MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Udany start jeleniogórzan w Słubicach

Wiadomości: Słubice
Poniedziałek, 15 maja 2017, 19:05
Aktualizacja: 22:12
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W ostatni weekend w Słubicach odbył się ogólnopolski meeting lekkoatletyczny dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących. W zawodach brały udział aż 42 kluby z całej Polski, w tym nasz Simet Jelenia Góra, reprezentowany przez Wiktora Żuryńskiego, Bogusława Zagrodzkiego oraz Kamila Skitka.

W grupie osób z niedowładami i ampuntacjami w kategorii open rzutów oszczepem z pozycji siedzącej weteran jeleniogórskiego sportu osób niepełnosprawnych Wiktor Żuryński zajął 6. miejsce. Dobrze zaprezentował się Bogusław Zagrodzki w pchnięciu kulą w kategorii osób z porażeniem 4-kończynowym, który zajął 4. miejsce.

Kamil Skitek w rzucie maczugą/oszczepem w kategorii osób z porażeniem 4-kończynowym ustanowił nowy rekord osobisty. Rzucił aż o dwa metry dalej, zajął 2. miejsce w rankingu tuż za rekordzistą świata Maciejem Sochalem.

Teraz w dniach 9-11 czerwca zawodnicy pojadą na kolejny meeting do Gdańska, a już od 23 do 25 czerwca wystąpią w Mistrzostwach Polski w Białymstoku, gdzie miejmy nadzieje powalczą o miejsca medalowe w większym gronie. - Tym samym będzie to uwiecznienie 20-lecia klubu na mapie sportowej Jeleniej Góry. Jednocześnie dziękujemy Urzędowi Miasta Jelenia Góra oraz firmie Simet S.A za wsparcie finansowe, dzięki któremu zawodnicy mogą startować w wyżej wymienionych i innych dyscyplinach sportu osób niepełnosprawnych - mówi Kamil Skitek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finisz remontu

W obronie zwierząt

PiS zaprezentował dzisiaj kandydatów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Fialo 15-05-2017 20:11
BRAWO !!!! Pełen szacunek za te wyniki. Czapki z głów !!!! Gratuluje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

PiS ujawnił listy kandydatów

Pierwsze takie zawody!

Odpust na szczycie

Z metą na Przełęczy Okraj

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
486
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%