MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Umorzeni - nagrodzeni

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 30 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2006, 16:22
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Do pracy w straży granicznej w Lubawce wróciło dwoje pograniczników, którzy 16 lutego 2003 roku zostało zatrzymanych w wałbrzyskim markecie. Przełożyli tam kody z tańszych produktów na droższe. W ten sposób chcieli zaoszczędzić na zakupach 90 złotych.

Gdy przy kasie interweniowali ochroniarze sklepu, zobaczyli legitymację służbową straży granicznej. Dlatego nie dogadywali się już w sprawie ewentualnej zapłaty za wynoszony towar. Sprawa trafiła do prokuratury i do sądu, a oboje pogranicznicy zostali zawieszeni w obowiązkach. Dostawali tylko połowę pensji.
W koszyku pograniczników były sztućce, maskotki i męskie koszule.

Jako, że ochroniarze dysponowali nagraniami ze sklepu, sprawa zdawała się nie budzić wątpliwości. Jednak zatrzymani nie przyznawali się do winy. Utrzymywali, że naklejki musiały przypadkiem odkleić się od jednych produktów i przykleić do innych.

Sąd w Świdnicy nakazał oskarżonym zapłacić na dom dziecka po 500 złotych, ale postępowanie warunkowo umorzył na dwa lata. Oznacza to, że nie skazał funkcjonariuszy. Orzeczenie to utrzymał sąd drugiej instancji. Oznacza to wprost, że pogranicznicy nie zostali przez sąd skazani. Mimo dwuletniego okresu zawieszenia, mogą więc wrócić do pracy.

W okresie zawieszenia pogranicznicy dostawali tylko połowę pensji. Teraz, po powrocie do pracy, odebrali drugie połowy za dwa lata, a wiec w praktyce po rocznej pensji dla każdego z dwojga. Wystarczyło im na wyjazd na urlop.
Inni pracujący w Lubawce funkcjonariusze straży zgrzytają ze złości zębami. Od każdego wymaga się czystych rąk, a tymczasem ludzie, co do których sąd nie miał wątpliwości, że są winni, mogą wrócić do pracy.
(...)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Patrole w Kamiennej Górze

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Popłynęli dla dzieci  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
389
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%