MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Uniwersytet Ekonomiczny otworzył drzwi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 kwietnia 2009, 20:38
Aktualizacja: 20:49
Autor: Mar
Fot. Mar
Uczniowie szkół średnich z Jeleniej Góry, Bolesławca, Zgorzelca a nawet Wałbrzycha i Legnicy zapełnili dzisiaj aulę Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze. Wysłuchali prezentacji a następnie obejrzeli uczelnię.

- Studenci pytają o stypendia, ile kosztuje nauka i życie w Jeleniej Górze, to chyba oddech kryzysu – mówiła przedstawicielka samorządu uczelnianego, Karolina Chałupińska - więcej jest zainteresowanych kierunkiem zarządzanie i turystyka, mniej kierunkiem ekonomicznym, ale to chyba zrozumiałe. Pytają też jak wygląda życie studenckie w mieście.

- Nasza szkoła zorganizowała taki wyjazd więc chciałam zobaczyć jak wygląda ta uczelnia i jest fajnie – mówiła Monika Broś z technikum hotelarskiego ze Zgorzelca.
Jej koleżanka mówiła, że wprawdzie maturę zdaje dopiero za rok, ale już teraz się zastanawia gdzie kontynuować naukę. Być może wybierze tę uczelnię, ale też zastanawia się nad nauką w Kolegium Karkonoskim.

Wprawdzie uczniowie nie usłyszeli tego dzisiaj w murach UE, ale Jelenia Góra będzie przegrywać rywalizację z Wrocławiem, brakiem zaplecza sportowego dla studentów, brakiem basenu z prawdziwego zdarzenia, w końcu szczątkowym życiem studenckim. Nie ma lokali gdzie przeważa studencka brać, nie ma klubów i miejsc atrakcyjnych dla studentów. Oby w czasie studiów tegorocznych maturzystów choć trochę się to zmieniło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonosze ulubione

Zapuszczone okolice Drzymały

Dotacja na usuwanie azbestu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 3-04-2009 7:59
...nic sie nie zmieni...
~ 3-04-2009 8:20
nie dajcie się zbajerować obietnicami wspaniałej pracy, świetlanej kariery... to bzdura. W Polsce jest ponad 100 ekonomicznych szkół wyższych i każdego roku kilka tysięcy absolwentów zasila szeregi bezrobotnych, niewielki procent znajduje pracę, a tylko wybrani pracują w swoim zawodzie. Studia techniczne dają solidną podstawę i fach, inżynierów się szukało, szuka i szukać będzie zawsze, ale dobrych i rzetelnych... a nie rozpite, niedouczone i leniwe towarzystwo wzajemnej adoracji :)
~Elwira K. 3-04-2009 8:54
"rozpite, niedouczone i leniwe towarzystwo wzajemnej adoracji"...blablabla.... Jakie to polskie - upuścić trochę jadu i żółci, dokopać innym, skrytykować wszystko i wszystkich....To właśnie dzięki trakim ludziom jak Ty (nawet nie masz odwagi się podpisać) w tym kraju nigdy nie będzie lepiej...
~Trzy grosze... 4-04-2009 3:43
...powinnismy zachecac mlodziez, aby chciala kontynuowac nauke wlasnie w Jeleniej Gorze, to ogromna szansa dla miasta i jego mieszkancow, z wielu wzgledow...jezeli chodzi o tzw. "zycie studenckie",bardzo duzo zalezy przede wszystkim od przedsiebiorczosci i zapalu samej mlodziezy, przy dobrych checiach i wytrwalosci moga stworzyc wspanialy klub studencki - kuznie talentow, w ktorym nie tylko bedzie "nalezalo bywac", ale o ktorym bedzie glosno( w sensie pozytywnym) i nie tylko w Jeleniej Gorze i okolicy...
~:) 4-04-2009 11:28
hehe moja szkoła też tam byla ZST" MECHANIK"
~ja;) 22-05-2009 14:12
Ja tam uczę się na tej uczelni i jedyne co mi nie pasuje to Panie z dziekanatu bo są nie miłe i w ogóle nie mają podejścia do osób które przychodzą tam załatwiać swoje sprawy i nie mów tu tylko o studentach bo brak grzeczności okazują każdym!!Poza tym uczelnia jest rewelacyjna;))Pozdrawiam i zachęcam;))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ruszyła procedura w sprawie referendum

PSZOK tylko bez zaległości

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2069
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%