Udany start jeleniogórskich biathlonistów

Wiadomości: Duszniki Zdrój
Sobota, 1 lutego 2014, 6:08
Aktualizacja: 6:09
Zawodnicy z MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra rywalizują o najwyższe lokaty w zawodach „Celuj w Igrzyska”, które odbywają się w Dusznikach Zdroju na Jamrozowej Polanie. CWI nie były jedynymi zawodami, które rozpoczęły się w czwartek w Dusznikach Zdroju. Równolegle do zmagań w Narodowym Programie Rozwoju Biathlonu zostały rozegrane Nadzieje Olimpijskie, w których rywalizowali młodzi biathloniści z Polski, Czech i Węgier.

W zmaganiach wzięło udział blisko dwieście zawodniczek i zawodników rywalizujących w biegach sprinterskich. W kategorii seniorów Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) zajął trzecie miejsce przegrywając jedynie ze starszymi od siebie zawodnikami: Adamem Kwakiem z BKS Kościelisko i Mateuszem Wieczorkiem z AZS Katowice. W kategorii dziewcząt Kamila Buchla (MKS Karkonosze JG) zajęła drugą lokatę, zwyciężyła Karolina Pitoń z BKS Kościelisko.

Rywalizację w zawodach Nadzieje Olimpijskie zdominowali reprezentanci Czech. Zawodnicy reprezentujący barwy naszych południowych sąsiadów zwyciężali we wszystkich kategoriach wiekowych (16-17, 18-19 lat). Na dziewiątej pozycji została sklasyfikowana Patrycja Rutecka , wśród chłopców Przemek Dereniowski zajął 24. miejsce. Ponadto siódmą lokatę wywalczyła Martyna Piech , a Mateusz Galik był ósmy.

W rywalizacji młodzików triumfy święcili zawodnicy klubu BKS WP Kościelisko – Catherine Spierenburg oraz Marcin Szwajnos. W najmłodszej grupie wiekowej startującej w CWI, czyli w kategorii młodzików młodszych zwyciężali zawodnicy reprezentujący kluby z Dolnego Śląska – Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Patrycja Kołodziej (MKS Karkonosze Jelenia Góra). W rywalizacji młodziczek młodszych na trzecim miejscu została ponadto sklasyfikowana Sandra Krawczyk z Karkonoszy, wychowanka Ewy Mickiewicz z SP 15 Jelenia Góra. W kategorii chłopców szósty był Piotr Kotyrek.