MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ulica Elewów ma być gotowa za kilka dni

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 grudnia 2013, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2013, 7:10
Autor: Angela
Fot. Angela
Pełną parą idą roboty na ulicy Elewów w Osiedlu Pod Jeleniami w Jeleniej Górze, która do niedawna przypominała szwajcarski ser. Nawierzchnię po budowie i wymianie sieci wodno–kanalizacyjnej, odbudowuje spółka Wodnik.

Jak zapewnia prezes Wodnika Wojciech Jastrzębski, jeśli nie pojawią się większe opady śniegu, ulica będzie gotowa do 15 grudnia br. Znikną wreszcie głębokie i niebezpieczne dziury, które utrudniały mieszkańcom życie. Mimo że ulica nie należy do miasta, a do Agencji Mienia Wojskowego, jej fatalny stan poprawi się po zakończeniu przez „Wodnik” prac związanych z położeniem nowej instalacji wodnej.

- Obecnie trwają prace końcowe. Po utwardzeniu traktu, wylana zostanie pierwsza warstwa asfaltu, a jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, wykonamy roboty do końca – mówił prezes Wojciech Jastrzębski. – Naszym podstawowym zadaniem było uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej, a droga została zrobiona przy okazji – dodał.

Wodnik doprowadzał tu m.in. wodę, bo niebawem przy ul. Elewów Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie budowę budynków mieszkalnych. Tymczasem miasto negocjuje z Agencją Mienia Wojskowego przejęcie dróg w Osiedlu Pod Jeleniami.

- Ostatnia ofertę przedłożyłem Agencji półtora miesiąca temu. Zaproponowałem w niej wywiązanie się ze zobowiązań, które zostały podjęte w 2005 roku – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Chodzi o przekazanie miastu przez Agencję terenu pod ewentualną wystawę broni ciężkiej oraz odstąpienie od odbierania nam części terenu przy obwodnicy jeleniogórskiej. Czy jest szansa na zakończenie tych rozmów do końca roku? O to trzeba zapytać Agencję Mienia Wojskowego. My jesteśmy gotowi – dodaje prezydent.
Na całą inwestycję na ul. Elewów Wodnik wydał około 170 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~pinokio 11-12-2013 9:14
A co będzie ze stadionem dawnej "Polonii"?
~Trotyl 11-12-2013 9:35
Good job!
~ładnie, ale 11-12-2013 9:59
Spółka Wodnik wydała 170tyś zł na naprawę tego odcinka drogi wraz z położeniem asfaltu. Zrobiła to jednak dla tego, że spółka sama ten odcinek popsuła pracami i sama go reperuje. A gdyby prosić o taką naprawę na innych odcinkach tych dróg, których jest więcej na osiedlu, to usłyszymy od właściciela drogi, że koszt naprawy takiego odcinka to milion złotych :)
~Zorro 11-12-2013 10:59
Pan Prezydent za diabła nie może sobie poradzić z Agencją MW. W kasie miasta też próżno szukać pieniędzy, no bo i skąd tam one. Zatem wymślił myk w pięknym stylu. Spółka Wodnik zrobi drogę, a koszta remontu poniosą wszyscy mieszkańcy JG w rachunkach za wodę. Pan Prezydent jest sprawnym menedżerem! Dlatego też ma mój głos w przyszłorocznych wyborach.
~ciekawski 11-12-2013 11:05
A jakim prawem przeprowadza się inwestycję na terenie AMW i odbudowuje się to czego nie było miasto twierdziło ze tak nie można a teraz WODNIKA Zawiła wsadził na minę
~Gorol 11-12-2013 12:16
Bo nie można! "Wodnik" ma więc oddać drogę z dziurami? No, pomyśl! Jak położył nową sieć i wykonał przyłącza to musi ulicę doprowadzić do wcześniejszego stanu. ikt chyba jednak sobie nie wyobraża, by robotnicy kilofami rozpierniczali teraz to, co dobrze zrobili :)
~mts 11-12-2013 13:50
O łomnickiej Complex nadal nie chce słyszec!!!
~ 11-12-2013 21:58
q-wa wybory nie zważa się że teren nie ich. W Polsce należy żyć tylko przed wyborami!!!!
~MXS 12-12-2013 6:03
A dlaczego granitowe krawężniki nie zostały użyte ponownie, tylko wyjęte, a w ich miejsce osadzone betoniaczki? Gdzie to podziewają się te "złe" granitowe? Czyżby na zdjęciu nr 15 właśnie sobie jacyś Panowie na ich temat rozmawiali, że takie wesołe minki mają?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%