MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Unijna kasa na jeleniogórskie drogi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 lipca 2010, 8:53
Aktualizacja: 10:10
Autor: Angela
Jest szansa, że Jelenia Góra dostanie pieniądze na budowę odcinka drogi pomiędzy ulicami Spółdzielcza – Lubańska w Jeleniej Górze. Zarząd województwa wybrał projekt w ramach preselekcji. Teraz miasto musi złożyć kompletny wniosek i czekać na decyzję. Na pierwszym miejscu listy rezerwowej znalazł się też projekt dotyczący ulicy Karola Miarki.

Droga pomiędzy ulicami Spółdzielczą a Lubańską w Cieplicach ma być łącznikiem do gruntów Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Całe zadanie ma kosztować ponad 16 mln 326 tys. zł z czego dofinansowanie miałoby wynieść ponad 7 mln 903 tys. zł, czyli 50 procent kosztów kwalifikowanych. Realizacja zadania planowana jest od I kwartału przyszłego roku, a jego zakończenie na czerwiec 2012 roku.

Do naboru projektów miasto zgłosiło też drugi projekt ,,Budowę i modernizację ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy projektów rezerwowych. – To zadanie ma szansę na dofinansowanie pod warunkiem, że w ramach programu, z którego rozdzielane są pieniądze po przetargach pojawią się oszczędności – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Całkowity koszt tego projektu to ponad 12 mln zł, z czego dofinansowanie, o które ubiega się Jelenia Góra to kwota 5 mln 887tys. zł. Realizacja I etapu projektu już rozpoczęła się ze środków własnych miasta. Przyprowadzono procedurę przetargu nieograniczonego na wyłonienie wykonawcy robót, a obecnie podpisywana jest z nim umowa.

Wykonawca rozpocznie prace już w sierpniu br. Pierwszy etap polegać będzie na udrożnieniu wąskiego gardła komunikacyjnego związanego z przejazdem przedsiębiorców i mieszkańców miasta z ulicy Karola Miarki w kierunku ul. Wojewódzkiej.
- W przypadku otrzymania dofinansowania rozpoczniemy realizację II etapu tj. kompleksową przebudowę ulicy Karola Miarki, która umożliwi dalszy rozwój firm działających w tym obszarze – mówi szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Most już po remoncie

