MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ukraińscy młodzi artyści w jeleniogórskim „Plastyku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 grudnia 2012, 7:25
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2012, 8:45
Autor: Mea
Fot. Archiwum Szkoły
Wymiana młodzieży szkół artystycznych z Winnicy na Ukrainie w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zakończyła się wczoraj (30.11.) warsztatami artystycznymi. – Jesteśmy oczarowani polską serdecznością oraz pięknymi zabytkami. Nasi młodzi artyści przez tych pięć dni bardzo zżyli się z uczniami „Plastyka” i ze wzruszeniem żegnali się z nimi – powiedział Sergiej Fedun, kierownik Oddziału Metodyki Nauczania Przedmiotów Artystycznych w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Winnicy.

- Chcieliśmy zapoznać młodzież ukraińską z Polską, bo takie bezpośrednie spotkania są najlepszym sposobem na naukę obcej kultury i sztuki. Trzy lata temu w instytucie w Winnicy prezentowaliśmy prace naszych uczniów i tak rozpoczęła się nasza współpraca – mówił Marcin Znamienkiewiecz, kierownik sekcji artystycznej w ZSRA w Jeleniej Górze.

Sześciu uczniów z różnych szkół artystycznych wraz z dwoma opiekunami zwiedzili m.in. Muzeum Gerharta Hauptmanna, Muzeum Karkonoskie, jeleniogórski Ratusz, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Przyrodnicze, a także Park Miniatur w Kowarach.

Odbyły się wspólne zajęcia artystyczne z rysunku, malarstwa, rzeźbienia w drewnie, ze szkła artystycznego oraz fotografii otworkowej. – Młodzież w Jeleniej Górze jest bardzo otwarta i serdeczna, pomogła mi poznać tutejsze formy sztuki, które różnią się nieco od ukraińskich. Uczestniczyłem w zajęciach z drzeworytu. Pierwszy raz rzeźbiłem w drewnie, na desce robiłem swój autoportret, choć nie zdążyłem go jeszcze dokończyć. Ciekawe były również warsztaty z witraży, podczas których zrobiliśmy ptaki z kawałków szkła – podkreślił Andrzej Naumenko z Winnicy. - Będziemy czekać z utęsknieniem na gości z Jeleniej Góry – dodał, bo na wiosnę przyszłego roku planowana jest rewizyta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Zamkniety szlak w Rudawach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~A.. 2-12-2012 1:20
świetna inicjatywa! gratuluję. jako absolwentka potwierdzam - atmosfera w plastyku jest fantastyczna i nauczyciele wspaniali. to był czas największych przyjaźni i twórczych uniesień :-) pracownie artystyczne na ul. Cervi są super! nic dziwnego, że goście byli zachwyceni.
~A.. 2-12-2012 1:34
świetna inicjatywa! gratuluję. jako absolwentka potwierdzam - atmosfera w plastyku jest fantastyczna i nauczyciele wspaniali. to był czas największych przyjaźni i twórczych uniesień :-) pracownie artystyczne na ul. Cervi są super! nic dziwnego, że goście byli zachwyceni.
~d__O__b 2-12-2012 21:09
a ja jako absolwent żałuję że za moich czasów nie było takich imprez

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Plac zabaw gotowy

Efekty zmian klimatycznych  

Harcersko i patriotycznie

Świętują Niepodległość

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
782
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%