MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ukwaś kapustę profesjonalnie!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 października 2010, 10:36
Aktualizacja: 10:37
Autor: RED
Chcąc przyrządzić pyszny świąteczny bigos, nie sposób obejść się bez dobrze ukwaszonej kapusty. Taką niełatwo znaleźć w sklepach. Najlepiej uczynić to samemu.

Jak? Watra Jagniątkowska proponuje zainteresowanym pokaz profesjonalnego kiszenia kapusty i szkolenie prowadzone przez specjalistę biologa. Autor omówi procesy, jakie zachodzą podczas kiszenia kapusty. Powie, jakich naczyń należy używać, w jakich temperaturach należy przechowywać kiszoną kapustę, aby nie zawierała ona trujących substancji i zachowała swój aromat i smak. – Zapewniamy wspaniałą atmosferę – piszą organizatorzy. Początek pokazu jutro (30 X) o godz. 17 w siedzibie Watry Jagniątkowskiej przy ul. Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Żeromie z... Żeromskim!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Mikołaj nie zawiódł

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Iza 29-10-2010 14:42
o kurczatko....tyle lat kisze,i jest wysmienita....i nie mam fakultetu z biologi.
~s... 29-10-2010 15:12
czy naprawde trzeba chodzic na jakies wyklady zeby ukisic kapuste?? wystarczy kilka porad od starszego pokolenia i gotowe a samo przygotowanie kapusty to kilka minut wiec po co caly ten wyklad?? a czy po nim dostane jakis certyfikat mistrza kiszenia kapusty??:)
~ 29-10-2010 17:04
Kto wie, ten wie. Ale mlode pokolenie nie ma o tym zielonego pojecia. A przydadza sie rowniez informacje na temat, jaka zdrowa jest kiszona kapusta. I dlaczego jest taka zdrowa. Tego tak dokladnie nawet starsze pokolenie nie wie. Nigdy nie wiedzialo-jedli, bo byla smaczna,dostepna i tania. Ja uwazam, ze pomysl jest super. A czasach paskudnych McDonaldow i innych katastrof takie spotkanie to ratytas. Gratuluje pomyslu. A malkotenci znajda sie zawsze. Co by nie zaproponowac-skrytykuja.
~zzz 29-10-2010 17:39
Proponuję rozszerzyć kurs o instrukcję jak ukisić ogóra???;)
~Smakosz 29-10-2010 18:38
Popieram pomysł kwaszenia kapusty,ogórków i innych warzyw.Nad tym pomysłem i jego realizacją niech pomyślą szefowie żywienia zbiorowego. Będzie wówczas smacznie i zdrowo.Zasiadam w restauracji,a w menu widzę np.chleb własnego wypieku,kapusta własnej produkcji.Myślę sobie ocho bigos i surówki -pycha !
Piipi Jelonkowa 29-10-2010 21:29
~ZDROWY ..temat ! .. do kiszenia kapusty powinno się uzywac naczyn kamionkowych lub drewnianych beczek ! .. a od kapusty kiszonej w beczkach plastikowych ..*burczy nie zdrowo brzuszek !
~kapucha 30-10-2010 7:58
kapustę kiszono(w filmie "CHŁOPI) w beczkach dębowych i deptały je bosymi nogami wsiowe dziewczyny. Które kobitki z Warty Jagniątkowskiej zabawią się w Jagienkę z filmu i wskoczą do beczki na bosaczka??? proszę o fotki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ważna informacja dla klientów ECO  

zDolne NGO nagrodzone – wśród nich jest KSON

Dzieją się cuda

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

O jeleniogórskim rynku

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%