MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Uniwersytet Ekonomiczny otworzył drzwi

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 marca 2015, 10:52
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2015, 7:47
Autor: Mea
Fot. Mea
– Fajna atmosfera i ciekawe kierunki – mówili kandydaci na studia Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze podczas Dnia Otwartych Drzwi, który odbył się wczoraj (24.03).

Były wykłady o ekonomii, turystyce i zarządzaniu, bo takie właśnie kierunki można wybrać na tej uczelni. Ponadto był quiz z wiedzy o przydatnych studentowi informacjach oraz koncert zespołu raggae Mafi Furach. Atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł włożyć np. okulary w serca czy różowy kapelusz i zrobić sobie cztery zdjęcia.

- Przeprowadziliśmy test kwalifikacyjny w postaci quizu z nagrodami, by sprawdzić, czy kandydaci nadają się na tak prestiżową uczelnię wyższą. Zaprosiliśmy ich również na juwenalia, które rozpoczną się za niecałe dwa miesiące – powiedział Emil Dobrzyński, wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego. – Przebraliśmy się za superbohaterów m.in. Supermena czy Pszczółkę Maję nawiązując do motywu przewodniego nadchodzących juwenaliów - dodała Natalia Namirowska z drugiego roku Ekonomii.

Studenci zachwalali Uniwersytet Ekonomiczny. - Wybrałam tę uczelnie bo mam blisko do domu, a kierunek ekonomię, ponieważ lubię ją. Jestem zachwycona tą uczelnią – stwierdziła Marta Kałużna, studentka drugiego roku. – Studiuję zarządzanie i polecam tę uczelnię wszystkim, bo mamy bardzo fajnych wykładowców, którzy mają dużą wiedzę, a co najważniejsze, potrafią ją przekazać w interesujący sposób – podkreślała Paulina Górecka, studentka trzeciego roku.

Goście odwiedzający uczelnię byli zaciekawieni ofertą edukacyjną. – Zastanawiam się jeszcze, gdzie kontynuować naukę. Na pewno będzie to związane z matematyką i ekonomią. Wykłady były ciekawe, a konkursy zaskakujące. Fajnie się bawiłem – mówił Adrian Kaczmarczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

