MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Umierał na brudno

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 29 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:29
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Był brudny, śmierdzący, zawszawiony. A przede wszystkim bardzo ciężko chory. Lekarze nie mogli go już uratować. Zmarł w piątek rano w kowarskim szpitalu Wysoka Łąka.

Zmarły był bezdomnym mieszkańcem Bolesławca, który od wielu lat żył na śmietniku. Na początku zeszłego tygodnia trafił na oddział wewnętrzny bolesławieckiego szpitala, a później na oddział zakaźny. Jego stan był ciężki. Po trzech dniach został odwieziony na Wysoką Łąkę. Według pracowników tej drugiej lecznicy mężczyzna trafił tu w strasznym stanie higienicznym.

- Przywieźli nam tego pacjenta beż żadnych uzgodnień. Miał być ktoś zupełnie inny. Po prostu podmienili osobę. Zorientowaliśmy się dopiero po sprawdzeniu karty choroby i peselu. Trudno mi sobie wyobrazić, jak można człowieka, który leży trzy dni w szpitalu, nie umyć, nie odwszawić i nie ogolić - nie kryje wzburzenia Dorota Paczóska, kierownik działu

Bolesławiecki bezdomny miał galopującą gruźlicę. Był w bardzo ciężkim stanie. W kowarskim szpitalu został umyty, ogolony i odwszawiony. Dostał też bieliznę. W ten sposób, według personelu, traktuje się wszystkich bezdomnych i zaniedbanych pacjentów, a tacy co jakiś czas trafiają do szpitala.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórscy policjanci na podium

KSON: Góry otwarte dla wszystkich

Protest pod sądem

Lista Lewicy do Sejmu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Przesyłka za duża, żeby wysłać ją kurierem? Jest na to sposób

Cenny dar dla niedowidzących

Maszerowali dla WTZ

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
219
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
3%