MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ujednolicone tabliczki pod Śnieżką

Wiadomości: KARPACZ
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: Ania
Fot. ....
Z okazji obchodów 50. rocznicy uzyskania praw miejskich w Karpaczu będą nowe szyldy z nazwami ulic. Obecnie straż miejska zbiera deklaracje od właścicieli obiektów. Mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów.

Należy bowiem ustalić, czy wyrażają oni zgodę na powieszenie na budynku ujednoliconych tabliczek z jego numerem porządkowym. Zostaną one także zabezpieczone przed kradzieżą.

Obecnie funkcjonariusze zebrali sto deklaracji od zarządców budynków, podlegających pod MZGKiM. Teraz kolej na prywatnych właścicieli. Mogą oni zgłosić się sami i wypełnić deklarację bezpośrednio w siedzibie straży miejskiej. Po uzbieraniu trzystu samorządowcy Karpacza zakupią ujednolicone tabliczki z numerami porządkowymi.

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu gminy, co oznacza, że mieszkańcy nie będą ponosili żadnych kosztów, związanych z zakupem tabliczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Warsztaty modelarskie

Studium na początek

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jg 13-04-2010 10:29
Może wreszcie doczekamy sie że na każdym budynku będzie numer. W tej chwili ponad 30% budynków nie ma numerów, bo spadł, bo zardzewiał albo budynek był ocieplany, o podświetlanych numerach nie ma co gadać. Sprawdzenie tego stanu, to tydzień pracy dla specjalistów ze Straży Miejskiej, lecz ich specjalizaja jest inna.....
Cień 13-04-2010 10:53
A jeśli taka tabliczka nie pasuje do danej budowli, to co? Albo komuś się nie będzie podobać? A tak po za tym, to jak już zapadnie decyzja na jednolite tabliczki, to mam nadzieję, że nie będą chronione prawem autorskim, po to by jedna firma na tym zarabiała w przyszłości, no i oby były w miarę pasujące do każdego rodzaju budowli.
~maska 13-04-2010 14:31
Mieszkańcy nie poniosą kosztów? A pieniądze spadną z nieba?
~Krzysztof.L. 13-04-2010 18:11
W Szklarskiej Porębie też są nowe tabliczki , i nawet fajnie to wygląda. Jest logo S.P. numer domu, nazwa ulicy w dodatku przyjezdny odczytuje w jakiej dzielnicy się znajduje.
~ 13-04-2010 18:47
Może - z okazji 50 rocznicy - zamiast wydawać pieniądze na nowe szyldy z nazwami ulic, należałoby wysłać 50 dzieci z najbiedniejszych rodzin, na letnie kolonie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

O rozpadających się górach

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Spotkanie z historią

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%