MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Umierał na brudno

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 29 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:29
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Był brudny, śmierdzący, zawszawiony. A przede wszystkim bardzo ciężko chory. Lekarze nie mogli go już uratować. Zmarł w piątek rano w kowarskim szpitalu Wysoka Łąka.

Zmarły był bezdomnym mieszkańcem Bolesławca, który od wielu lat żył na śmietniku. Na początku zeszłego tygodnia trafił na oddział wewnętrzny bolesławieckiego szpitala, a później na oddział zakaźny. Jego stan był ciężki. Po trzech dniach został odwieziony na Wysoką Łąkę. Według pracowników tej drugiej lecznicy mężczyzna trafił tu w strasznym stanie higienicznym.

- Przywieźli nam tego pacjenta beż żadnych uzgodnień. Miał być ktoś zupełnie inny. Po prostu podmienili osobę. Zorientowaliśmy się dopiero po sprawdzeniu karty choroby i peselu. Trudno mi sobie wyobrazić, jak można człowieka, który leży trzy dni w szpitalu, nie umyć, nie odwszawić i nie ogolić - nie kryje wzburzenia Dorota Paczóska, kierownik działu

Bolesławiecki bezdomny miał galopującą gruźlicę. Był w bardzo ciężkim stanie. W kowarskim szpitalu został umyty, ogolony i odwszawiony. Dostał też bieliznę. W ten sposób, według personelu, traktuje się wszystkich bezdomnych i zaniedbanych pacjentów, a tacy co jakiś czas trafiają do szpitala.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Objazd na singletracku

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Synoptycy: jeszcze popada

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1068
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%