MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Unijne pieniądze dla szpitala

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 22 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:12
Autor: portal Interia.pl
   Nie tylko pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia i datki od prywatnych sponsorów, ale także fundusze unijne - takie mogą być źródła finansowania działalności szpitali. Przykładem jest placówka w Wałbrzychu.

       Szpital im. Sokołowskiego z unijnej kasy dostał ponad cztery miliony złotych. A wszystko dzięki największemu medycznemu projektowi na Dolnym Śląsku. Za pieniądze z Brukseli wyremontowano i ocieplono kilka oddziałów, udało się także kupić nowy sprzęt do Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

       Zdobycie pieniędzy nie było łatwe. Unijni urzędnicy sprawdzali bowiem każdy szczegół projektu modernizacji szpitala. Ostatecznie jednak zdecydowali się go sfinansować. Dzięki temu kupiono sprzęt, którego nie trzeba będzie wymieniać nawet za 10 lat. Umożliwi on przeprowadzanie skomplikowanych badań kardiologicznych, ortopedycznych, chirurgicznych czy onkologicznych. Pierwsi pacjenci już są przyjmowani.

       - To są prawdziwe pieniądze. To nie są jakieś iluzoryczne programy - przekonuje Romuald Szałamaj, szef wałbrzyskiego szpitala. Zapewnia, że będzie się starał o kolejne fundusze z UE. Szpital przygotował już wniosek o 2,5 miliona euro na rozbudowę ośrodka onkologicznego. Podobne rozwiązania dyrektor placówki sugeruje innym.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odznaczenia PZN  

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Nie bądźmy obojętni

W Termach Cieplickich superpromocja!

Radni KO przeciw kupcom?

Tu też świętowali

Będzie kręcone!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
858
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%