MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uderzenie w królów szos

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Jeżdżą za szybko, zabierają za dużo pasażerów. Policja ma na nich oko. Mowa o kierowcach samochodów ciężarowych i autobusów.

Takie są wnioski z przeprowadzonej niedawno akcji „Transport”. Jak poinformował podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, funkcjonariusze tym razem zaczaili się na rogatkach miasta, przy ulicy Wrocławskiej.

Pod lupą mieli szczególnie samochody ciężarowe. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godz. dla tych pojazdów. Jak się okazało, są kierowcy, którzy tego nie przestrzegają. – Zatrzymaliśmy 15 ciężarówek, które jechały szybciej – tłumaczy podinsp. Dyjach.

Policjanci wzięli także pod lupę autobusy. Stwierdzili, że wiele z nich, zwłaszcza prywatnych przewoźników, zabiera do środka za dużo pasażerów.
– Kontrole przeprowadzone na dworcach i przystankach w mieście nie wykazały uchybień. Jednak kierowcy „nadrabiają” zaległości, kiedy wyjadą z centrum – wyjaśnia policja.

Zabierając zbyt dużo ludzi do wnętrza autokarów często kierują się dodatkowym zyskiem, ale ryzykują bezpieczeństwem swoim i pasażerów.

Policjanci przypominają, że akcja będzie wciąż prowadzona i kierowcy dużych pojazdów muszą się mieć na baczności.
Często jeżdżą brawurowo. Sądzą, że jak są „więksi”, to im wszystko wolno. Policja chce położyć kres temu zjawisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontakty w BWA

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Odszedł Stanisław Pelczar, przed laty naczelny "Nowin Jeleniogórskich"

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~sainz 22-09-2006 10:02
co prawda to prawda...
~gloot 22-09-2006 10:14
Nie było ładniejszych "pieszych"? Te zasłaniają połowę kadru!
~Yanec_BW 22-09-2006 10:21
Radzę sprawdzić połączenie PKS Jelenia Góra - Karpacz, który odjeżdża z Dworca Głównego PKP Jelenia Góra, bo tam wsiada bardzo dużo uczniów z pobliskiego LO, a czasami jest tak, że ledwno się mieszczą do autobusu już na Dwórcu Głównym PKP Jelenia Góra...
~DoRo 22-09-2006 10:43
Popieram akcję. Powinni częściej sprawdzać ciężarówki w zakresie emisji spalin, nie wpuszczać do miast tych które zanieczyszczają środowisko, tak jak jest to za naszą zachodnią granicą, gdzie są wydzielone strefy i auta które nie mieszą się w określonych normach jak i te bez katalizatora mają wstęp wzbroniony. Musiał wydarzyc się wypadek ( Cieplice-Podgórzyn ) aby wreszcie ktoś się wziął za cieżarówki. Jeśli chodzi o przewóz pasażerski to czuję tu podstęp działania na korzysć państwowych przewoźników celem wykluczenia przewoźników prywatnych. Ktoś za tym stoi, nie dzieję się nic bez powodu.
~igor 22-09-2006 10:55
W Jeleniej Górze tylko MZK nie jest prywatnym przewoźnikiem.Ciekawe jak długo ?
~igor 22-09-2006 15:41
do Yaniec_BW nie bądź taki mądrala.Po twoich postach smiem myśleć że jesteś komunista stalinowiec
~Do yaniec 22-09-2006 15:44
Sprawdzenie to i tak nic nie da ,trzeba tam baranie wiecej podstawic autobusow ,bo kazdy chce wrucic jak najszybciej i nie stac kolejnej godziny na przystanku
~spoko gość 22-09-2006 21:44
DoRo ale dałeś wiesz ze ciężarówki na zachodzie to nie muszą jeżdzić po zafajdanych miastach bo maja obwodnice a najbardziej to kopci komunikacja miejska i MPO
~kwas karpacz 22-09-2006 23:26
Do Yanec nie wiem czy latasz ta linia JG-KARACZ z PKp ale z Ciebie DUPA ja jezdzilem 5 lat i do domu predko jak Tobie sie nie podoba to BUCIKIEM do przodu i nie pisz wiecej!!!!
~Aga 23-09-2006 8:51
A co do autobusów MZK to niektórzy kierowcy to chyba jacyć psychole...Już ktorys raz jechalam z kierowca lini nr 3 ktory znacznie nadluzywal predkosci i to na takim odcinku jak LOmnica gdzie drogi sa bardzo waskie.Ostatnio nawet kierowca dal sie sprowokowac rowerzyscie ktory wyprzedzil autobus i chciał mu wjechac w .....KIerowca rozpedzal sie i hamowal kilkakrotnie przed rowerzysta,zupelnie zapominajac ze nie wiezie workow z ziemniakami tylko LUDZI!!Dziwie sie ze takie osoby dopuszczaja do kierownicy!!!
~koko 23-09-2006 15:56
Jest taki jeden. Raz jechałam przez Michałowice to wysiadłam.Nawet dużo nie brakowało aby sie zderzył z autem czołowo. Myslałam,że może zwolni ale gdzie tam.
~Ori 24-09-2006 9:24
No, bo wiecie, że w MZK brakuje kierowców, więc może dlatego warunki rekrutacji są bardziej "liberalne", na niekorzyść pasażerów, niestety:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał remontu

Wypadek przy baniakach  

Udany Piknik Strzelecki

„Grabarów” bezpieczny

Świętują Niepodległość

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
822
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%