Czytających: 11427

Jablonec (Czechy): Udany występ MKL "12" w Jabloncu

Poniedziałek, 8 lutego 2016, 9:37
Aktualizacja: 9:41
Pięć medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) zdobyli zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w minioną sobotę (6.02) w Jabloncu nad Nysą (Czechy).

Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Szozda, który zwyciężył w pchnięciu kulą (6 kg) w kategorii juniorów z wynikiem - 14,50 m. Złoty medal wywalczył również Adam Mazur w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych z nowym rekordem życiowym - 6,23 m. Adam wywalczył jeszcze jeden medal w kategorii juniorów młodszych - medal srebrny w 3-skoku z bardzo dobrym rezultatem - 13,15 m, poprawiając znacznie swój rekord życiowy.

Dwa medale brązowe zdobyła Daria Chobry w skoku w dal z wynikiem 5,11 m oraz w 3-skoku z rezultatem - 10,71 m., który jest nowym rekordem życiowym zawodniczki MKL "12" Jelenia Góra.

W Mistrzostwach wystartował jeszcze jeden - najmłodszy zawodnik jeleniogórskiego klubu - Jan Czarnecki, który dystans 60 m pokonał w czasie - 7,57 s. Uzyskany wynik nie pozwolił jednak na start w biegu finałowym.

Za tydzień 12-14.02.2016 r. zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra wystartują w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów młodszych w lekkiej atletyce w Spale.