- Interesuję się ekonomią i zarządzaniem, dlatego przyszedłem, by zobaczyć jak wygląda uczelnia – dodał Dawid Burawski z jeleniogórskiego „Ekonoma”.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~buuu 25-03-2015 11:14
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wydział w Jeleniej Górze, to wrocławska uczelnia. W porównaniu z jeleniogórskim pseudoszkółkami podskoku i przysiadu i gotowania na gazie to porządna uczelnia.
~dżidżi 25-03-2015 12:28
pytanie tylko, co po tej uczelni? co dalej?
~joe 25-03-2015 13:41
"co po uczelni ?" "co po kierunku ?" "co dalej ?" Ludzie ! Tak długo jak nie będziecie rozwijać własnych pasji, poszerzać horyzontów to nic nie będzie ! Ta uczelnia, ludzie tam pracujący, klimat, dały mi właśnie tego rodzaju otwarcie na świat. Żadna uczelnia, ani papier, nie da wam zdrowego podejścia do siebie i życia, pozdr!
~do joe 25-03-2015 17:45
ty chyba tam zaocznie studiowałeś bo twoje złote myśli są bez sensu w jednym zdaniu piszesz o otwarciu na świat które dała Ci ta uczelnia a w następnym temu zaprzeczasz dobra niech Ci będzie ,moje zdanie -założeniem studiów jest pewien rozwój kariery dyplom uczelni powinien być przepustką do dobrej pracy oczywiście nie od razu ale pokazując dyplom dobrej uczelni pracodawca wie ze może Cię sprawdzić tak przynajmniej jest w normalnych krajach niestety nie w Polsce w której po każdym szczeblu edukacji jesteś w punkcie wyjścia sam fakt podjęcia studiów jest dowodem na to że chcesz się rozwijać poszerzać horyzonty więc chyba nie robisz tego po to by kończąc studia znowu się zastanawiać jak się rozwijać i poszerzać horyzonty
~jeż 25-03-2015 18:29
Nareszcie fajna wymiana opinii
~ 25-03-2015 21:43
Widać, że nikt nie chce studiować w tej szkółce gotowania na gazie, to robią co mogą żeby przyciągnąć jeszcze naiwnych i skroić z nich kasę. Ileż rynek może wchłonąć tych nic nie umiejących magistrów od markietingu, zarzondania czy innej łekonomii?
~absolwent 25-03-2015 21:44
Nie polecam studiów na tej pseudouczelni. Tylko wyciągają kasę od studentów, a nie uczą niczego pożytecznego. Zdziadziałe profesorki odczytujące wykłady z pożółkłych kartek, nie mające żadnych, ale to absolutnie ŻADNYCH związków z realiami rynku. Powinni zamknąć tę niedzielną szkółkę a wykładowców na bruk - może wtedy poznaliby co to prawdziwa praca i dowiedzieliby się co powinien umieć absolwent szkoły wyższej.
~ 25-03-2015 21:47
@ 25-03-2015 13:41 | ~joe |: Po klimat to się jeździ na Wyspy Kanaryjskie, a nie do szkoły. Skoro według ciebie liczy się pasja i własne poszerzanie horyzontów, to znaczy że uczelnia ci nic nie dała. Po co w takim razie uczelnie, skoro wszystko zależy od człowieka a nie uczelni? Uczelnia jest od tego, że ma przygotować do zawodu, jeśli tego nie robi to równie dobrze studiować każdy może sobie w domu, a profesorków ciągnących publiczną kasę i nie potrafiących nikogo niczego nauczyć należy wywalić na bruk.
~absolwentka 25-03-2015 22:12
Fajna szkoła, z tradycjami. Absolwenci radzą sobie tak dobrze, jak dobrze przykładali się do nauki! Wielu osiągnęło prawdziwe sukcesy i to nie tylko w Jeleniej Górze. UE jest chlubą regionu i należy życzyć dalszego rozwoju, a absolwentom sukcesów i wiary w siebie!
~jano 25-03-2015 22:29
Słaba szkoła, chyba najgorsza na Dolnym Śląsku. Kształcąca tabuny nikomu niepotrzebnych absolwentów. Pracodawcy już rzygają tymi wszystkimi absolwentami marketingu, zarządzania i turystyki. Wystarczy przejrzeć przynajmniej kilka rankingów poszukiwanych zawodów na rynku pracy żeby zrozumieć, że są to najbardziej śmieciowe kierunki. znam kilku absolwentów UE we Wrocławiu i prawie wszyscy mają problem ze znalezieniem pracy. Przestrzegam wszystkich maturzystów przed studiami na tej uczelni!
~ciekawska 25-03-2015 23:58
17.45- proszę wybaczyć ciekawość ,ale ,no właśnie pękam z ciekawości, w jakiej szkółce szanowny/a nauczył/a się skutecznego unikania przecinków? Zamysł artystyczny czy co ?
~ciekawska do 21.43 26-03-2015 0:09
aaa, przepraszam, z całym szacunkiem chciałam zapytać a jaką szkółkę pieczenia na gazie ma szanowny/a ukończoną ? Pytam tak z ciekawości, może mogłabym wnukom ją polecić. Najlepiej taką,żeby nie musieli się nic a nic uczyć, a młodzi i bez kartek profesorki załadowaliby wiedzą głowy wnuków aż po kokardy.A wnukowie od zaraz bez najmniejszego wysiłku dostaliby mega płatną pracę.
~do "gazownika" z 21,43 26-03-2015 11:42
Zbyt często próbujesz " zażądzać" decyzjami innych i to najprawdopodobniej pod wpływem gazowania..
~Olo 26-03-2015 12:01
Co to za Uczelnia/szkoła, która nie uczy wypracowywania prawdziwego pieniądza na rynku ? Nie uczy czym sie różni wytwarzanie środków produkcji od środków konsumcji ? Widać to od ponad 25 lat po władzach Jeleniogórskich, które dalej uważają , że całe byłe województwo Jeleniogórskie będzie się utrzymywało i rozwijało w oparciu o turystykę. A doprowadzili do likwidacji ponad 20 zakładów pracy . Z samej Jeleniej Góry w tym czasie wyjechało za pracą ponad 30 000 mieszkańców (pod koniec lat 80-tych ubiegłego już wieku miasto liczyło prawie 100 000 mieszkańców, a dzisiaj niespełna 60 000). I to jest to myślenie i kształcenie ekonomiczne tej uczelni ??????
~ 26-03-2015 15:39
