MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Uniwerek pod Śnieżką

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 2 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolnośląski Uniwersytet Ekonomiczny z lokalizacją we Wrocławiu i Jeleniej Górze ma powstać w stolicach Dolnego Śląska i Karkonoszy.

Decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze, Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia – poinfomowała Justyna Gwiaździńska z uczelni.

Umożliwi to otwieranie przewodów profesorskich i wnioskowania przez wydział do Prezydenta RP o nadanie tytułu profesora.
Takie uprawnienia uzyskane przez wydział są szansą dla miasta, które w przyszłości może przekształcić się z miasta akademickiego w miasto typowo uniwersyteckie.

Starania o uzyskanie statusu uniwersytetu zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku akademickim.
Taka możliwość jest kolejnym sukcesem wydziału, który w wyniku zakończonej 22 sierpnia 2006 roku okresowej oceny działalności jednostek naukowych otrzymał pierwszą kategorię, zajmując przy tym najwyższą pozycję wśród wszystkich wydziałów Akademii Ekonomicznych w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

O sporcie w KPSW  

Świętowali złote gody

Będzie na nowy sprzęt

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Z-K 2-01-2007 17:14
To satysfakcja dla studentów i pracowników AE,a także splendor dla miasta i władz,które o tym fakcie nie powinny zapominać. To szansa współpracy i korzyści dla dwóch pozostałych uczelni J.Góry
~kj 2-01-2007 18:17
Splendor będzie wówczas, kiedy poziom nauczania w JG będzie faktycznie odpowiadający szkolnictwu wyższemu Z drugiej strony - zbliża się rocznik niżu demograficznego, czy te wszytkie uczelnie mają szansę na przetrwanie ?
~kaśka 2-01-2007 18:26
Brawo AE !
~PWR 2-01-2007 19:23
Wiecej ekonomistów więcej informatyków od siedmiu boleści i turystów!!! Mniej inżynierów (konstruktorów) tak wygląda jeleniogórksa przyszłość!!! Zamknąć KK!!!
~do kj 2-01-2007 20:27
jakbys chciał wiedzieć to poziom nauczania w jeleniej na ae jest wyższy niż we wrocku :P
~RfR 2-01-2007 21:29
I znowu wypowiadaja sie zlosliwcy, ktorzy nie maja zadnych podstaw do oceniania poziomu uczelni i ich decyzji. Super, oby wiecej tak smialych i przemyslanych decyzji. Dla niezadowolonych pozostaje otwieranie przewodow doktorskich i uzyskiwanie wyzszych stopni naukowych we Wroclawiu, Krakowie, Warszawie. Nikt im tego nie zabrania!
~KK 2-01-2007 22:51
Nie wiem jak jest tak naprawde z poziomem na AE ale pozim Kolegium jest zenujacy! A jakos to miasto musi sie rozwijac wiec moze wyzsza uczelnia z prawdziego zdarzenia cos wniesie...
~STUDENT :) 2-01-2007 23:36
Narazie to Jelenia odstrasza MZK który każe płacić 44PLN za przewóż nieregulaminowego bagażu w ich autobusach . Dzisiaj kanary miały udane łowy na torby studentów , bardzo przebiegła metoda na dorobienie sobie na boku .Jak wszystkie żaki wracają na stancje to biorą się za kontrole bagaży . Jak będe wiózł szafe to za bagaż zapłace a z PKS na Cieplce na hulajnodze z pełna torbą ciuchów nie dolecę. 44PLN to kilka obiadów więc sobie pogłoduję albo zjem śniadanie kierownikowi MZK . Zawsze można powiedzieć że mogłem kupić bilet ale można też powiedzieć że kanar studenta zrozumie JELENIEJ GÓRZE STUDENCI GRATULUJĄ MZK !!!
~Smart 3-01-2007 9:08
