MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Unijne pieniądze dla szpitala

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 22 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:12
Autor: portal Interia.pl
   Nie tylko pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia i datki od prywatnych sponsorów, ale także fundusze unijne - takie mogą być źródła finansowania działalności szpitali. Przykładem jest placówka w Wałbrzychu.

       Szpital im. Sokołowskiego z unijnej kasy dostał ponad cztery miliony złotych. A wszystko dzięki największemu medycznemu projektowi na Dolnym Śląsku. Za pieniądze z Brukseli wyremontowano i ocieplono kilka oddziałów, udało się także kupić nowy sprzęt do Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

       Zdobycie pieniędzy nie było łatwe. Unijni urzędnicy sprawdzali bowiem każdy szczegół projektu modernizacji szpitala. Ostatecznie jednak zdecydowali się go sfinansować. Dzięki temu kupiono sprzęt, którego nie trzeba będzie wymieniać nawet za 10 lat. Umożliwi on przeprowadzanie skomplikowanych badań kardiologicznych, ortopedycznych, chirurgicznych czy onkologicznych. Pierwsi pacjenci już są przyjmowani.

       - To są prawdziwe pieniądze. To nie są jakieś iluzoryczne programy - przekonuje Romuald Szałamaj, szef wałbrzyskiego szpitala. Zapewnia, że będzie się starał o kolejne fundusze z UE. Szpital przygotował już wniosek o 2,5 miliona euro na rozbudowę ośrodka onkologicznego. Podobne rozwiązania dyrektor placówki sugeruje innym.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

70 drzewek na jubileusz

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Drogi do remontu

O bezpieczeństwie

Zmiana na skrzyżowaniu

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
299
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%