MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ujęcia z miasta partnerskiego w Galerii Sudeckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 września 2017, 10:25
Aktualizacja: 12:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Sudeckiej odbył się wernisaż wystawy „The world and work of Salt in Cervia” prezentującej zdjęcia włoskich fotografów z miasta partnerskiego Jeleniej Góry. Fotografie można oglądać w Galerii „Mimochodem”, do czego zaprasza Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne.

- Cieszy mnie to, że poznajemy Cervię trochę inaczej, bo ta przyjaźń między miastem Cervia a Jelenią Górą nie jest do końca wykorzystana – nie ma bezpośrednich kontaktów między mieszkańcami i wymiany kulturalnej takiej, jakiej byśmy sobie życzyli, ale mam nadzieję, że ten krok artystów-fotografików spowoduje, że to zainteresowanie z obu stron wzrośnie – powiedział Jerzy Łużniak, który mile wspomina kontakty z włoskimi partnerami.

- Udało nam się nawiązać kontakt z Włochami, bowiem jeden z naszych kolegów fotografików zdobył drugie miejsce w konkursie w Cervi – powiedział Henryk Piotr Garbat, prezes JTF. Kontakty mają się rozwijać, bowiem, jak zapowiada prezes, w przyszłym roku wystawa jeleniogórskich fotografików trafi do naszego miasta partnerskiego, ale zanim to nastąpi – prawdopodobnie w finisażu wystawy (oficjalnym zamknięciu) w Galerii Sudeckiej (15 października) weźmie udział burmistrz Cervi.

- Chcemy, aby na polu działalności artystycznej i kulturalnej współpraca rozwijała się – dodał H. Garbat, który widzi same korzyści z promowania Jeleniej Góry wśród Włochów oraz Cervi wśród naszych rodaków, gdyż oba miasta mają wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontakty – c.d. – wernisaż w piątek w BWA

Na stadionie już jasno

Konferencja literacka w piątek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~.P Okłaczak 23-09-2017 21:48
Ludu mój ludu, co cię po....ło? Połowa zdjęć jakieś sflaczałe fizjonomie,(zdradzieckie mordy wg. K.), potem kilka zdjęć fatalnej jakości i nędzne treściowo... Nie lepiej w trzech linijkach rzucić info że było, sie odbyło, ale sie skończyło ...I wio do roboty ! Ludu, czy ty nie masz kogoś, coby Cię oświecił, przyuczył, podprowadził ku kulturze, a przynajmniej jej tolerancji? Czy każde goowno z ważnym osobnikiem, albo jeszcze lepiej jak zagraniczne, musi być od razu goownem do poświęcenia? Rozpacz...
~zdumiony 24-09-2017 9:40
Po cholerę sprowadzać takiej jakości zdjęcia i ujęcia. Mój wnuk robi lepsze.
~vfghjkl 25-09-2017 8:26
Zdjęcia marnej jakości wstyd robić taką wystawę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Requiem Verdiego na zakończenie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%