Akadenia Ekonomiczna - fabryka laików oraz teoretyków o wysokim mniemaniu - co to nie oni ( tak naprawdę to tylko teoretyzować potrafią - ale KUL i tak w tym jest lepszy). Kolegium Karkonoskie też niczego sobie takie tachnikum studenckie. Te uczelnie nie dorastają do pięt Uniwersytetowi Wrocławskiemu oraz Politechnice Wrocławskiej.
~Do Smarta 3-01-2007 11:24
Obejrzyj sobie rankingi swoich wroclawskich uczelni, a potem popatrz raz jeszcze co napisales!!!
~jano 3-01-2007 12:42
Pojęcia uniwersytetu nie wolno deprecjonować, choć i tak teraz "w każdej wsi WSI"(jak mówiono w latach siedemdziesiątych), bo uniwersytyetów z WSP porobiono w ostatnich dzisięcioleciach masę. Z kadrą bardzo różną. Trzeba też powiedzieć, że i uniwersytety z dobrymi tradycjami zostały poddane ideologicznej modzie poprawności politycznej i postmodernistycznej "metodologii", co nie najlepiej służy poziomowi polskiej nauki i edukacji akademickiej. Próba tworzenia uniwersytetu z jeleniogórskiego KK byłoby żenującym przedsięwzięciem (choć takie pomysły były i jak mniemam dalej dojrzewają w umysłach uczonych jeleniogórskich z tegoż KK). Natomiast nazwanie Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (a tym samym samodzielnego jej wydziału w Jeleniej Górze) ma sens, o ile uczelnia ta stanie się rzeczywiści wszechnicą tj. dohumanizuje swoją ofertę edukacyjną i badawczo -naukową. O jeleniogórskiej AE mam dobre zdanie. I jeżeliby myśleć o uniwersytecie w Jeleniej Górze, to właśnie w oparciu o tę uczelnię. Takie niewielkie ale sensowne uniwesytety są w porównyywalnych miastach w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Swoją drogą, szkoda wyższej szkoły oficerskiej, która po dziesięcioleciach działalności dorobiła się niezłej kadry naukowej - technicznej (nie myślę tu o "uczonych" politrukach). Cieszy też fakt, że od trzydziestu lat istnieje w Jeleniej Górze Politechnika, którą luminarze z "konkurencji" chcieliby włączyć w struktury KK. Tyle. Niewykluczone, że uczelnia w Sobieszowie coś wniesie do akademickiego życia miasta, choć na razie jest raczej zbywana lekceważąco. In illo tempore był pomysł na filię AR w Jeleniej Górze- Sobieszowie (łąkarstwo, leśnictwo, zootechnika), ale w miarę zaawansowane działania nie znalazły uznania gdzieś na górze. Życzę powodzenia pracownikom naukowym AE i jej studentom.Róbcie unoiwersytet JO
~ja KK 3-01-2007 15:19
ostrzegam nie wybierajci KK niemiecki to koszmarzyc sie nie chce facet gnębi brzydką płeć za to panie mją luz .
~do jelnki.com 3-01-2007 16:14
Nie WYCINAJCIE NIE POCHLEBNYCH DLA WAS POSTÓW 9 dni temu pisały o tym Nowiny. J. - MACIE REFLEKS!
~Związana z KK 4-01-2007 10:58
Nie mogę słuchać tych ciągłych głupich komentarzy o KK. Jedni piszą że poziom jest beznadziejny a zaraz znajduję się drudzy którzy narzekają że wykładowcy gnębią. To jak w końcu jest? Poziom uczelni stanowią jej studenci, jeśli oni sami się nie uczą tylko kombinują jak się prześlizgnąć to jak to nich świadczy? Niech siedzą cicho i się wstydzą bo to oni rezrezentują nasze społeczeństwo a widać że nie wiadomo po co przychodzą na studia, może tylko po stypendium socjalne, a nie po to żeby się dokształcić. Nikt nikogo nie zmusza do studiowania a tym bardziej do wyboru uczelni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

"Artysta" słono zapłaci

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%