MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ulica da zarobić

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 maja 2006, 9:59
Autor: TEJO
Fot. Arek
Indianie z Peru, muzycy z Ukrainy i hodowcy łagodnych psów rasy husky postanowili nie żebrać, ale uczciwie zarobić na jeleniogórskim trakcie śródmiejskim.

Pisaliśmy o tych, którzy ograniczają się do postawienia pojemnika na pieniądze i liczą na naiwność przechodniów. Ale są też i tacy, którzy prezentują swoje umiejętności i w zamian za to liczą na wsparcie od jeleniogórzan i turystów.

Zaliczają się do nich Jura Andruszczenko i Jaroslav Dobrinckij, którzy od wtorku koncertują na ulicy 1 Maja. Jeden to akordeonista, drugi – gitarzysta. Grają świetnie, a swoją muzyką ubarwiają życie głównego traktu stolicy Karkonoszy. Nic dziwnego, że ludzie, którym ta muzyka się podoba, nie pozostają obojętni. Na zarobki przybysze nie narzekają. W ten sposób zarabiają na życie. Byli już w kilku krajach Europy.

To samo można powiedzieć o Peruwiańczykach, którzy swój muzyczny folklor sprzedają w Jeleniej Górze. Egzotyka Ameryki Łacińskiej podoba się mieszkańcom miasta. Chętnie kupują płyty i słuchają tych nietypowych ulicznych koncertów. No i zostawiają w puszce datki.

Na utrzymanie psów rasy husky zbierają pieniądze ich właściciele. Obrazek nietypowy, ale miły. Psy są bardzo przyjacielskie. Właściciele – uprzejmi. Całość to atrakcja na śródmiejskim trakcie. Dzieci bez obaw mogą czworonogi pogłaskać. Ich posiadacze służą też radą dla zainteresowanych, jak sobie z takim psem poradzić.

Dzięki takim ludziom śródmieście nabiera nie tylko europejskiego, ale wręcz światowego kolorytu. I to właśnie chodzi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W MZK testowali autobus elektryczny

Rajd zdewastował las?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” zaprasza

„Dzień otwary” na sportowo  

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Świętowali nasi strażacy

KSWiK bez prezesa

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
325
Tak
34%
Nie
59%
Nie mam zdania
6%