MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Udany występ zawodników Chojnika podczas warszawskiego turnieju

Wiadomości: Warszawa
Środa, 7 grudnia 2011, 11:12
Aktualizacja: 19:26
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Stolica Polski była w miniony weekend gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Badmintona rozgrywanego w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior. W turnieju udział wzięli zawodnicy z Dani, Mołdawii, Litwy, Estonii, Ukrainy oraz Polski.

W imprezie wystartowało około 200 zawodników, a rozegrano blisko 600 spotkań na dwóch halach. Oczywiście na starcie nie zabrakło zawodników jeleniogórskiego Chojnika w składzie: młodzik – Łukasz Cimosz juniorzy młodsi – Oliwia Socha, Klaudia Socha, Jędrzej Nowak oraz juniorzy: Paulina Kaczorowska, Arkadiusz Słupek, Wojciech Cerazy, a także Urszula Nowak, zawodniczka UKS-u Smecz Bogatynia, która od 2 lat (nauka w II LO w Jeleniej Górze) trenuje pod okiem Adama Słomki.

Turniej chciałbym uznać za bardzo udany dla swoich podopiecznych, wygrywanie z zawodnikami z kadry Polski czy najlepszymi graczami z Ukrainy czy Estonii daje dużo radości zawodnikom czy trenerom – powiedział Adam Słomka, trener jeleniogórskich badmintonistów. – Cieszy mnie coraz lepsza gra gry podwójnej juniorek Pauliny i Uli, ale muszę pochwalić również grę pozostałych zawodników – dodał Adam Słomka.

Wyjazd na tak duży turniej jest dużym wyzwaniem logistycznym czy finansowym dlatego chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi Przedsiębiorstwa Simet S.A oraz Zarządowi PKS Tour Jelenia Góra za pomoc. Myślę, że osiągnięte dobre wyniki moich podopiecznych ucieszą sponsorów, że wsparcie jakie udzieliły, pozwoliły wystartować w tak mocnym turnieju, a tym samym i cieszyć się z wysokich lokat – powiedział na koniec Adam Słomka.

Wyniki:

Kategoria młodzik U13

Gra mieszana młodzików U13
1. Tymoteusz MALIK - UKS Trójka Tarnobrzeg / Izabela JAJKO - UKS Orliki Ropica Polska
2. Adam SZOLC - KS Hubertus Zalesie Górne / Aleksandra GOSZCZYŃSKA - UKSB Milenium Warszawa
3. Michał MATYSIAK / Dorota MATYSIAK - KS Hubertus Zalesie Górne oraz
Natan VOGT / Weronika KOŚCIÓŁEK - MMKS Kędzierzyn-Koźle

Gra podwójna młodzików U13
1. Vladimir Leadavskii / Sasha Ursatii - Mołdawia (MD)
2. Mateusz ŚLUSARCZYK / Michał ŚLUSARCZYK - MKS Orlicz Suchedniów
3. Petea Kunev / Artur Rimbu - Mołdawia (MD) oraz
Kordian KOBYLNIK / Maciej SIEMIGINOWSKI - LKS Technik Głubczyce
-------
9. Łukasz CIMOSZ – KS CHOJNIK Jelenia Góra / Radosław WRÓBEL – KS Match Point Ślęza

Gra podwójna młodziczek U13b
1. Wiktoria DĄBCZYŃSKA / Izabela PAJEK - MKS Orlicz Suchedniów
2. Agnieszka FORYTA / Hanna SZYMAŃSKA - STB Energia Lubliniec
3. Ida WIŚNIEWSKA / Katarzyna ZIĘBA - MKS Orlicz Suchedniów oraz
Karolina SZNUROWSKA - UKS 2 Sobótka / Julia WYSOWSKA

Gra pojedyncza młodzików U13
1. Adam SZOLC - KS Hubertus Zalesie Górne
2. Sasha Ursatii - Mołdawia (MD)
3. Tymoteusz MALIK - UKS Trójka Tarnobrzeg oraz
Patryk KOBELUCH - LKS Technik Głubczyce

Gra pojedyncza młodziczek U13
1. Wiktoria DĄBCZYŃSKA - MKS Orlicz Suchedniów
2. Izabela PAJEK - MKS Orlicz Suchedniów
3. Izabela JAJKO - UKS Orliki Ropica Polska oraz
Hanna SZYMAŃSKA - STB Energia Lubliniec