Pracownicy Castoramy pomagają Mikołajowi  

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~g niedzielny 24-07-2010 9:22
"....Pierwszy etap polegać będzie na udrożnieniu wąskiego gardła komunikacyjnego związanego z przejazdem przedsiębiorców i mieszkańców miasta z ulicy Karola Miarki w kierunku ul. Wojewódzkiej..." czyli miasto będzie odkupować kawałek gruntu, który wcześniej sprzedało ?? a wystarczyło tego nie robić wcześniej i ludzie spokojnie by sobie tamtędy jeździli, a "udrożnienie" sprowadziłoby się do położenia 50m asfaltu
~zięć jarka 24-07-2010 9:29
Chyba na tym cały szfindel polega żeby ktoś zarobił. Wiadomy kołchoz ma kolejną inwestycje, a za ile to zobaczą jak zrobią.
~socjalista 24-07-2010 9:59
"Pierwszy etap polegać.....to całe zdanie jest chyba po polskiemu naPISane.
~wow 24-07-2010 10:21
Ciekawe kiedy zrobią coś z ul. Ogińskiego przecież tam jest dziura na dziurze!!!!!!!!
rymcycymcy 24-07-2010 10:43
| ~wow | ...mówisz interesujące rzeczy. A ja tam tak dawno nie zaglądałem ;)
kazimierzp 24-07-2010 10:58
Działki pomiędzy ul. Lubańską, a istniejącym już odcinkiem ulicy Spółdzielczej (te na których ma być ten łącznik) nie były przez ostatnie kilkadziesiąt lat zbywane przez miasto. Część z tych terenów należy do miasta, a część do osób prywatnych - dlatego między innymi nie zbudowano jeszcze tego odcinka. Było wystarczająco dużo terenów należących do miasta do których był dobry dojazd! Dotyczy to kilkusetmetrowego odcinka nowej drogi. Wynurzenia "g niedzielnego" są nieprawdziwe!
teessi 24-07-2010 11:23
do KazimierzP - Zdaje się, że G.Niedzielnemu chodzi o odcinek na Karola Miarki, o którym wspomina w swoim komentarzu, sprzedany na jakiś tartak, a tamtędy naprawdę nie można przejechać, bo został sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy właśnie na ten tartak. To jak jest z tym miejscem sprzedanym pod tartak na ul. Karola Miarki?;-) Uprzejmie proszę mnie sprostować, jeśli piszę nieprawdę.;-)
~jt 24-07-2010 11:39
a zjednoczenia też było się dało zrobić
~ 24-07-2010 12:47
G.niedzielny ma rację, teren zajmowany obecnie przez tartak kiedyś był wąskim gardłem łączącym ul. Karola Miarki z ul. Wojewódzką i wielu kierowców, rowerzystów i pieszych korzystało z tej możliwości aby znacznie skrócić sobie drogę dojazdu do Cieplic jednocześnie odciążając i tak mocno eksploatowaną ul. Wolności i moim zdaniem osoba która podjęła decyzję sprzedaży tego terenu prywatnej osobie powinna za to ponieść surową karę
~ 24-07-2010 12:53
Odpowiednią karą powinno być pokrycie różnicy pomiędzy ceną sprzedaży prywatnemu przedsiębiorcy a ceną za którą miasto będzie obecnie musiało w/w teren odkupić !
teessi 24-07-2010 12:59
No i co z tym tartakiem na Karola Miarki? Ktoś powinien naprawdę za to ponieść karę, bo to był czyn na niekorzyść miasta i jego mieszkańców!
~g.niedzielny 24-07-2010 13:27
no to jak jest z tym tartakiem przy K.Miarki panie KazimierzuP ??? kto ten teren sprzedał prywatnemu przedsiębiorcy, nie zabezpieczając wcześniej na sprzedawanej parceli przebiegu drogi koniecznej - tak to się chyba ładnie nazywa - pomiędzy K.Miarki, a Wojewódzką?? zapraszam do udzielenia jednoznacznej wypowiedzi. gość niedzielny.
~CH.W.D.P. 24-07-2010 13:45
TAAAA... KTOŚ POWINIEN PONIEŚĆ KARĘ... NAJLEPIEJ KARĘ ŚMIERCI!! A KACZYŃSKI NA PREZYDENTA...
~! 24-07-2010 15:23
Proszę nie obrażać p.Prezydenta! Teraz to nie magistrat tylko doktorat!!!
~pio 24-07-2010 19:59
a kiedy ktos zajrzy na Wyzwolenia Narodowego????????? no tak wszyscy zapracowani, szkoda slow.
kazimierzp 24-07-2010 20:57
Jacy niecierpliwi! Czy ja mam całą mapę geodezyjną w głowie!;-) A teraz na poważnie. Sprawdzę w poniedziałek czy ten inkryminowany kawałek terenu był rzeczywiście przedmiotem obrotu ze strony miasta. Bardzo często bowiem zwyczajowe przejścia, przejazdy nie były własnością gminy, ale kogoś kto akurat przez wiele lat tym się nie interesował. Ileż to w mieście mamy podwórek do których uzurpują sobie prawa lokatorzy mieszkań, czy też właściciele którzy mieli sprzedane działki po obrysie bez dyskusyjnej działki! Większość znaków przy wjazdach na podwórka o brzmieniu: "nie dotyczy mieszkańców" nie ma żadnego umocowania prawnego (chyba że dotyczy wszystkich mieszkańców miasta!)
teessi 24-07-2010 21:09
Jeśli ten kawałek nie należy do właściciela tartaku, to trzeba go od niego niezwłocznie wyegzekwować i finito! A jeśli należy, to od kiedy?;-)
kazimierzp 26-07-2010 10:53
Dyskusja jak i artykuł dotyczy dwóch ulic: Karola Miarki która urywa się na terenie dawnej Wiskozy i ul. Spółdzielczej która kończy się koło wytwórni betonu! Teren Wiskozy nigdy nie był miasta i to czy likwidator tej firmy sprzedał czy nie sprzedał jakiś kawałek gruntu to miasto nie miało na to wpływu. Planowany przebieg nowej Spółdzielczej ma przebiegac na działkach należących do miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont w remizie

Czytelniczka: drogo i brudno

Szef gangu zatrzymany

Wypadek w Radomierzu

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
802
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
5%