu przez spokojne miejsca, lub o trzeciej w nocy kiedy już wszyscy śpią...
~miodek 14-08-2008 12:15
wyższa szkoła MENEDŻERSKA - sie pisóje:)
~Ted 14-08-2008 12:24
Co z tego,że mieszkańcy piszą petycję, stowarzyszenia spotykają się z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej i tak z tego nic nie wynika pogadają i obiecują,że coś z tym zrobią jest odzew z dwa tygodnie spokój - później wszystko wraca do normy. Mieszkańcy postulowali,że jest tak brudno/ nie jednokrotnie właśnie te pijaczki robią nieporządek /to niech w ramach kary posprzątają to, co naśmiecili. Na nic się zdaję czyszczenie rzeki przez stowarzyszenie ZAS ,ani wieszanie tabliczek proszących o nie śmiecenie./ w parę godzin są one niszczone i to nie przez pijaczków /, w tym miejscu chce zaznaczyć ,że nie tylko tzw : " element " zaśmieca bo robią to też nasi porządni mieszkańcy. A kto odprowadza ścieki ka...lizacyjne prosto do rzeki,jak tylko jest większa woda we wrzosówce to mieszkający obok rzeki czyszczą sobie podwórka wrzucając wszystkie nie potrzebne sprzęty / lodówki, stare kanapy, dywany/.Każdy z nas widzi wszystkich,że sąsiad robi to i to,ale nikt nie widzi, co sam robi.Zacznijmy od siebie wyprowadzam pieska to sprzątam po nim,idę ulicą nie wyrzucam śmieci gdzie popadnie itd...
~Sobieszowianin 14-08-2008 12:54
Żule nigdy nie zginą bo nawet jak dostaną mandat to i tak mają to w d...e i dalej będą chlali. Problem ten dotyczy także Cieplic i centrum Jeleniej a nie tylko Sobieszowa i tak jak napisał SBSZW Sobieszowska żulernia nie jest groźna a to że piją i nie dają rady dojść do domu no cóż takie życie
~Rozczarowany 14-08-2008 13:18
Rozwiązanie problemu widzę w uruchomieniu w Sobieszowie komisariatu Policji. A ta powinna bez problemu z tym tematem sobie poradzić / tym bardziej,że naprawdę sobieszowscy pijaczkowie nie są groźni/. Ale widzę tu głębszy problem i nie z pijaczkami tylko z samymi mieszkańcami czy pijaczki odprowadzają swoje ścieki sanitarne prosto do rzeki Wrzosówki, czy tylko oni wrzucają tam śmieci / takie jak stare lodówki, kanapy, odzież /, czy oni malują po ścianach i znakach drogowych,czy tylko ich pieski zaśmiecają swoimi odchodami chodniki i ulice. Prawda jest taka,że łatwo jest wszystko zgonić na innych a samego siebie wybielać. Jeśli mieszkańcy Sobieszowa nie zrozumieją,że sprawa porządków dotyczy wszystkich i ich samych też,to niestety zawsze będą postrzegani jako dzielnica brudu. Inna sprawa,że w porządkowaniu powinny też uczestniczyć z większym zaangażowaniem instytucję do tego powołane tym bardziej,że mieszkańcy przecież płacą podatki. I takie sprawy jak wykaszanie traw,wywożenie śmieci o czasie, zorganizowanie tzw wystawek,sprzątanie ulic i chodników oraz większa ilość koszy na ulicach i w parkach na pewno przyczyniłyby się do ładu i porządku w Sobieszowie.
~Taksemyśle 14-08-2008 15:47
<i> proszę bardzo:-) polecamy się na przyszłość:-) </i>
~K_asia 14-08-2008 18:10
Pijaków trzeba pogonić!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

"Artysta" słono zapłaci

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%