Kategoria junior młodszy – U16

Gra mieszana U16

1. Krzysztof JAKOWCZUK / Justyna LENCZEWSKA - UKS Hubal Białystok
2. Paweł TOMASZEWSKI / Magda ŁUKASIAK - MKS Orlicz Suchedniów
3. Arkadiusz GOŁĘBIEWSKI / Paulina KOZŁOWSKA - UKS 70 Płock oraz
Marcin NOWAK - UKS Smecz Bogatynia / Klaudia SOCHA - KS Chojnik Jelenia Góra

Gra podwójna chłopców U16
1. Michał KAŹMIERCZAK - UKS 15 Kędzierzyn-Koźle / Przemysław SZYDŁOWSKI - LKS Technik Głubczyce
2. Maksym Kosovan / Artem Tkachuk - Winnica Ukraina (UA)
3. Paweł TOMASZEWSKI / Piotr TOMASZEWSKI - MKS Orlicz Suchedniów oraz
Tomasz SZOŁDRA / Marcin WNUK - MKS Orlicz Suchedniów

Gra podwójna dziewcząt U16
1. Iryna Bezdenezhnykh - Dnipropetrovsk Ukraina (UA) / Tetyana Lema - Lwów Ukraina (UA)
2. Anna DĘBSKA - UKSB Milenium Warszawa / Aleksandra ZWIERZCHOWSKA - UKSB Milenium Warszawa
3. Daria GUJSKA / Kinga PALONKA - UKS Kiko Zamość oraz
Magda ŁUKASIAK / Paulina OBARA - MKS Orlicz Suchedniów

Gra pojedyncza chłopców U16
1. Krzysztof JAKOWCZUK - UKS Hubal Białystok
2. Mateusz BIERNACKI - SKB Suwałki
3. Maksym Kosovan - Winnica Ukraina (UA) oraz
Nazariy Palyukh - Lwów Ukraina (UA)

Gra pojedyncza dziewcząt U16
1. Iryna Bezdenezhnykh - Dnipropetrovsk Ukraina (UA)
2. Zuzanna GLIJER - MKS Orlicz Suchedniów
3. Tetyana Lema - Lwów Ukraina (UA) oraz
Paulina KOZŁOWSKA - UKS 70 Płock

Kategoria junior – U19

Gra mieszana U19

1. Wojciech BUCZYŃSKI / Anna BELICKA - MKS Orlicz Suchedniów
2. Przemysław JABŁOŃSKI / Karolina JANOWSKA - UKS Hubal Białystok
3. Paweł PRZYJEMSKI - MKS Orlicz Suchedniów / Marta FALKOWSKA - SKB Piast Słupsk oraz
Mateusz STEMPEL - AZSWAT Warszawa / Małgorzata BROJEK - MKS Garwolin

Gra podwójna juniorów U19
1. Vladyslav Gurkalo / Artem Iordatii - Winnica Ukraina (UA)
2. Kamil JĘDRYS / Jakub KRÓLAK - AZSWAT Warszawa
3. Wojciech BUCZYŃSKI - UKS Sokół Ropczyce / Wojciech KURZYŃSKI - UKS Trójka Tarnobrzeg oraz
Arkadiusz SŁUPEK - KS Chojnik Jelenia Góra / Patryk PŁAZA - UKS Smecz Bogatynia

Gra podwójna juniorek U19
1. Diana GŁOWACKA / Paulina OWCZARCZUK - LUKS Księżyno
2. Anna BELICKA - MKS Orlicz Suchedniów / Marta FALKOWSKA - SKB Piast Słupsk
3. Małgorzata BROJEK - MKS Garwolin / Aleksandra SADZA - UKS 70 Płock oraz
Paulina KACZOROWSKA - KS Chojnik Jelenia Góra / Urszula NOWAK - UKS Smecz Bogatynia

Gra pojedyncza juniorów U19
1. Piotr WASILUK - LUKS Badminton Choroszcz
2. Daniel GUJSKI - UKS Kiko Zamość
3. Artem Iordatii - Winnica Ukraina (UA) oraz
Wojciech KURZYŃSKI - UKS Trójka Tarnobrzeg

Gra pojedyncza juniorek U19
1. Urszula NOWAK - UKS Smecz Bogatynia
2. Paulina OWCZARCZUK - LUKS Księżyno
3. Adrianna TATAJ - UKSB Milenium Warszawa oraz
Anna Zubrilina - Charków Ukraina (UA)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Powrót imprez rowerowych

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
312
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%