A nie odnosisz Olo wrażenia ,że "elytom" wcale nie zależy aby w Polsce dobrze się działo ?Mamy naprawdę świetnych informatykow,chemików,lekarzy ! Czy sądzisz,że kadra doskonale wykształcona jest komukolwiek z wladz ,potrzebna? Mam świadomość,że zabrzmi jak teoria spiskowa, ale konkurencji naukowej państw zamożniejszych silna nauka w Polsce to chyba potrzebna jak 5 koło u wozu ?I być może anachroniczny model ksztalcenia pozwala na to,że mamy dużo ludzi kształcących się ?I gdyby tak zrewolucjonizować model ksztalcenia to stałoby się to samo co z ogórkami i oscypkami. Ogórki tylko określonego sortu a oscypki tylko lokalnie. Sam nie możesz na Pomorzu otworzyć produkcji oscypków ,np.Dla Polaków przewidziano preferowane zawody : brukarz, tragarz ,bagażowy, opiekun ludzi starych. Ambitne?
~zorientowany 26-03-2015 16:07
Zgadza się, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to bardzo słaba szkoła. Wystarczy popatrzeć na jakich kierunkach kształcą. Marketing, zarządzanie, turystyka, ekonomia - wszystko to są obecnie kierunki najniżej stojące w hierarchii zapotrzebowania pracodawców. Nie bez powodu nazywane bywają "kierunkami śmieciowymi". Kształci się na nich masowo, niewielkim kosztem, przez co wartość takiego wykształcenia jest żadna. Mam znajomych pracodawców i oni jak słyszą że absolwent skończył UE we Wrocławiu to takie CV z automatu ląduje w kuble na śmieci. Widać absolwenci tej "uczelni" zdążyli już nauczyć pracodawców, ile potrafią po tej szkole.
~ 26-03-2015 16:12
Widzę, że odezwał się dział PR uczelni, który próbuje zagłuszyć niewygodne głosy przedstawiające prawdę na temat wykształcenia jakie ona oferuje. Jest to zrozumiałe, jest niż demograficzny, uczelnie walczą o studenta wszelkimi możliwymi sposobami. Tylko dlaczego wprowadzacie w błąd młodzież? Może są to sami studenci UE, którzy bronią swojej uczelni, mimo że nie wiedzą jeszcze co ich czeka. Tak czy siak, nie ma co wierzyć tym opiniom zachwalającym UE. Patrzcie na rankingi, a w tych UE z Wrocławia stoi bardzo marnie. Nawet nie wchodzi do 5 setki rankingów najlepszych uczelni. Więc o czym my tu mówimy? Uczelnie i zatrudnieni na nich wykładowcy sami doprowadzili do dewaluacji dyplomu magistra w Polsce, stale obniżając poziom edukacji. Widzę, że własne błędy niczego ich nie nauczyły.
~jeż do 16,12 26-03-2015 17:26
Monopolizujesz pocztę, wyłącznie negatywnymi opiniami nt.UE. Wnioskuję, żeś- alternatywnie- nieudanym zawodowo absolwentem tej Uczelni, "niedokończonym" i sfrustrowanym byłym studentem, bądż związanym z lokalną konkurencją pracownikiem uczelni np.zawodowej. Wyczuwam ogrom kompleksów, a tu wiosna..
~ 26-03-2015 21:37
Dalej troll z uczelni nadaje. Kto tu monopolizuje pocztę? Twoich komentarzy naliczyłem trzy (ciekawe że każdy pod innym nickiem), a i tak są to tylko komentarze pisane tylko z jednego adresu klient.box3.pl (176.*.236.12). Siedzisz całymi dniami przed kompem i ujadasz na każdego kto napisze coś krytycznego o twojej uczelni. Rozumiem, że prawda boli, ale w ten sposób studentów sobie nie napędzicie. Wręcz przeciwnie, skoro boicie się krytyki to na pewno coś w niej jest na rzeczy. Nikomu nie polecam tej uczelni, typowa fabryka bezrobotnych produkująca taśmowo absolwentów nikomu nieprzydatnych na rynku pracy. Najłatwiej oczywiście wyzwać od frustratów i zakompleksionych, ale to tylko pokazuje wasz brak umiejętności kulturalnej dyskusji na argumenty. Chroń panie Boże od takich "magistrów"!
~hmm 27-03-2015 17:43
Do 26-03-2015 16:12 | ~ | [usuńcie ten wpis] aqu74.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.180.74 26-03-2015 21:37 | ~ | [usuńcie ten wpis] aqu74.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.180.74) 26-03-2015 16:07 | ~zorientowany | [usuńcie ten wpis] aqu74.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.180.74) O czym ty piszesz Patrzcie na rankingi, a w tych UE z Wrocławia stoi bardzo marnie. Nawet nie wchodzi do 5 setki rankingów najlepszych uczelni. Gdzie ty wziałeś w Polsce 500 uczelni, wszystkich jest ok 450. Naucz się najpierw liczyć i czytać rankingi bo masz z tym problemy. A tak na marginesie naprawdę myślisz że jak będziesz podpisywał się jako kilka osób to ktoś w to uwierzy?
~gośc 27-03-2015 19:27
Troll z uczelni zmienił sieć i dalej nadaje. Czy ty widziałeś kiedykolwiek jakiś ranking uczelni, trutniu? Widać nie, bo inaczej nie pisałbyś takich głupot. Poziom uczelni mierzy się zawsze według różnych uczelni na całym świecie, a nie na lokalnym podwórku. A tych jest dużo więcej niż 450, a nawet więcej niż 500. Zgrywasz takiego inteligenta, a widac że jesteś zwykły a...lfabeta. Za chwilę napiszesz, że UE z Wrocławia jest piąty w rankingach, bo we Wrocławiu jest tylko 5 dużych uczelni. I kto tu nie potrafi liczyć i pisać? Nie kompromituj się człowieku, nikt nie uwierzy prędzej w to, że to ktoś bezinteresownie broni jednej uczelni, bo widać że broni stale jedna osoba, której bardzo zalezy, żeby zagłuszyć krytykę kiepskiej szkoły. Studentów brakuje? Ojej, jaka szkoda...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Pszczeli projekt KPN

Czas na egzamin ósmoklasisty

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
198
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%