MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Ulice (prawie) gotowe do odbioru

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 października 2014, 7:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 października 2014, 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
Kończą się remonty dwóch ulic: Powstania Listopadowego w Jeleniej Górze oraz Narciarskiej w Jagniątkowie. W najbliższych dniach będą ich odbiory. Co się tu zmieniło i ile kosztowały te inwestycje?

Mieszkańcy ulicy Powstania Listopadowego mają nowy chodnik, nową nawierzchnię jezdni i oświetlenie. – O remont tej ulicy walczyliśmy 15 lat, nawet protestowaliśmy kilka lat temu w tej sprawie. W końcu się doczekaliśmy – mówi Grzegorz Wybierzyński, mieszkaniec ulicy Powstania Listopadowego. – Nie było tu żadnego chodnika, a codziennie chodzą tędy dzieci z całego Osiedla Pomorskiego do Szkoły Podstawowej nr 13. Mimo znaków ograniczenia prędkości, kierowcy jeżdżą tu jak chcą. Teraz tylko nadzieja w tym, że nikomu z drogowców nie przyjdzie do głowy, by ustawiać nam tu zakaz zatrzymywania się i postoju. Samochody stojące na poboczu zmuszają przejeżdżających do zwolnienia. Kiedy na ulicy nic nie stoi, to auta jadą o wiele za szybko – dodaje mieszkaniec.
Tu prace wykonało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót drogowych za kwotę 247 tys. zł.

Prace na ulicy Narciarskiej za 837 tys. zł zrobiło Kółko Rolnicze Siedlęcin. Wyremontowane dwa odcinki drogi, przy których jest kilka domów i kilka nowych działek budowlanych, po większych opadach deszczu stawały się – jak mówił wnioskodawca tych prac, radny Józef Gajewski - „dziurami po kolana”. Teraz pojawiła się tam nowa nawierzchnia i oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Działka nad zabytek?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Oloo 6-10-2014 7:59
Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
~oko 6-10-2014 8:09
prosimy o wyborcy co rok
~ 6-10-2014 8:46
A remont Wyczółkowskiego to kiedy się w końcu rozpocznie? Jadąc tą ulicą można dostać naprawdę wstrząsu mózgu.......
~spółka zło 6-10-2014 12:49
Horror, dramat i żużel.
~Dżesika 6-10-2014 14:45
Gdzie jest Powstania Listopadowego ??
~rattlehead 6-10-2014 16:57
w Sobieszowie położyli nową nawierzchnię, i co z tego jak już studzienki są opadnięte ;/ ;___________;
~porton 6-10-2014 18:34
Kiedy wreszcie ktos pomyśli o położeniu chodnika przed budynkami na ulicy Spółdzielczej 18 i 20. Kiedyś przed modernizacją sieci ka...lizacyjnej chodnik był. Obecnie nie ma . Mieszkańcy pałętają się między autami na ulicy.Najbardziej boimy się o dzieci uczęszczające do szkoły i ludzi starszych. Widocznie musi się wydarzyć jakaś tragedia, wtedy ktoś zajmie się tą sprawą.
~naj 6-10-2014 18:48
Kamiennogórska w Sobieszowie to obraz nędzy, pracownicy niesamowici - w piątek w ub.tygodniu Pan koparkowy wyspał się za kierownicą 2 godz. trochę chrapał, dwaj pozostali panowie w tym czasie korzystali z kąpieli słonecznej na ławce, a tak poza tym jest w porzo. Pozdrawiam drogowców.
~fan krychy 6-10-2014 19:06
kiedy remont mał ych autobusików?
~Powstania Listopadowego 6-10-2014 20:26
Dzięki radnemu Kroczakowi mamy wyremontowaną naszą ulice.brawo Panie Krzysztofie!
~os.Łomnickie 7-10-2014 2:53
Pamiętam z przed remontu ulicę Powstania Listopadowego, ta ulica i tak była w o wiele lepszym stanie, niż ulica Łomnicka. Dziwna sprawa, logicznym jest że kolejność remontów ulic powinna wyglądać tak, że zaczyna się od ulic w najgorszym stanie... Niestety w JG, jak widać taka logika nie obowiązuje. Więc pytam się ile jeszcze czasu będziemy musieli się tłuc po tych dziurach na ul Łomnickiej?? Czy my jesteśmy mieszkańcami IV kategorii?!!!!!
~jakitaki 7-10-2014 8:07
Też nie rozumiem braku jakiejkolwiek decyzji związanej z gruntowną modernizacją ulicy Łomnickiej, ulica ta wymaga całkowitej przebudowy praktycznie "od zawsze" - należałoby tam wybudować chodnik i poszerzyć ją przede wszystkim wycinając zupełnie zbędne tam drzewa i krzaki na poboczu. praktycznie tą ulicą odbywa się cały ruch z Karpnik, Wojanowa, Łomnicy i innych położonych nieco dalej miejscowości.... nie tylko ruch lokalny, ale i turystyczny... świetna wizytówka miasta, no nie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Straty policzone

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%