Wiadomości: z kraju
Niedziela, 2 sierpnia 2009, 21:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 12:26
Autor: ahawer
Miniony piłkarski weekend był bardzo udany dla wychowanków Karkonoszy, grających w wyższych ligach. Dwóm z nich udało się zdobyć bramki.

Dzięki bramce Marcina Pacana Wisła Płock zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Roman Maciejak w swoim debiucie w Ekstraklasie! Na "dzień dobry" zdobył on już gola. Niestety jak się potem okazało był to gol honorowy, ponieważ jego zespół uległ Lechowi Poznań 1:3.
Roman wszedł na boisko w 55 minucie, a celnym trafieniem z 10 metrów popisał się już po 14 minutach gry. Chwilę potem jednak zaliczył także swój pierwszy żółty kartonik.

Inny jeleniogórzanin Adam Mójta zadebiutował w ekstraklasowej Odrze Wodzisław Śląski, która przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2. Adam spędził na boisku 30 minut.

W pogromie Zagłębia Lubin w Warszawie (Legia wygrała 4:0) od 74 minuty wystąpił Przemysław Kocot.

W udanym starcie Korony Kielce ( Korona pokonała Polonię Warszawę 4:0) zabrakło Ernesta Konona.