MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Umierał pod szpitalem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:42
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
JELENIA GÓRA Ponad 20 minut czekał na lekarza mężczyzna, który zasłabł tuż przed jeleniogórskim szpitalem. Zanim zjawił się medyk, reanimację skutecznie przeprowadził ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przejeżdżał w pobliżu.

Do zdarzenia doszło na parkingu tuż przed budynkiem szpitala. Jeden z pracujących tam parkingowych przewrócił się i dostał ataku skurczy. Z ust leciała mu piana. Wyglądało to bardzo groźnie - tłumaczy świadek zdarzenia.
Pobiegł, więc do holu szpitala, by wezwać o pomoc.
- Poprosiłem panią z rejestracji by wezwała lekarza i wróciłem na parking - wspomina.
Po chwili chory mężczyzna przestał oddychać, niestety lekarz nie zjawił się.
- Pobiegłem, więc znowu do rejestracji i wykrzyczałem, że jeśli on umrze pójdziecie do więzienia. Wtedy pani rejestratorka powiedziała mi, że lekarz nie odbiera telefonu - mówi Piotr.
Na szczęście chorym zajął się ratownik GOPR, który przeprowadził reanimację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

PSZOK tylko bez zaległości

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~guine 29-01-2005 12:07
Pewno skierowania nie dał. a może służbe ratowniczą w miescie powierzyć Gopr-owi? Bo jak widać sprawdzają się...
~DiM 29-01-2005 18:27
Ludzie czepiacie sie... pewnie kawa i pączki nie mogły poczekać:)) No cóż brawa dla Pana Doktora. GOPR OK!!!
~krzystof Kowalski 29-01-2005 22:13
My czepiacie się lekarza wiecie co się dzieje w naszym szpitalu ile jest lekarzy i pielekniarek na oddziale tak naprawde to lekarze u nas zapiepszaja jak tylko się da bo czasami jest jeden lekarz na jednym oddziale. To nie wina lekarza lecz wina systemu jak by była kasa to by szpital posiadał wiecej lekarzy i zapewno wtedy by sie nie przytrafił taki wypadek dlatego jestem za tym zeby szpitale były prywatne
~Luka_sz z Zabobrza 29-01-2005 23:01
Ludzie to się w głowie nie mieści,żeby 20 minut czekać na pomoc i to jeszcze przy samym szpitalu.Kompletna paranoja.Wielkie brawa dla GOPR-owca.
~wanda 31-01-2005 9:14
niech pan dyrektor szpitala więcej kontraktów podpisze to nawet na oddziałach będzie się trudno lekarza doprosić a może czas podzielić się robotą z pogotowiem i przestać zabierać kontrakty innym dwie sroki za ogon nie zawsze wychodzi na dobre
~A.M 31-01-2005 16:42
To jest przykre,bo nawet skazany ma obrońcę w sądzie,a owa pani rejestratorka robiła wszystko aby pomóc.Nikt jej nie pyta,nie rozmawia,a wszyscy państwo wiecie jak w takiej sytuacji chwila wydaje się wiekiem. Kobieta starała się jak mogła.To ona sprowadziła na parking lekarza,a Pan,który udzielił wywiadu nie straszył wcale więzieniem.Wydaję mi się,że należy jej powiedzieć dziękuję,a nie tak okrutne słowa krytyki.
~ggg 31-01-2005 19:17
Z treści komentarza wynika ,że sprawa wygląda troche inaczej niż jest opisana. Nie można zwalać winy na rejestratorkę ,bo nie wierzę, że nie chciała pomóc w takiej sytuacji widząc umierającego człowieka a w radio i tutaj wyraźnie jest napisane że rejestratorka działała opieszale. Ludzie najpierw porozmawiajcie ze wszystkimi świadkami wypadku, zarówno z jedną jak i druga stroną, a nie oskarżacie niewinne osoby. Pani rejestratorka jest człowiekiem jak każdy ma ludzkie odruchy.
~Emigrant 8-03-2008 11:35
Lekarzom kotorzy strasza,ze jak nie dostana podwyrzek-wyjada za granice.OK, ale koszty za bezplatne studiowanie w polsce powinni zwrocic!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Czyżby Andrzej Duda?

Remont hali sportowej

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
674
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%